Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem lenne elég szociális a...

Nem lenne elég szociális a kisfiam?

Figyelt kérdés
20 hónapos és a 18 hó-s státuszon mondta a védőnő, hogy nem elég szociális. De tulajdonképpen mit takar ez? Járunk játszótérre és van gyerek akivel szívesen játszik, de van akitől megijed. Nem szívesen vesz ki senki kezéből játékot és nem is harcol értük úgy van vele akkor keres másikat. Illetve, ha el is vesz valamit nem tépi ki azt, ha nem szépen elveszi. De előfordul, hogy van amit rosszul visel pl mai nap olyan volt, hogy csúszdás házikóban voltak ketten és a kislány állt a csúszda előtt a kisfiam pedig éppen hajolt és a bent lévő padba beütötte a fejét és gondolom azt hitte a kislány bántotta, onnantól kezdve hiába adott a kislány a kezébe lapátot vagy autót bebújt a ház sarkába és várt amíg felértem és hozzám bújt. (Bár tény és való mondhatni az arcába mászott a kislány). Viszont előfordult, hogy valóban odacsaptak neki gondolom ez él még benne. A védőnő a fülembe ültette, hogy nem normális amit csinál én meg első gyermekesként nem tudom mit higgyek. Alapesetben boldog kisfiú és vannak gyerekek akikkel szívesen bandázik viszont tényleg olyannak kellene lennie aki kitépi a másik kezéből a játékot vagy leszedi a másikat a kis motorról? (Igen ezek megtörténtek vele)

jún. 17. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy 20 hónaposnak nem kell bandázni, ilyen korban ez teljesen normális viselkedés. Más a helyzet, ha van nagyobb tesó.
jún. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már ,a védő nők között is van nem kompetens

Nagyobb fiúnk most is ilyen

jún. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én 21 hónaposomnak is simán kivesznek mindent a kezéből, nem zavarja, keres más játékot, ő sem vesz el semmit mástól (maximum más gyerek elől, ha az épp nem játszik vele).

Sőt, nem is nagyon játszik senkivel, eddig az volt a maximum interakció, ha mondtam, hogy "nézd, xy épp lapátot keres, add ezt oda neki!", akkor nagy félszegen odament és odanyújtotta...

De ennyi, egyelőre inkább csak mosolyog arra, aki valami neki tetszőt csinál, nem viszi túlzásba tényleg, viszont én úgy tapasztalom, hogy inkább a tesós gyerekek szoktak kommunikatívabbak/harcolósabbak lenni, meg azok, akik már megízlelték a bölcsi "farkastörvényeit".

Én még nem aggódok, szerintem az én fiam csak ilyen habitusú, remélem azért majd lassan elkezd haverkodni azért :)

jún. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia kérdező

Újra a 2es vagyok,egy 4 és fél éves kisfiú apukája.

Ne vedd kp-nak ki mit mond,mert sokszor csak tippelgetnek.

Olyan pici még,hogy az változik, főleg most nyáron de ha nem most akkor jövő nyáron.

Az igazi szociális fejlődés az oviba jön.

A mi fiúnk például tegnap megtanult biciklizni,úgy hogy eddig nem akarta és nem is gyakorolta .

Úgyhogy nyugi,ne hidd el azt,hogy egy ember mit mond

Több véleményt kérj ki .

Sokszor 2 szakember mást mond adott dologban

jún. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Újra 4 vagyok, gyermekpszichológus mondta,hogy vannak későn érő és nem egyenletesen fejlődő gyerekek akik utána mindent behoznak.
jún. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális 20 hónapos kisgyerek, a védőnőt inkább nem minősítem.
jún. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még 1 szavazat arra, hogy itt inkább a védőnő nem normális 😁
jún. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pld nem is nagyon volt hasonló korúval kapcsolata 20hónaposan. Láthatóan megválogatta ki tetszik neki.Pld egyik öcsém szakállas, ha meglátta félt, sírt stb..:) Másik öcsémnek se szakálla, se bajusza őt meg imádta.Lepacsizott vele kb 2 másodperc alatt. Vagy pld a bottal közlekedő idősebb emberektől is kifejezetten félt.

Teljesen rendben van szociális készség területén.A tiéd is rendben van:) Viszont a védőnő tuti nem ért a dolgához:D

jún. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!