Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lányos anyukák, ti megengednét...

Lányos anyukák, ti megengednétek, hogy az oviban kilakkozzák a gyermeketek körmét?

Figyelt kérdés

Illetve szólnátok-e érte, hogy nem tetszik. Kiscsoportos lányom már harmadjára jött úgy haza, hogy az óvónéni kilakkozta a körmét. Nemcsak az övét, a többi kislányét is.

Ti mit reagálnátok erre?



2015. márc. 27. 10:23
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én mindenkiét hasznosra értékelem. Látszik, hogy nem vagyunk egyformák, természetes, hogy mindenki másképp reagál ilyen esetben.

Nekem személy szerint az eset szellemiségével van bajom, egyetértek azokkal, akik úgy gondolják, hogy egy óvodának nem ezt kell közvetíteni, igaza van a pedagógusnak, talán először a szülőt kellene megkérdezni ilyesmiről. Mivel ez már a harmadik eset szeptember óta, elgondolkodtató...

Nem tudom szóljak-e, és ha igen, hogy tegyem, mert egy olyan óvónő aki rutinosan lakkozgatja a gyerekek körmét, hát nem tudom megértene-e engem. Egyébként az óvodával semmi baj, az óvónők is szimpatikusak, meg minden, tényleg ez legyen a legkisebb bajunk, csak fura.

2015. márc. 27. 13:22
 22/28 A kérdező kommentje:
A lepontozó(k)nak meg üzenem, hogy inkább lakkozgassák a körmeiket pontozgatás helyett, nagyon sajnálom, hogy mindenkit így lepontoztak, én minden válasznak örültem!
2015. márc. 27. 13:25
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Én a másik oldal, óvónéni vagyok. Nekem kicsit meredek, hogy az oviban ezzel foglalkoznak...nekem sokszor a fonott hajcsodákat sincs időm visszaállítani alvás után a lányoknak... :D

Sok hátrányos helyzetű gyermekkel dolgozom, amikor már hosszabb a fiúk körme, mint az enyém, akkor le szoktam titokban vágni, de ezt az Ő érdekükben, figyelve a fertőtlenítésre.

Ezt is félve, körömfestést nem mernék bevállalni. A lányok szoktak otthonról festett körömmel jönni, azt elfogadom, a szülő döntése.


26N

2015. márc. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
71%
Nekem semmi kifogásom nem lenne a lakkozás ellen, én is szoktam neki itthon lakkozni a körmét.
2015. ápr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
36%

Az itt berzenkedő, elvhű, hithű, buzgó és elszánt nagybetűs ANYÁK közül is lakkozzák páran otthon, de az máááás!!! Amit szabad Jupiternek... tudod.... Mikor már hosszú percek óta semmibe nem tud az ember lánya belekötni, a szappanoperának is épp vége és szétunta az agyát otthon, akkor bemegy az oviba és elkezd tiszta erőből ilyen röhejes bénaságokon pörögni (persze nem az óvónővel beszéli meg, a világért se!!! inkább itt hőbörög teljes meggyőződéssel és igazságérzettel), merthogy a párolgás ugye... meg hogy három teljes percre abbahagyták a gyerek gőzerővel zajló agyi fejlesztését. Hát, gondolom, ez is egy örömforrás végül is... Vagy nemtom miért, de ettől jobban érzi magát.


Bocs, lányok, de ez itt a vicc kategória akart lenni?

2015. ápr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Bocsi, és neked mi bajod van önmagaddal?

Itt egy anyuka sem hőbörgött rajtad kívül, szerintem normálisan, kultúráltan elmondta mindenki a véleményét. Ez nem vicc, ez igaz, én pontosan azért kérdeztem az itt lévő anyukákat, mert nem akarok bőszen az óvónő nyakába esni, és egy csoportnyi, 8-10 kislány körmének lakkozgatása nem 3 perc szerintem. Továbbra is az a véleményem, hogy egy óvónő munkakörébe ez elviekben nem passzol, mint ahogy az iskolában tanító tanár sem fogja az órán a diákjai körmét lakkozgatni, vagy a banktisztviselő sem lakkozgatja az ügyfele körmét amíg az várakozik, vagy az orvos sem a betegének, szóval szerintem ezekbe a munkakörökbe ez nem fér bele a normalitás határába!

2015. ápr. 8. 12:17
 27/28 anonim ***** válasza:

Kedves 25-ös!

Azért azt, mint anyuka, ugye eldönthetem, hogy ki, mikor, hol és mennyire lakkozhatja ki az ÉN gyerekem körmét?

Pláne, ha pedagógusként a szülőnek ezen jogát én is tiszteletben tartom.

2015. ápr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Amig nem kisminkelve jon haza, addig minen ok.
2015. ápr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!