Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kiket milyen gyerekeket...

Kiket milyen gyerekeket szokott elküldeni a nevelési tanácsadó beszéd vizsgálóba!?

Figyelt kérdés

És mert miért küldi el a nevelesi tanácsadó beszéd vizsgálóba őket ezeket az érintett gyerekeket!?

Engem még '96-ban el akartak küldeni de mégsem került rá sor.



júl. 6. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Akik korukhoz képest nem beszélnek.

Pl. Egy 2.5 éves gyerek kb 50 szót használ. Ha egy nem mond csak mondjuk 3 szót, akkor elküldik.

Mi voltunk, de a védőnő javaslata és a kapott időpont között annyit fejlődött a gyerek magától, hogy többet nem kellett menni. 1x megnézték, mondták hogy ok, ha megtorpanna, szóljak.

júl. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Aki ott lakik helyben és problémája van.


Nálunk nincs beszédvizsgáló,nem is lettünk küldve. Pedig a lányomnak komoly problémája volt 20 hónapos korától (most 8 éves).


Amúgy megyeszékhelyen lakunk, kapott fejlesztéseket természetesen.

júl. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha más probléma nincs, nem szoktak vele foglalkozni, azzal jönnek, hogy életkori sajátosság. Amúgy nem feltétlenül, csak nagyon kevés a logopédus.

Az én fiam 3 évesen került oviba, és még alig beszélt. Én beszéltem erről a védőnővel, és azt mondta, hogy konzultáljak az óvodai logopédussal. Igaz, hogy nagycsoportban van pöszeterápia, de ha egy gyerek látványosan le van maradva a beszédben, kisebb korban is kell vele foglalkozni. Amúgy a legtöbb helyen tényleg ezt nagyon hárítják.

A hölgy megnézte a fiam, és egy másik kiscsoportos fiúval félre is szokta hívni, és próbálta fejleszteni, de a gyerek 3 évesen masszívan ellenállt mindennek. Ekkor mondta a hölgy, hogy menjünk el a Beszédfejlesztő Központba. Amúgy a Nevelési Tanácsadó nem hiszem, hogy elküld ilyen helyre, mert logopédus szakemberük nekik is van.

júl. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!