Pszichológus ki tudja deríteni, hogy mi okozza a gyerek problémáit, vagy csak megoldást javasol rájuk?
A 3 éves fiammal a következő gondok vannak az óvodában: a csoportban ritkán játszik a többi gyerekkel, inkább egyedül van el, későn lett szobatiszta (de már megoldódott), néha nem a kérdésre válaszol, nem mindig követi a szabályokat, de nem kezelhetetlen.
Itthon rengeteget szenvedtünk eddig az engedetlensége miatt, de mostanában semmi gond vele, jól elvagyunk itthon. Játszik a tesóval, vagy egyedül, beszélgetünk, együtt eszünk, könyveket nézegetünk, együtt végezzük a házimunkát, ő szokott jönni segíteni.
Egyedül az utcán való közlekedés néha botrányos vele, de valahol ki kell jönnie a feszültségnek. Szerintem későn érő típus, akár idegrendszeri éretlenségre is tippelnék laikusként, a késői szobatisztaság, szófogadatlanság és korábban a gyakori szabályszegések miatt.
Az ovi jelzése miatt mondtam hogy megnézhetné egy pszichológus, mert ha van valami lemaradása, akkor még most kapja meg a fejlesztést, ne iskolában jöjjön ki, amikor már nehezebb korrigálni.
A pszichológus mennyire ás le a problémák mélyére, hogy mi okozhatja nála ezt a viselkedést? Vagy csak megállapítja hogy miben van lemaradva és úgy küldi tovább specifikus fejlesztésre?
Csak mert úgy gondolom a probléma okát kéne megtalálni, akkor érhető el érdemi változás. De nem tudom ilyen kis gyereknél meg tudja-e találni az okot.
Pont fordítva. Diagnosztizál, aztán ennyi.
Nekem a fiam beszédfogyatékos és adhd-s. Nagyon sok pszichológusnál voltunk, hetekig mindenféle teszteket töltöttek ki vele,aztán várták az ovációt, amikor mondták a diagnózist. Én meg mondtam, hogy oké, 3 éves kora óta tudom, akkor mi a megoldás? Ja, azt nem tudja egyik sem.
Én is inkább azt mondanám, hogy gyógypedagógiai fejlesztés. A pszichológusok nem fognak tudni olyat mondani, amit te ne tudnál.
Szerintem itt keveredik két dolog. Képzeljünk el egy gyereket, aki 4 évesen bepisil (nem a kérdezőé, írta hogy ez náluk nincs, csak egy példa). Mi lehet az oka? Lehet, hogy trauma érte, akár az oviban, szülők válása, kistesó érkezése, bármi amit úgy élt meg. Ez a pszichológus asztala, a megoldásban is ő segít. Előfordul, hogy pl. a szülők közötti feszültség hat ki a gyerekre így, az trükkösebb, a gyerek pszichológusa nem tudja a szülőket beutalni felnőtt pszichológushoz (és végképp baj van, ha a szülők nem akarják elfogadni, hogy tőlük ered a probléma).
Lehet, hogy az idegrendszere fejletlen, akár csak annyi, hogy nem tud jól kommunikálni, kikéredzkedni. Ez a fejlesztő pedagógusé. (Viszont azt már nem szokták, hogy mondjuk egy idegrendszeri éretlenségnek mi az oka, valószínűleg nem lenne túl sok haszna.)
Lehet orvosi, szervi oka is, pl. hólyaggyulladás. Az meg az orvosé.
A szakszolgálatnál van gyógypedagógus, pszichológus, orvosi dolgokkal pedig továbbküldenek. Szóval kiderítik az okot. Aztán ahhoz kerül, aki az adott problémával foglalkozni tud.
Játszótér, játszótér játszótér es kinti levegő új ingerek -ezek javitanak igazan a fejlődésébe de ehez munka kell.
1oras üldögélés pszichológusnal /mashol nem old meg semmit.
A fegyelmezés +külső ingerek igen
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!