Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Sárgaságtól lehet később...

Sárgaságtól lehet később fejlődési rendellenessége,elmaradása?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Babám május 10.én született,36.hétre 3800gmmal és 57 cm-el.Már másnap besárgult 9 nap múlva jöhettünk haza a kórházból. Kapta a kékfény kezelést több napig hol javult a bilirubin értéke hol romlott volt 270 is végül 214 el engedtek haza,szervi bajt nem találtak, de nekem majdnem úgy tűnt hogy csak azért jöhetünk mert kell a hely. Azóta már aktívabb a baba de nincs tejem tápszert kap.A súlya gyarapodott mai mérés alapján 4240 gramm.Gyerekorvos szerint ne aggódjak addig még eszik nincs baj de én nagyon félek hogy visszaesik az érték,még mindig nagyon sárga.A kórházban rám ijesztgettek hogy akkor agykárosodása is lehet. Valakinek valami tapasztalat? Milyen intő jelekre figyeljek?

máj. 28. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Sok folyadékot kellene adni neki, az mossa ki a bilirubint.
máj. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha szépen eszik és gyarapszik, akkor nem lesz semmi probléma. Amúgy a sárgaság önmagában nagyon lassan múlik el. Hónapok is eltelhetnek, amíg az eltűnik, emiatt ne aggódj.
máj. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Nekem koraszülött is a fiam, és azt mondták, arra figyeljek, hogy eszik-e rendesen vagy túl aluszékony. A szobatársam azt mondta, nagyon ritkán jön vissza hazaengedett baba sárgaság miatt. A védőnő azt mondta, a napfény is segít szóval menjünk sétálni. Végül semmi baj nem lett, már 2 és fél éves.
máj. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A kérdésre: igen, a tartósan fennálló magas bilirubin szint okozhat neurológiai problémákat, EZÉRT kezelik. A lényeg, hogy kezeljék.
máj. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Ursofalkot nem kell szednie? Lányom 3 hetesen lett májbeteg, ő azt szedte.
máj. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Elettani sargasagra nem adnak gyogyszert altalaban, mert minek.
máj. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem kapott semmilyen gyógyszert csak 3óránként etetem, kontrollra se kérték vissza se a kórház se a gyerekorvos. Tudom hogy sokáig is elhúzódhat mire elmúlik én inkább azon aggódok hogy nehogy romoljon a bilirubin értèke. Kakis pisis pelusa van rendesen.
máj. 29. 07:38
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Az én fiam is sárga volt. Tápszeres volt nem volt tejem és kb 3 hét alatt teljesen rendbe jött. Amikor már nem volt olyan brutál sárga akkor mondta az orvos, hogy éjjel hagyjuk aludni amikor ő kér enni akkor adjuk nem kellett ébreszteni.

Nincs semmi baja szerencsére aktív, vidám kis manó. Hidd el, ha eszik és van kakis pisis pelus jobban lesz.

A napfény is segít. Mondta nekünk is az orvos.

máj. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A fiam 40 hetre szuletett de enyhe sargasaga volt. Nem kellett kek feny, de vissza kellett menni kontrollra hetente addig amig el nem mult. Annyit mondtak hogy etessem 2-3 orankent. Amig gyarapszik es van pisi kaki, addig nem aggodtak. A bilirubin ertek szepen lassan csokkent. Kb 2-3 hetre ra mult el teljesen. A film 6 hónapos teljesen egeszseges, aktiv. Semmi baja nincs.
máj. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk más volt a helyzet mert már az 1.nap besárgult (ez nem normális, de hosszú lenne leírni.) Hazaengedtek, itthon láttam másnap, hogy megint sárgább. Az orvosok elhajtottak... Végül protekcióval vettek vért, kiderült, hogy igazam volt és visszakerültünk egy másik kórházba.
máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!