Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelezhetnek az óvodába,...

Kötelezhetnek az óvodába, hogy ebéd után vigyem haza a lányom?

Figyelt kérdés

Van erre valami törvény?


Van egy 5 hónapos húga, akivel egy héten 4× kötött programom van. Nem tudom azt mondani, hogy nem megyek vele, mert akkor a saját lányom fejlődését kockáztatnám.

Az ivónő közölte szülés után (terhesen dolgoztam végig!), hogy vigyem haza ebéd után a gyereket. Ha megteszem, akkor ez rendszer legyen és ne egyszer így, egyszer úgy.

Első 2 hónapban meg is tettem, bár a lányom hiába kiscsoportos, nagyon is szeretett volna ott maradni délután is. Előtte bölcsis volt, tehát a közösségi élet neki nem új.

2 hónaposan a húgával mennem kellett már ide - oda, és ezt jeleztem a vezetőnőnek is (írásban is!).

A vezetőnő tudomásul vette és nem is értette, hogy eddig minek vittem haza a nagyobbikat ebéd után?

Ráadásul úgy, hogy az uzsonnát is rendszeresen kifizettem neki, csak ugye ebéd után sosem adták oda. De ez már lényegtelen ..

Szóval a vezetőnő tolmácsolta az óvónőnek, hogy ezentúl marad ebéd után is a nagyobbik az oviban. Mégis minden reggel megkérdezi, hogy jövök-e érte, stb?!


Most már tényleg nem tudom, hogy az óvónő felfogása igen nehézkes vagy csak nem akar "beletörődni", hogy a lányom du. fél4-4-ig az oviban marad?!


Máshol is ennyire értetlenek az óvónők? Vagy ez kötelező? Mármint, hogy ebéd után a gyereket haza kell vinni, ha a szülő otthon van?


2014. jún. 23. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Ovono vagyok, nem kotelezheto a szulo arra, h delben hazavigye a gyereket. Meg akkor is maradhat egesznap ha a szulo nem dolgozik. Max megkerhetnek de nem kotelezhetnek!
2014. jún. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

nincs erre törvény és nem kötelezhetnek rá.

viszont ha otthon vagy, akkor megkérhetnek és meg is teszik, mert pici a terem és sok az ágy... így mint a heringek alszanak :D

de onnantól, hogy felvették, kötelesek ellátni nyitvatartási időben.


viszont múlthéten megkezdődött a nyáriszünet hivatalosan, ami a dolgozó szülők gyerekeinek van, így mostantól aug. utolsó hetéig mondhatják, hogy menj érte ebéd után, sőt azt is, hogy ne vidd, mert nem kötelesek nyárra bevenni.


nálunk tavaly nyárra kértek munkáltatóit. borzalom mennyire meg akarnak szabadulni a gyerekektől. én dolgozom, de így is rendszeresen megkérdezik, hogy biztos hozom még 3 hétig? irigylem akinek van 2 hónap szabija a tavaszi-téli-őszi szünet után is ;)

2014. jún. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Még ezen a héten megy, mivel még e héten megyünk a húgával orvoshoz. Utána októberig "pihi" van, azaz itthon kell tornáztatni. Egész jól haladunk és már nincs nagy probléma.


Csak nekem fura, hogy az óvónő ennyire ragaszkodik ehhez, a vezetőnő meg alapból nem is értette, hogy minek hozom haza?!

2014. jún. 23. 19:27
 4/11 anonim ***** válasza:

Én itthon vagyok a masodikkal terhesen, az óvónő csak megkérdezte h nyáron is jár e a lányom.

Szeret oviba járni, szóval viszem. Addig se itthon pörög.

2014. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem kötelezhetnek rá.
2014. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem hiszem,hogy kötelezhetnek.Az én fiam is kiscsoportosként szó szerint hisztizett 12.30-kor hazafele.Megkértem hagy maradhasson.Onnantól csak péntekenként kellett elhoznom korán,mert akkor korán lelépnek az óvónénik.Nyári szünetre nem engedték,csak ha dolgoznék,de én is kicsivel vagyok itthon.Óvónő rokonom is mondja 13-ig dolgozik és láss csodát már délben otthon van és szidja azokat az anyákat (köztük engem is) akik otthon "meresztik a seggüket" és nem mennek a gyerekükért.Ja és ők 6 órában dolgoznak....

Anyukám pont ma mondta,hogy ma a tévében erről volt szó,hogy az óvodában nem is lenne szabad tavaszi és őszi szünetet tartani és az otthon lévő anyukák gyermekeinek is ugyanazok a jogai vannak mint a dolgozóké.Sajnos a híradót nem láttam :-) mint legtöbbünk akinek gyereke van :-)

2014. jún. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
Ti kinek szültök gyereket? Az óvodának vagy magatoknak? Szegény gyerek.
2014. jún. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az oviban a gyereked ottlehet a nyitvatartási idő alatt.Esetlegesen megkérhetnek,ha pl sok beteg pedagógus van,hogy vidd haza a tiédet,de ezt nemvagy köteles megtenni.Egy jóérzésű szülő úgyis siet a csemetéjéért...de azt én is abszurdnak tartom,hogy aki gyesen,gyeden van az nyáron járassa a gyermekét az oviba,mert otthon unatkozik,a gyerek is fárad neki olyan az ovi mint nekünk a munkahely,ja és az óvónők heti óraszáma 40....tehát szó sincs napi 6 órás munkáról,...plussz szülői ért,fogadóóra,felkészítések,bemutatók.ünnepek....
2014. jún. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

A gyereknek kell a gyerektársaság! Ezt sokan elfelejtik. Ráadásul szeptembertől kötelező lesz az ovi, minden háromévesnek

Plusz a gyereknek meg kell tanulnia közösségben lenni. Mert otthon nincsenek annyian előbb érvényesül az akarata. Az oviban türelmet, társas viselkedést és csordaszellemet tanulnak, ami fontos.

Ezek olyasmik amiket otthon nem tanulhat mega gyerek.

Mert tényleg jó, ha anyuka otthon van és tud szinezni ,mondókázni a gyerekkel, de mégha apa és a kistestver, nagytestver is beszáll akkor sem lesz közösségi program.

2014. jún. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ok, gyed-en vagyok (most mar). A nagylanyom meg a terhessegem alatt kezdte az ovit, en dolgoztam.. Ooo.. Hogy dglne meg a lovam, mi?!


Mint irtam kenytelen vagyok elvinni a kisebbiket kotelezoen foglalkozasokra.

Nyilvan ez nem az ovononek fontos, hanem nekem es a gyerekemnek. Bocs mar, hogy van 'problrmam', ami szerencsere rovid ido alatt gyogyithato! Trnyleg mekkora egy sz.met vagyok az ovodaval szemben!


Irtam, hovy a vezetono nem is erti, hogy miert viszem el a nagyot. O mondta, hogy maradhat. Az ovononek nagy problema .. Jo, hogy irasban nem ker arrol papirt, mit csinalok egesz nap.

2014. jún. 27. 07:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!