Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek autista a gyermeke,...

Akinek autista a gyermeke, mikor vették észre? Hogyan?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem a gyermekemről van szó, így a részleteket nem tudom, de gondoltam megírom.

Unokatestvérem kisfiáról kimondták hogy autista, kb 4 éves korában. Ők külföldön élnek, én csak kétszer találkoztam korábban ezzel a kisfiúval, de én az ég világon semmit nem vettem észre rajta.

Annyi volt, hogy nagyon rossz gyerek, az átlagnál rosszabb. Aztán nem kezdett el beszélni. Eleinte azt mondták a dokik, hogy azért nem beszél még mert kétnyelvű (magyar anyuka, német apuka) és hogy a kétnyelvűek később kezdenek beszélni.

Aztán 4 éves korában megállapították hogy autista. De sajnos többet nem tudok, azt sem tudom, hogy milyen fokú a betegsége.

2011. febr. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem az én gyerekem, hanem egy ismerősömé, s nem autista, hanem asperger szindrómás.Az autizmusnak egy enyhébb változata. Az oviban nem bírtak vele az ovónők, s elküldték nevelési tanácsadóba. Nekem az volta furcsa, amikor találkoztam a kisgyerekkel, hogy nem nézett a szemembe, s furcsa hangsúllyal beszélt.Az egész gyermek furcsa volt. A szüleinek nem tűnt fel a dolog.Szegények sok ovit megjártak, mire egy toleránsabb befogadta, ott egészen jól érezte magát.
2011. febr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szintén nem saját gyermek, ismerősök esete:

- a fiúcska betöltötte a 3 évet és egy szót sem tudott még mondani

- nem szobatiszta, semmi hajlandóságot nem is mutatott rá

- furcsa gesztusai, kézmozdulatai vannak (kalimpáláshoz hasonlítanám)

- lehajtja a fejét, szemmel sem kommunikál

2011. febr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Brian0 ***** válasza:
Szia! Az autizmus felfedezése már csecsemőkorban felfedezhető. A külvilág felé valóérdektelenség, sok sírás már arra utalhat. Ha autista gyermeked van, akkor mindenképp gondoskodj időben olyan nevelésről (óvoda, bölcsöde), ahol autistákkal foglalkoznak. A gyermekednek is könyebb lesz. Sajnos sokszor a szülőnek az iskolai órákon is jelen kell lenni. Érdemes már kisgermekkorban egy felnőtt nevelőt felvenni hozzá, akit a gyerek megszok, elfogad, és őt küldeni óvodába, iskolába a gyerekkel.
2011. febr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ismerősöm. Neki enyhe jelei voltak, ami nekem feltünt, hogy 3 évesen még úgy szaladt, mint egy baba a két kezét feltartotta, amikor valami nem tetszett neki ( igen ritkán igaz, de akkor furcsa hangon hisztizett, későn kezdett beszélni. Érdekes hogy nincs szemkontaktusa nem tűnt fel, nem annyira húzta el a fejét, feltűnően, de hosszan tényleg nem nézett a szemünkbe) Már szépen beszél, biztos javul, vagy legalábbis tuti nem romlik !
2011. febr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az általános iskolában ahová a gyerekeink járnak, autistákat is integrálnak, így van az ismerősök között több ilyen kisgyerek is. Van egy alapítványuk, minden kérdésre szívesen válaszolnak:


[link]

2011. febr. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!