Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2.5éves fiam néha már megőrjít...

2.5éves fiam néha már megőrjít és nem tudom, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Van egy 2.5éves kisfiam,mellette egy 5hónapos,tudom,hogy van benne féltékenység is,de a napon nagy része abból áll,hogy naggyal foglalkozok még is az agyamra megy néha.

egyszerűen az,hogy szófogadatlan az egy dolog,de aludni sem akar pl..este már a nagyágybál vissza került a kiságyba,mert rákapott a kijárogatásra,hisztizik kb másfél -két órákat mire elalszik ,kb 2óra múlva kezdi az egészet előről.Már a saját érdekünkbe vissza tettük a kiságyba,mert senki nem pihent és meg szeretnénk valahogy értetni vele,hogy aludjon.Amúgy beszélő gyerek már ,felfogja mit kellene csinálni,mégsem szeretné.együtt alszik a a kicsivel de a kicsi olyan 6-7 körül fekszik amíg yő olyan 8-9 között..inkább 8.Éjszaka többször felkel a nyusziját kidobálja direkt de ha nem adjuk vissza visít,felkölti a picit,meg gondolom a szomszédok is örülnek neki.Mikor én kelek a kicsihez is egyszer éjjel és hozzá is bejárogatok,gondolhatjátok milyen klassz mondjuk óránként kelni a nyuszi miatt..mert heccel minket.nem tudom ,hogy kezeljük.Júliusban lesz 3éves,de azt érzem ha nem rakjuk helyre ezeket a dolgokat,nagy gondok lehetnek még.Másnak is ilyen bonyolult kettővel vagy csak mi siklottunk félre a gyereknevelésbe?


2011. febr. 9. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem 30 hónapos a lányom, 16 hónapos a fiam. Egy szobában vannak, nem szokásuk egymásra ébredni (ha még is, gyors visszafektetéssel elalszanak újból). Éjszakai műsor nálunk már elég rég nem volt, ha van is, az csak egy-két napig szokott tartani, szerintem ilyenkor szeparációs szorongása lehet a nagynak. De ez is kb. 4 hónapja volt. Én is inkább arra gyanakszom, hogy féltékeny, és minden áron azt szeretné, hogy csak vele foglalkozz. Nap közben mennyire tudod lekötni? Azért kérdem, mert a saját tapasztalatom az, hogy olyankor borzasztóan rosszak a gyerekek, amikor nincsenek kellőképpen lefoglalva. Nálunk a bölcsi lett a megoldás. Mivel a tél közeledtével nem tudtam játszótérre járni vele, nem tudtam annyi gyerektársaságot biztosítani neki, beírattuk. Nagyon jó döntés volt, délelőtt bemegy játszani, délben megyünk érte. Kellemesen elfárad, játszhat, barátkozhat. Talán most, hogy jön újra a tavasz, és többet lehet kint lenni a szabad levegőn nálatok is enyhül a helyzet. Én az éjszakázással kapcsolatban nem biztos, hogy mérv adó vagyok. Túl empatikus vagyok, ilyenkor én képes vagyok a kiságy mellett a földön feküdni, csak ne sírjanak, és érezzék, hogy biztonságban vannak. A nagy, amúgy még rácsos ágyban alszik, de kivan véve belőle három rács, így bármikor kijöhet, nem lenne értelme kidobálnia semmit sem (amúgy nincs semmilyen segédeszköze az alváshoz). Én a védőnővel és a gyerekorvossal konzultálnék a helyedben, biztos, hogy valamilyen lelki oka van a műsorának, és talán egy szakember jobban tudja, hogyan kell kezelni.
2011. febr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

szia!

a védőnő egy hülye..nem tudom kíméletesebben minősíteni,tehát az kilőve.A dokinő pedig ennyit mondott..mosolyog és közli anyuka most kezdődik a sötét középkor..szval ezzel sem kaptam túl sok megoldást. a naggyal nálunk sosem volt egyszerű e a dolog.Nálunk a segéd eszköz az alváshoz az amit ő választott kicsi korától és egyre jobban kötődik kabalákhoz azt vesszük észre.Próbálom napközben lekötni,de persze mikor pl főznöm kell nem ugyan az a szitu mint mikor gyurmázunk vagy festünk.sajnos a bölcsibe nem veszik fel,mert itthon vagyok ebben a kerültben ez a rendelet,már rég beadtam volna,felvennék úgy ,hogy 300ft óránként+ a kaja...az meg nagyon sok pénz,nincsen ennyi rá.én nem alszok már egy ideje vele,ezt rontottam el szerintem,beleneveltem,hogy én vagyok a kellék és sztem emiatt szívok most.Nem igazán tudom mit tegyek,hogy ne sérüljön senki lelke és hamar rendbe jöjjön ez gond.mi is 30hósak vagyunk ha jól számoltam..31

2011. febr. 9. 14:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Nehéz de hagyni kell sírni nem berohangálni hozzá, ha dobálodzik nem visza adni. Azért heccel jár ki, dobálodzik mert tudja hogy reagáltok rá.

Nem kell neki magyarázni csak megfogni és visza dugni az ágyba, a kicsit tegyétek magatokhoz 1-2 hét és megszokja hogy nincs közönség és elalszik.

2011. febr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nemrég volt a bölcsinkben szülőcsoportos beszélgetés, így nemcsak a saját privát tapasztalatom, amit leírok.

13 2-2,5 éves gyerek közül kb. 10 anyukája számolt be hasonló éjszakai műsorról, mint amiről te írsz. Köztük én is. A kisfiam egyedüli gyerek, nála szó sincs féltékenységről.

A gondozónénik szerint ez is a dackorszak része, amit nálatok lehet, hogy kicsit felturbóz a kisbaba miatti féltékenység. Épp úgy kezelhető, mint a dac. Felállítottunk az éjszakai viselkedésre vonatkozó szabályokat. Mi minden este megbeszéljük, hogy ha felébred, szólhat, ha kell valami, de ha ordít, akkor nem hozunk kakaót, nem kapja vissza játékát, nem megyek oda én sem, csak szólok hozzá. Az én fiam ezt megértette, a dolog bevált.

2011. febr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ebben teljesen igazad van,csak az én fiam van annyira rafkós,hogy ha nem is ordít és bemegyek hozzá utána rájön,hogy ezzel eléri a célját és mindenért behívogat..takarjam be ,folyik az orra stb stb..végtelenségig.Ha meg nem megyek be marad az üvöltés újra..és nem tudom ezt egy nem kiságyban lévő gyerekkel,hogy lehet kezelni,mert mint a bumeráng kijön utánam..ti ,hogy kezelitek?
2011. febr. 14. 11:55
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Te vagy a felnött nem kell percenként be rohangálni, ha üvölt hát üvölt elöbb utobb elalszik.
2011. febr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!