Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vegyem rá a 3 évest...

Hogyan vegyem rá a 3 évest hogy együttműködjön?

Figyelt kérdés
A védőnői státuszon semmit nem volt hajlandó megcsinálni, mérlegre nem állt magasságát nem tudta megmérni, kérdésekre se válaszolt, szaladgált. Orvosi vizsgálatot se tűri, ordít, a fodrásznál szintén... Mit tehetnék, hogy ez változzo? Türelem? Vagy van más út?
2022. jan. 16. 22:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Védőnőnek ezt a helyzetet tudni kell kezelni. Vagy felismerni, ha gond van a gyerekkel.
2022. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Meg kellene nevelni?!
2022. jan. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Én ugyan lehúztam a "meg kellene nevelni" választ, mert elég durván hangzik, de egy fél perc múlva már meg is bántam. Tulajdonképpen tényleg arról van szó, hogy nehogy már a nyúl vigye a puskát. A gyereknek éreznie kell rajtad, vagyis neked éreztetned, hogy van, amiből nem engedsz. Hogy van, amiben a gyereknek nincs változtatási lehetősége, alá kell vetnie magát a szülő irányításának. Azt mondod, hogy álljon rá a mérlegre, el is mondod röviden, hogy miért, hogy ne féljen, de tudnia kell, hogy nincs olyan opció, hogy nem áll rá. A kisugárzásodnak kell olyannak lennie. Neked is tudomásul kell magaddal vétetned, hogy nem járunk mindig mindenben a gyerek kénye-kedvében.
2022. jan. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Ki kéne vizsgáltatni.
2022. jan. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszélted vele, hova mentek, és ott mi lesz a feladat? Tudta, mire számíthat? Általában ez sokat segít.
2022. jan. 17. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Derjaderja ***** válasza:
74%

Vagy a gyerekkel van baj, vagy tényleg a neveléssel. Ha ezt egy 12 hónapos csinálja, oké, de 3 évestől àltalában szerintem elvárható az engedelmesség (még ha néha be is dacol vagy egy hosszabb várakozást nem bír).

A két dolog ráadásul együtt is fura. Nemválaszolás adódhat félénkségből vagy dacból, a rohangaszás valamiféle nagyon aktív temperamentumból, a mérlegre àllás viszont dacnak tűnik, hacsak nem fél valamiért a mérlegtől. Utóbbit otthon amúgy lehet gyakorolni.


Ha máskor nem ilyen a gyerek, mármint nem totál engedetlen (most a fodrásznál szerintem ha várni kell és nehezen bírja, az egy dolog), akkor gyakoroljátok pl szerepjáték során a helyzetet. Érdemes lehet vmi jutalmat belejátszani. Pl a macianyuka meg a kismaci utána vettek egy finom pogit a pékségben és játszóztak. De csak ilyen picit. Meg pl nálunk az orvos ad matricát és azt nagyon várja a lányom.


Nálunk az orvos az egyik játszó mellett van. Én le szoktam ott mozgatni őket előtte (de az is működhet ha a jutalom a jázszózás).


Ha összességében engedetlen, mert egy kis rafkós élenk csibész (mint a lányom volt emiatt), akkor nálunk pl egy jutalmazórendszer bejött. Csináltam egy táblat virágokkal, és a jó magatartásra feltehetett egy szirmot. Egy szirom ért egy drazsét, egy virág egy matricát. Napi 2-3 jutalmat adtam, a problèmásabb dolgokra, előre mondtam h mire. Még úgy találtam ki hogy az összes szirom egy jutalom program, de ezt így már nem igazán értette meg nekem is idegen volt, meg nálunk csak egy kicsit kellett használni, mert tök hamar reagált az egészre.


Mondjuk én azért nem vagyok egy léleksimogatós típus, és bár igyekszem kötődve nevelni, de meg szoktam mondani a magamét, nem durván, de megmondom, hogy elvárom hogy szépen viselkedjen és hallgasson ràm.


Ha meg gyakran engedetlen és amúgy sem igazán stimmel valamj vele, nem tudtok elbeszélgetni, nincsen vele olyan kapcsolat, hogy meghallgassa a szempontjaidat (akkor se ha épl nem dacos), nem érti meg, kezelhetetlen, akkor kivizsgàlást javasolnék.

2022. jan. 17. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Az én lányom sem működött együtt,mert épp a babakocsit akarta tologatni.Viszont ő még csak két éves.Amíg nem látta meg a játékokat,addig csinálta azt amit mondtam neki.DE!Én mindent mondok neki folyamatosan és ezt szokja meg.Egy három éves nem tud viselkedni,az gáz.Még nem késő,állítólag 10 éves korig nevelhetőek,hajrá!
2022. jan. 17. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Te tudod, hogy normál esetben hogyan viselkedik, hogy megfelelő volt e az időpont amikor mentetek(mondjuk nem alvásidőben).Gondolom a védőnő adott még egy időpontot.3 éves korára azért már illenék együttműködnie.Ha nem nevelési gond,akkor valószínűleg baj van a gyerkőcöddel.Ha az előbbi, akkor ideje megnevelni, ha az utóbbi akkor meg úgyis küldenek benneteket vizsgálatra.
2022. jan. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%

3. De, láthatóan a kérdezőéknél is a nyúl viszi a puskát. És a legtöbb lepontozónál is.

Ráhagyni egyszerűbb, mint szájat koptatni, nevelni, mindig következetesnek lenni, egyáltalán a szülői tekintélyt nem elveszíteni. Nem zsarnok rabszolgahajcsárnak kell lenni, de nem is játszópajtásnak, akivel szemben bármit lehet. Népszerűtlen leszek megint, de nem egyenrangú a gyerek szava, akarata a szülőével.

2022. jan. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Védőnő nem tudja kezelni. Ahogy próbálta csak egyre rosszabb lett. Új időpont?? Ugyan már... Amúgy se való semmire....


Kivizsgálás folyamatban van. Természetesen magánúton....


Nem, nem a nyúl viszi a puskát, kedves 9es.... a nagyobb gyermekemmel semmi ilyen baj nincs. De tudom ezt a legegyszerűbb rávágni a dologra.

2022. jan. 17. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!