Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Merjek így munkába állni?...

Merjek így munkába állni? Jövőre oviba megy a lányom, a fiam iskolás 9 éves. Ha megbetegszik bármelyik gyerek nekem kellesz velük otthon maradni. Mivel a férjem keresete a főbevételünk, kamionos amúgy se tudna azonnal haza jönni mivel európa szerte

Figyelt kérdés

júl. 29. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
18 éves korukig véletlenül se.
júl. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szállít. Én még sohasem dolgoztam Magyarországon, csak másfél éve élek itt. A diplomámat lehonosítottam, nyelvvizsgáim is vannak. Szerintem állást is találnék. Csak ezt a táppénzre járást nem tudom, hogy tolerálnák. Az országban nincs rokonunk, egy sem.
júl. 29. 11:51
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Talán egy évet, esetleg kettőt érdemes még kivárni, ez idő alatt szoktak legtöbbet betegeskedni a kisgyerekek.
júl. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán akarsz dolgozni? Ha igen, felesleges előre ezen görcsölni. Majd lesz valahogy. Ez más dolgozó anyáknak is dilemma. Örülj neki, hogy neked nem létfontosság dolgozni, így nincs rajtad a stressz, hogy mi lesz, ha nem tolerálja a munkahely, és elküldenek, mert nem a megélhetés múlik rajta.
júl. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szeretnék dolgozni. Ahová elmentem felmérni a terepet sajnos eléggé "savanyú" megkeseredett személyek voltak, ilyenekkel egész nap együttlenni embert próbáló dolog.

A férjem is örül, hogy még otthon vagyok. Fontos személynek érzi magát, hogy ő a családfenntartó. Otthon én kerestem többet.

júl. 29. 13:31
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem veszteni valód nincs ha most is a férjed a fő családfenntartó és meg is tudtok élni. Ha szeretnél menni dolgozni mert úgy érzed kell a változás akkor mennyél max kirúgnak ha sokat lennél táppénzen. De nem csak egy munkahely létezik illetve utánna akár otthon meg is várhatók míg ovis lesz és akkor állsz újra munkába.
júl. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha megeltek, en nem mennek vissza igy, hogy a ferjed nem mozdithato.

Mi felvaltva vagyunk otthon a gyerekkel es meg igy is nehez, annyit beteg, bar o bolcsis, de szerintem ovi is hasonlo.

júl. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem meg pont nem érdemes egy egyébként elfogadható munkahelyet azért "leamortizálnia", mert a gyereke sokat betegeskedik, és onnan majd kirúgják. Ahonnan emiatt kirúgnak, oda 10 éven belül biztos nem vesznek vissza. Ha meg 1-2 évvel később mennél oda, netán kezelhető maradna a hiányzásaid mértéke és meg tudnál ott maradni hosszabb távon. Nem mindegy.

Nincs mindenhol X db cég a közelben, hogy ha egyiktől kirúgják, majd megy a kérdező a másikhoz.

júl. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Sokan vannak ebben a helyzetben, hogy nem számíthatnak senkire. A nagyszülők többsége még dolgozik, mikor az unokák kicsik és szükség lenne a segítségükre.

Akkor ennyi erővel senki nem dolgozna, akinek kisgyereke van.

A munkáltató mérlegeli a felvétel során, hogy kisgyerekeid vannak. Számol vele, hogy olykor betegek lesznek és te szabira vagy táppénzre fogsz menni emiatt.

Ennem tekintetében dönt arról, hogy alkalmaz vagy sem.

Egyébként, ha a korábbi munkahelyedre mennél vissza dolgozni még azt is kérhetnéd, hogy a gyereked 4 éves koráig részmunkaidőben dolgozhass. A munkáltató köteles lenne ezt is biztosítani. Pont emiatt van ez a lehetőség, mert számolnak vele, hogy az elején sok a betegeskedés. Szóval nem kell ettől betojni. :)

Persze van olyan munkahely, ahol húzogatják a szájukat emiatt, de amint írtam, a felvételnél minden ép eszű munkáltató számol ezzel a problémával.

júl. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
júl. 29. 16:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!