Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha házas vagyok, de külön...

Ha házas vagyok, de külön élünk a férjemtől, tehát egyedülálló vagyok, akkor azt hogyan igazoljam majd az óvodai beiratásnál?

Figyelt kérdés
2014. febr. 27. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Mihez kell "igazolni"? Párom nem ért rá,egyedül mentem beiratni a gyerekünket,egy nyomtatványt kellett kitölteni. Amikor meg elkezdtük az ovit még kaptunk papírokat,azt itth.töltöttem ki,mert több oldal. Gyereket érintő kérdések:válogatós,milyen a természete,van e kedvenc játéka,cumija,allergia,orvos megvizsgálhatja e,szülők és rajtuk kívüli rokonok akik értesítendők pl.betegség,baleset esetén.

Stb.stb.stb.

Szóval bár kérdezték a nyomtatványon,h.kivel,hogyan él a gyerek,de nem kellett igazolni!

2014. febr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mert előrébb veszik az egyedülálló szülők gyermekeit. Lányom csak októberben tölti a 3-at, de szeretném ha felvennék, így ha nem telik be azokkal a létszám, akik aug. 31-ig betöltik a 3-at, akkor előrébb vesznek minket.
2014. febr. 27. 08:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Jaj,így már értem. Szerintem,értelem szerűen kitöldöd a papírt,ott van olyan kérdés,h.kivel,hogyan él a gyermek,van e testvére,szülők foglalkozása... Beírod az igazat,ha esetleg megemlítik(bár kétlem),h.igazold,akkor megmondod,h.oké,folyamatban van a válás,de életvitelszerűen egyedül neveled. Ha még nem váltok,akkor is mondhatod. Ez szerintem(hitatalosan özvegy,házas,elvált)nem rájuk tartozik! Legfeljebb,ha ingyen étkeztetésre lenne jogosult a gyerfk. De ez megint nem az óvoda dolga elbírálni. Szociális osztályon kell igényelni és a polg.hiv.Kiküldi a papirt az ovinak is,neked is,tehát az ovi részére megint nem kell igazolnod a hivatalos családi állapotodat.
2014. febr. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bírósági határozatot. Azon szerepel, hogy te vagy egyedül a gyermek törvényes jogi képviselője.


Ha ilyen nincs és csak bemondásra tudsz hagyatkozni, akkor jog szerint nem számítasz egyedülálló szülőnek. Tehát nem kerülsz előrébb a listán.

Mihamarabb add be a válást és a gyerekelhelyezési kérelmet a bíróságon, ha végleges a döntésetek.

2014. márc. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!