Ovis csoport nagy része domináns személyiségtípus. Hogyan alakul ilyen esetben a csoportdinamika?
A lányom csoportjában én is látom, az óvónők is mondták, hogy a csoport oroszlánrésze határozott, erős egyéniség. Kifejezetten balhés gyerek nem igazán van, talán egy, amúgy is SNI-s besorolású.
A többiek inkább csak kakaskodnak egymással. Vitatkoznak, esetleg apróbb atrocitások (meglöki, félretolja). Egymást nem bántják többet a gyerekek, mint más csoportokban.
Gondolom, hogy ahol mondjuk statisztika alapján fele-fele az extrovertált és az introvertált típus, ott lesz néhány hangadó, a skála másik végén meg néhány csendben, egyedül ücsörgő gyerek.
De ha mondjuk 20-ból 15 ilyen, ott hogyan alakul majd a hierarchia?
A kérdést nem azért tettem fel, mert bármilyen problémát látok ebben. Csupán kíváncsiság, hogy ilyen esetben mi a lehetséges forgatókönyv.
Szerintem ilyenkor is megtalálják majd egymást a barátok. Fiam elég instruáló típus volt, mégis szintén csak hangadó barátokat választott és így élvezettel lökdösődték végig bandában a három évet (nem rossz gyerekekként, csak átlag fiúsan). Gondolom hasonló a "dinamika" nagyban is. Lesznek kisebb-nagyobb és változó csoportok és így aztán lehet több vezér vagy 5 perces váltásokban jöhet az örök harag és örök barátság. Valószínűleg nagyobb lesz a hangzavar :)
Ovisokra egyébként szerintem azért még egyébként sem biztos, hogy igaz a fele-fele, hiszen életkorilag elég énkozpontúak (kamaszoknál meg már a másik irányba billenhet az arány).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!