Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Manapság van olyan óvoda,...

Manapság van olyan óvoda, ahol nem elvárt a 100% szobatisztaság, mehet pelenkában is a gyerek?

Figyelt kérdés

Úgy értve, hogy van valami kompromisszum, pl. beengedik pelenkában, de nem cserélik le napközben (ha mondjuk délben elviszik, vagy csak pár órát van benn a gyerek), vagy lecserélik csak nem dobják ki, hanem anyukának hazaadják a használt pelusok okán keletkező szemetet, és ő kidobja, vagy legalább alváshoz ráadják?

Ugye a legtöbb óvodában nem dobhatnak pelust a szemetesbe a veszélyes hulladék kezelés okán, így a kérdésem inkább az, hogy nálatok megkerülték-e valahogy ezt a fentiek vagy egyebek valamelyikével, vagy abszolút nem akarnak pelenkát meglátni sem?

Mennyire rugalmasak ilyen tekintetben? Van ahol lehet az óvodával komrpomisszumot kötni?



szept. 17. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Speciális ovik esetében tudom, hogy nem gond a pelenka, ki is cserélik, illetve olyanról tudok, ahol az óvoda épületéhez bölcsi is tartozik. Ott a bölcsi miatt nem probléma, mert ők ki tudják dobni. Sima ovik esetében mindig csak azt hallom, hogy legyen elég váltóruha.
szept. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk beveszik a nem szobatiszta gyerekeket, ha betöltötte a 3 évet, viszont pelenka nem lehet rajtuk, mert veszélyes hulladék és ovi nem tárolhatja, így öltöztetik őket, ahányszor kell.

Pont nem a mi csoportunkban, de amúgy elég sokan vannak így, hát sok a kellemetlenség…


Van egy spec.ovi a városban, ahol vannak pelenkások is a csoportban, de az más, a suli része is ilyen.

szept. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

Miért hordanak még manapság 3-4 évesek pelenkát?

Tudom sok helyen a bölcsi sem segíti elő, hogy szobatiszta legyen... de a szülők sem foglalkoznak vele? Vagy jobb a gyereknek, mert kényelmes. Kíváncsi vagyok mi az oka, mert mindenhonnan azt hallom, hogy kitolódott a szobatisztaság.

szept. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Megszunt a szabály, hogy csak szobatiszta gyerek mehet óvodába, ezt elmondták a szülőin. Viszont semmi sem adott hozzá, sem eszköz se semmi. Ha betölti adott év aug. 31-ig a 3-at, oviköteles és akkor is mehet, ha nem szobatiszta. Egyébként is rengeteg valtoruhat kell vinni, lesz mit raadni, ha besikerul a dolog.
szept. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Alvásnál nálunk sokan pelenkásak még. Nem problémáznak rajta. Rájuk adják alvás előtt, utána meg leveszik.
szept. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Illetve azt mondták, hogy ha valakinek nagyon nagyon nem sikerül nappalra sem ovikezdésig, akkor megoldják a pelenkázást. De nyilván jó lenne ha sikerülne.
szept. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom, hogy az elmúlt 1-2évben ez változott e, de itt nálunk (kisváros) nem engedték addig a gyerekeket óvodába, amíg nem voltak teljesen szobatiszták.


Az én gyerekeim másfél évesen szobatiszták voltak (mind a ketten téli gyerekek és nyáron szobatiszták lettek) és olyan sokan vártak bölcsire, hogy nem egészen kétévesen átakarták rakni az oviba a kisebbiket.


Van egy ismerősöm, aki nagyon megszenvedett a 3. gyerekével nem is mehetett oviba, mert egyszerűen nem sikerült neki a szobatisztaság. Én őszintén nemértettem, hogy miért lehet ez, de igyekszem nem ítélkezni.

szept. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk vaskapaposak, ha nem szobatiszta, nem mehet. Pelenkát egyáltalán nem lehet bent használni, alvásnál sem.
szept. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
Sem az óvónőktől, sem a pedasszisztenstől, sem a dadusoktól nem lehet elvárni, hogy pelenkázzanak. Felháborító.
szept. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már mini csoportba is lehet menni, azaz 3 éves kor előtt, itt nem elvárás a szobatisztaság. Sőt, ha vki betöltötte a 3 évet és óvoda köteles, ott is mehet, aki pelenkás.
szept. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!