Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 7 éves gyerekemet hogy lehet...

7 éves gyerekemet hogy lehet arról leszoktatni hogy ne hisztizzen akkor ha az öccsének vagy a húgának vagy születés vagy névnapja és hogy ő is nem kap akkor ajándékot?

Figyelt kérdés
Esetleg az megoldás lehet ha ő is kap akkor is egy apróságot amikor nem neki van születés vagy névnapja vagy ezzel csak rosszabb lesz a helyzet?
szept. 2. 22:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Egy csokit szerintem. És ugyanígy fordítva
szept. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
11%
Mindig is mindketten kaptunk valamit. Legalább egy csoki jár. De ez azt hittem,minden többgyerekes családban alap....
szept. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem szimplán meg kell tanítani erre. Én ezt baromira nem tartom jó iránynak. Múltkor a 4 éves lányom hisztizett mikor a barátnője szülinapjára vettünk ajándékot, hogy neki is kell. Megbeszéltük hogy neki mikor lesz. Megértette.

A férjem fiainál volt ez, hogy hiszti ment ha a másik nem kapott semmit az egyik szülinapjára. Már nagyok, 12 és 17 de semmit nem tudnak megbecsülni.

szept. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk is megesik, de nem rendszeres.

(Hozzáteszem, nálunk a legkisebb érintett, 6 éves, SNI-s, nehéz vele megértetni bármit, ha megakad nála a lemez.)


De ismerek olyan kislányt, aki 7 éves, és ugyanaz előfordult, mint amiről a #3 írt, hogy barátnő szülinapján ment a cirkusz, mikor oda kellett adni az ajándékot.

szept. 3. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
7 éves már nagy. Nem, ne vegyél neki semmit, neki ezt már meg kell érteni. Én kisebbnek se veszek semmit, ez fontos életlecke, meg kell tanulniuk. Együtt készülünk inkább a másik szülinapjára.
szept. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerekünk van, sógornőmnek 5, soha senki nem kap ajándékot a másik születésnapján. Megtanulják. Egyetlen egyszer hallottam az egyik unokaöcsit kérdezni, hogy ő miért nem kapott új pizsamát, mint a tesója, de megelégedett egy szimpla, mert neked nincs szülinapod válasszal.
szept. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak mondtam, hogy majd az ő szülinapján ő kap. Nem volt ezen hosszas hiszti, készültek előre, hogy akkor majd ki mit kér addigra és ennyi.
szept. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Magától értetődik, hogy ő nem kap ajándékot. Az a nap a testvéréé. Szimplán erre kellett volna már megtanítani. Már korábban és nem engedni a hisztijének
szept. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
21%
Mi hárman voltunk testvérek. Anyám megkérte a rokonokat, hogy ha jönnek szülinapot köszönteni az egyiknek, legalább a másik két gyerek összesen kapjon 1 tábla csokit. Soha nem probléma.
szept. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
29%
A mi családunkban amíg az unokahúgom kicsi volt, bárki szülinapja volt, ő mindig kapott valami apróságot. De ugye ellett mondva, hogy most a mama szülinapja van, és így soha nem volt ügy belőle. Mert neki nem az ajàndék nagysága, értéke számított, hanem az, hogy kapott valami filléres dolgot. De ő is kapott.
szept. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!