Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Multkor mesélte az óvodás...

Multkor mesélte az óvodás korú testvérem hogy orvososat játszottak az oviban de azt nem mondta el hogy pontosan mit csináltak. Tudom én is csináltam ilyet de ez nekem tök furcsa. A ti gyermekeitek vagy esetleg ti régen meddig mentetek el a játékban?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 21. 20:20
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

A webbeteggel vannak problémák, nem csak a válaszaikkal kapcsolatban. "elismert" -maguk által. Írj be néhány kérdést, meglátod.


A probléma ott van, hogy játszóterek/óvodák mellett elmenve, gyakran látni, hogy a felügyelők-anyukák egyáltalán nem figyelnek a gyerekekre. Sőt még közlekedés közben is csak a telefonjukat nézik. Pesten, vidéken, sőt falukban egyaránt. A gyerekek el vannak veszve, nem tudják, hogy mit csináljanak, tengnek-lengnek. Unatkoznak, el vannak veszve, az anyjuk mellett menve, akinek nincs szabad keze, hogy megfogja a gyerekét, és nem is szól hozzá. A gyerek se szól, vagy beszél magának.


Hiba az is, hogy a délutáni szundításhoz átöltöztetik pizsamába a gyereket sok helyen, fürdés nélkül, és azt a látszatot keltik, hogy otthon lenne, holott NEM.

Egy csomó dolgot rájuk erőltetnek -és ránk is, felnőttekre, nem vitás- amit természetesen csak otthon, biztonságos, védett helyett lenne szabad csinálni.


Még annyit, hogy az, hogy valamit egyetemen tanítanak, az nem biztos, hogy úgy is van. Érdemes a fősodor tanításait IS kritikával, független gondolkodással, józan ésszel fogadni, és nem tartani szentírásnak.

Amit írtál, abban azonosítod a gyerekek szexualitását a nemi szerveikkel való foglalkozással. Ami téves, hiányos és helytelen szemlélet.

2020. máj. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Jaj istenkén, kedves előző, tényleg ne vedd rossz néven, nem bántani akarlak, de volt egy érzésem, hogy most meg abbakötsz bele, hogy hasra ütés szerűen honnan fogok idézni, véletlenül épp a webbetegről. Igen, a webbeteg oldalon se klappol minden, de, mondom, százával tudnék idézni szakembert. (És most látom, hogy a vágólapra hibásan tettem ki , bár ettől még szerencsére elég jól olvasható lett.)


És egyet értek, nem a mainstream a mérvadó, de sokszor elmondom, hogy a mainstream féligazságai és tévedései, hazugságai mellett igazat is szól, pl valljuk be, a matematika tudománya nagyrészt megállja a helyét.


Azt meg nem tudom, honnan veszed, hogy csak úgy elméletekkel dobálózok. Gyakorlati tapasztalatom, melyekről írok, valamint abból is ered, hogy józanul végiggondoltam, amiket tanultam pszichológusoktól, és ezen felül is akadnak tapasztalataim, mint a legtöbb szakmabelinek. Tehát semmit se veszek készpénznek.


Ettől függetlenül lehet saját véleményed, én mindenesetre a te hozzáállásodat a gyerekkori maszti kapcsán és a bokorban egymás lába közét nézegetés témák kapcsán rendkívül károsnak tartom, hiszen te ezeket problémának véled. Én meg azt vélem problémának, ha akadályozzák a gyerekeket ebben.


Ez van, nem értünk egyet, ettől még nem veszünk össze, tiszteletben tartom a más meglátásodat, habár ez esetben károsnak. Más kérdés, hogy az előző kommentedben más már témák is akadnak, azokban van, amivel egyetértek, pl hogy ne hanyagoljuk el a gyerekeket, mert az is pótcselekvéseket okozhat többek között (pl túlzásba vitt masztit, ami már szerintem is problémás reakció, mint említettem.)


ÉS még egyszer: ahogyan vélekedek, az nem szentírás, mégis nagy a felelősség, hogy az ember hol tart a szakmai TAPASZTALATAIBAN és milyen elméleteket tesztel. Vakon sose hiszek el semmit, hacsak nem lényegtelen dolgokat.

De amely gyermeknevelési témákon vitázunk, annak viszont súlya van. Finomodhat, módosulhat az ember meglátása, de legyen mindig alapos megfigyelés és tapasztalás mögötte, amondó vagyok.

2020. máj. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nem figyeltél, hogy mit írtam. Én az ÓVODÁBAN és nem az otthon, a védett, biztonságos környezetben történő intimitás szorgalmazását -ahogy volt, aki itt javasolta-, vagy normálisnak tartása ellen szóltam.


Sok minden mást is figyelmen kívül hagytál, gondolom, nem véletlenül. Mindegy, én szóltam, aki akarja megérti.


Még egy. Károsnak tartom az önkielégítés becézését is, "maszti"-nak. Ugyanúgy, mint a homoszexualitás melegnek hívását. Ugyanarról a tőről fakad, és hamis, téves hangulatot kelt.

2020. máj. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!