Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gond az, ha egy kisfiú 21...

Gond az, ha egy kisfiú 21 hónapos korában még egyetlen szót sem mond?

Figyelt kérdés
Hallani biztos, hogy hall és ért mindent. De egyetlen szót se mond, csak “morog”

szept. 13. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Én azt mondom, ha tényleg CSAK morog,az baj. Igen.


Fejlődésneurológushoz kellene vinned minél hamarabb. Gyerekorvos ad beutalót.


Korai fejlesztést kaphat,amiről nem érdemes lemaradni. 3 éves korig van,addig jobban fejleszthető az agy.


Az én lányom is kapott a kórházban tsmt-t,beszédindítást,zeneterápiát. Nagyon hasznosak voltak.

És természetesen a Fejlődésneurológus megvizsgálja több alkalommal,valamint téged is kikérdez.

szept. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne hanyagold el, ne hallgass azokra,akik azt mondják, "Ó, fiú, majd megszólal!"

És ha nem? Hm? Akkor mit mondanak? Azt,hogy bocsi?


Vidd el orvoshoz,aztán ha ő mondja,hogy semmi baj,megnyugodhatsz.

szept. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Nem. 3 éves korig ráér. Babanyelven sem beszél/halandzsázik?
szept. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Egyet értek az elsővel. Kisfiamnak is “nehezen” indult a beszéd de mindig megütötte a védőnő által “elvárt szintet”

Kislànyom viszont 15 hónapos és 50 szót tud.egyértelműen valamerre lépned kell

szept. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát, én bizony aggódnék.
szept. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A fiamnál is nehezen ment a beszéd, 2 éves koráig csak hangutánzó szavakat mondott. Evvel még nem volt probléma, mert azért mondott vmit. De ha egyáltalán semmit nem beszél, csak morog, szerintem ez gond. Mindenképpen beszélnék védőnővel, gyermekorvossal.
szept. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2 évesem van, 2 hónapja még semmit nem mondott csak haladzsázott. Készültem hogy majd a védőnő hova küld stb a státuszon, de addigra beindult és kb 20 szót már addigra mondott.

Azóta már még többet, de kétszavas mondatokat még nem.

Ha halandzsázik az szerintem jó, a morgás nem tudom mit jelent, mert amire én gondolok olyat csak akkor csinál az enyém mikor mérges.

szept. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt hümmögött és dünnyögött, időnként egész napos halandzsa aztán megint semmi, én ebből biztos vagyok benne,hogy autista. Ő másfél évesen már kb 5-10 szót használt most két évesen pedig csak a hümmögés még halandzsa sincs minden nap. A regresszió a legerősebb gyanújel vagy tünet szerintem az autizmusban.
szept. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kívánom, hogy nálatok ne ez legyen! Mindenképpen kivizsgálást igényel! De ne ijedj meg azért túlságosan, lehet azért ennek más oka is, meg ha autista lenne annak több más tünete volna!
szept. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!