Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kinek mi segített ha a gyermek...

Kinek mi segített ha a gyermeked nem hallgat rád és olyan mintha ő azt csinálna amit csak akar?

Figyelt kérdés

#gyerek #Szó fogadatlan #Azt csinál amit akar #Nem hallgat rá
okt. 15. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez szerintem nagyon életkorfüggő. Mást csinálsz egy 2 évesnél, és mást a 12 évesnél. A te gyereked hány éves?
okt. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
11 éves és sajnos elég régóta van
okt. 15. 13:12
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Nehéz lesz tanácsot adni. 11 évesen valószínűleg összetett a probléma, ami meg van spékelve a kezdődő kamaszkorral. Segítene, ha még pár dolgot mondanál, vagy konkrét példákat, hogy miben nyilvánul meg a szófogadatlanság.
okt. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rak rendet a szobájában, nem írja meg a leckét, nem öltözik időre önállóan, nem mos fogat/megy fürdeni mikor kell..


Ilyenek?

okt. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Van apja? Mert ha van, őrá biztos jobban hallgatna.
okt. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, olyasmikre akarják rávenni, ami nagyon távol áll tőle. Sokszor kellene dicsérni is, biztos van, amikor lehet. És ez talán motiválni fogja. El kell neki mondani, amit nem akar megcsinálni, annak mi lesz a következménye, elromlanak a fogai pl. ha nem mos fogat, már elég nagy, hogy megértse. Egy-két atyai pofon sem ártana néha. A dicséret mellett.
okt. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
Ez a kisgyerek már 1-2 éves korában el lett rontva, mert mindent úgy csináltak, ahogy ő akarta. Gondolom. De az is lehet, hogy elváltak a szülei, és most az anyján torol meg mindent, mert őt okolja a válásért.
okt. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

Számtalan dolog játszik közre ilyen élethelyzeteknél! Már az alapvető személyiségek is fontosak. Ha adott egy komoly, megfontolt és határozott gyermek, miközben a szülő (anya, apa vagy mindkettő) befolyásolható, irányítható, a konfliktusokat kerülő, ott idővel a gyermek fogja viselni a nadrágot. Ha mindez társul a nagy IQ különbséggel a gyermek javára, akkor végképp alul marad/maradnak a szülő/k. A gyerekek nem buták, csapán másképp gondolkodnak, mások a prioritásaik. Egy 11 éves gyerek akár sakk világbajnok is lehet, miközben a szüleinek fogalma nincs a sakkról. Vagyis a gyors gondolkodás és stratégia képességük közelében sincs a gyermekükének. De más területen is kiemelkedhetnek a fiatalok a szülők szárnyai alól. Lehet az sport, zene, tánc, művészet, tudomány, irodalom, történelem, műszaki, technikai, informatikai terület...stb. Alapvetően természetes, hogy a gyermekek túlszárnyalják az előző generációt. Ki hamarabb, ki később.

Amennyiben a szülő nemigazán tudatosan neveli a gyermeket és a fentiek is megállják a helyüket, akkor a gyerek korán a fejükre nő. Szokták kívülállók elkényeztetettnek, neveletlennek titulálni ezen csemetéket, de ezek degradáló és általánosító kijelentések, hiszen nem látnak bele a valós élethelyzetbe.

A probléma, ha egy ilyen folyamat már régóta tart, akkor azt nagyon nehéz visszafordítani! A személyiségi és intelligencia alapon álló gondokat pedig nem lehet pszichés megközelítésből megoldani. Nem elég a gyermeket befolyásolni (nevelni) más gondolkodásra, szemléletre, hiszen az egész családot kellene. Miközben a felnőtteket nehéz megváltoztatni.


Abban egyetértek 7-essel, elvált szülőknél a gyerekek egyik vagy másik szülőt okolják. A nevelőszülőt könnyebb, hiszen az napi szinten van jelen, a közös élet pedig adja a napi problémákat, melyeket mind a nevelőszülő szemére lehet hányni. Amennyiben a külön élő szülő új családot alapít, amely szépen, a gyermek szemében példaértékű színvonalon él, úgy meg inkább a nevelőjét okolja a válásért. Ha folyamatosakká válnak kamaszkorban a viták a nevelőszülővel, akkor szó szerint elmarja maga mellől a gyermeket. Esélyes, hogy a 18. életévét betöltve mielőbb el fog költözni a gyermek.

El kell keserítselek kedves kérdező, ez sokkal rosszabb lehet a közeljövőben, a kamaszodás előrehaladásával.

Lassú és nehéz folyamat a változás, de lehetséges! Ez innentől állandó és aktív munkát jelent számodra. Első lépés, rá kell szánnod magad, hogy szakemberekhez fordulj segítségért! Ez lehet pszichológus, családterapeuta, coach vagy akár vallási személy, legjobb, ha kicsit ez, kicsit az, vagyis meghallgatod több ember tanácsait.

Szervezz minél több közös programot a gyermekeddel! Legyen köztük szórakoztató (korának megfelelő mozi, színház, koncert, fesztivál), kulturális / oktató jellegű program (múzeum, kiállítások, előadások), kirándulások, sportesemények, vagyis közös aktív mozgás is legyen. Ha még nincs, találjatok közös érdeklődési területeket. Ha van rá mód, kertészkedés, állattartás, alkotás (rajzolás, festés, barkácsolás). A közös játék is érdekelheti még 11 évesen, társasjáték, LEGO, játékkonzolon, számítógépen is van számtalan több személyes játék.

A lényeg, minél több közös pozitív élményt, emléket szerezz gyermekednek veled! Evvel párhuzamosan, FOKOZATOSAN vezess be szabályokat. Akkor kaphat ezt, azt, ha valamit tesz érte. Csak úgy, önmagától a hétköznapokon nem jár még apró ajándék sem. Még édesség sem igazán (ezt amúgy sem árt visszaszorítani). Az apró szabályok mellett az egészséges táplálkozást sem árt bevezetni, tudatosítani. (ez számodra is újdonság lehet, így ez is bizonyítja, nem csak a gyereknek, neked is sokat kell tanulnod, tenned a változásért)

Amennyiben anyagilag nem vagytok jó helyzetben, ezt is oszd meg a gyermekkel. De ne a fájdalmas részét emeld ki, hanem próbáld az egyszerű életmódra nevelni, vagyis tudatostani (megtanítani), mi a fontos, mi kevésbé, mi az amely egyáltalán nem az. Jó ötlet lehet, ha eljársz / eljártok tudatos életmódot folytató emberek társasságba. (kenyérközösség és/vagy termelői piacra, csomagolásmentes boltokba, ökokörbe...) Idővel a gyermek új barátokra tehet szert ezen programokon és önmaga is másképp szemléli majd a világot, új, más fajta gondolkodás ragad rá.

Az anyagi helyzetet nem kell titkolni, vond be a konyhapénz havi elszámolásába, a rezsi befizetésébe. Sokszor azért állnak elő a gyermekek irreális igényekkel, mert végtelen forrásnak érzik a szülőket. Amikor tudatosodik bennük, ennyi van, ennyit kell beosztanunk, akkor már nem igényelnek lehetetlen dolgokat.

53 éves apuka vagyok, első házasságból két, immár felnőtt gyerekkel (28, 30), három unokával (5, 3 éves, 1 hónapos), második házasságban két kamasz csemetével (15, 17). Velünk él 93 éves demens, fél oldalára lebénult apám is. Így maximálisan átlátom a különböző életkor problémáit. Apaként, nagyapakánt, férjként és fiúként pedig sokszor tőlem várja mindenki a döntéshozatalt.

okt. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!