Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyfelületű, makacs koszmót...

Nagyfelületű, makacs koszmót hogyan, hány alkalom kezelésével lehet végleg eltűntetni atópiás babáknál?

Figyelt kérdés
A babám bőre fokozottan érzékeny, atópiás, ekcémás, hámlós, kiütéses, csalános..., ki hogy szeretné nevezni. Kérem olyanok válaszát, akik hasonló problémával küzdöttek.
2010. nov. 9. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyobbik lánynál volt ilyen, akkor volt 8 éves. Hetekig tartott, de bevált a teafaolajos sampon. Hetente kétszer mostam vele, hagytam kicsit a fejbőrén, utána óvatosan megdörzsöltem a kritikus helyeken, és alaposan leöblítettem. A dm-ben és a Rossmann-ben lehet venni ilyen sampont.
2010. nov. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Nekem az elektromos fogkefe vált be. Ha koszmós a fejbőr, teszek rá sampont és elektromos fogkefével végigmosom. Ez nem durva, hiszen a számban az ínyemet sem sérti fel viszont alapos. És ezt egyszer csinálom meg.
2010. nov. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Lilla777 válasza:
53%

Nálunk is ez a helyzet, én a következőt csinálom és szépn múlik!Olivaolaj a fejbőrre fürci előtt,rá egy pamut sapka 15 percig,jól felpuhul és egy puha sörtéjű kefével végig vakargatom,majd sűrű fogú fésű,aztán fürdésnél Babe koszmó ellenii samponnal mosom,azt is rajtahagyom egy picit.

Ajánlották még nekem, hogy az olajat egész éjjelre hagyjam rajta, illetve, hogy mosás közben egy régi csipkével dörzsölgessem a fejbőrt.

2010. nov. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez, 2 hét kellett kozzá, hogy javuljon a helyzet. Olaj vált be. Sokat próbálkoztunk. A Babe koszmó elleni sampontól ekcémás lett a bőre a fülénél, és a homlokán, ahol érte a sampon.

A barátnőm fiának nagyon durva volt a buksija. A homlokára is ráhúzódott- mint egy rinocérosz olyan lett. Speciális krémet írt a bőrgyógyász, 3 nap alatt helyre tette.

Próbálkozni kell!

2010. nov. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Olajos kezelés leállítva, Babé irritatív anyagot tartalmaz számunkra, bőrgyógy. kenőcsöt kaptunk a "rinocérosz-jelenség" miatt.

Kedves Utolsó, esetleg meg tudnád kérdezni, hogy a barátnődéknél mi hatott 3 nap alatt?

Mindenkinek köszönöm!

2010. nov. 16. 14:42
 6/10 bucibabuci ***** válasza:
lányomnak is gyerekkori ekcémája volt, a haja felfelé állt a sárga trutyitól ami kb 1.5 cm volt, védőnő csak azt hajtogatta hogy olajozzam, végül bőrgyógyász írt fel krémet, amit a patikában kevernek ki, kb 1 hét alatt letisztult
2010. nov. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 bucibabuci ***** válasza:
utolsó vagyok, vidd el bőrgyógyászhoz, az a legbiztosabb.
2010. nov. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
11-13 19:53 vagyok. Csak annyit tudott mondani, hogy egy speciális krém, amit a patikában kevertek ki több összetevőből, és direkt erre írta fel a bőrgyógyász. 1,5 nap alatt jelentősen javult a helyzet, 3 nap múlva alig volt már csak észrevehető. Többet nem jött elő.
2010. nov. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Szerencsések vagytok!

Az 1. bőrgyógyász olyan kenőcsöt írt fel, amit 2 év alattiak nem is használhatnak. Majd a 2. bőrgyógyász kenőcsét használtam már 2 hete, nagyon lassan tisztul le.

Csak gondoltam, hátha valaki a pontos nevére is emlékezne a kenőcsnek.

2010. nov. 25. 10:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi is a bőrgyógyászaton kaptunk kencét, 2%-os szalicilsav van benne (a patikai blokkon ez áll: acidum salicylium ung.hydrophulium anionicum), ezt tudom. A dokinő tanácsa: du olajozzam be babaolajjal és kefével fésüljem ki, este vízzezem be a haját dörzsöljem be a kencével, öblitsem le és a normál samponnal mossam meg (niveát használunk). Első alkalom után lement, akkor jött vissza amikor nagyobb lett a haja és beleizzadt (erre már figyelünk és rövidre vágjuk, amúgy fiu), de utána is ettől a kencétől lement.
2010. nov. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!