Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok az ovisoknak is...

Nálatok az ovisoknak is fognak küldeni "anyagot" hogy mit csináljanak otthon? Témaköröket, mondókákat, kézműves ötleteket, amit csináltak volna?

Figyelt kérdés

Vagy ennek nincs értelme mert szó szerint még nem tanulnak úgy mint a sulisok? Bár én örülnék neki ha küldene ilyeneket az óvónéni, a lányom ősszel megy iskolába, szóval már nem kiscsoportos, javában készültek az iskolára ami most végleg abbamarad.

Szerintetek rákérdezzek az óvoda vezetőnél?



2020. márc. 17. 06:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10#vagyok, most találtam egy jó csoportot facen, ovis karanTanya névvel ;)
2020. márc. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
27%
Nekem erről nincsen jó véleményem. Azt gondolom, hogy aki eddig foglalkozott a gyerekével az most is fog, aki pedig nem, annak most lehet küldeni egy szekérderékalja mesét, színezőt, feladatlapot, barkácsolós ötletet ugyanúgy nem fogja érdekelni. Valamint én eleve hülyeségnek tartom ezt. Aki most nem tudja lefoglalni a gyerekét az mit csinál pl. nyáron a nyári szünetben? Vagy úgy egyáltalán? Pláne úgy, hogy ott az internet és néhány kattintás alatt lehet találni kismillió ötletet, szinte a létező összes felületen (Facebook, Pinterest, Youtube, instagram vagy külön erre szakosodott oldalak, csoportok, mindenhol.... elárulom, hogy az óvónők közül is rengetegen ilyen helyekről szereznek inspirációt, ötleteket). Én egyszerűen tényleg nem hiszem el, hogy egy szülő csak akkor tud mit kezdeni a gyerekével, ha a kezébe adják az utasítást.
2020. márc. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
93%
A nyári szünet teljesen más. Akkor szabadon járhat - kelhet az ember. Lehet menni játszótérre, nagyszülőkhöz, fürödni, nyaralni. Ezek ugye most mind kiesnek. Maximum sétálni tudunk jelenleg, ugyanis a mi városunkban már a játszótereket is lelakatolták.
2020. márc. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem egyáltalán nem olyan nagyon nagy a különbség. Foglalkozni kell a gyerekkel és ez ugyanaz a nyári szünet és a jelenlegi helyzet esetében is. Csak ebből is mi jut a szülő eszébe? Hogy leviszem a játszótérre vagy a játszóházba és akkor ott el van a gyerek. Hogy összeeresztünk 5-10 gyereket és akkor el vannak a gyerekek. Hogy elviszem a nagyszülőhöz és akkor ott majd el van a gyerek. És otthon mit szokott csinálni az a gyerek otthon, vagy sosincs otthon, mindig el kell vinni valahová, valami speckó programra vagy mi? Én ezt nem értem. Otthon is lehet rengeteg programot kitalálni a gyerekkel.... lehet otthon kézműveskedni (pl. festeni, színezni, gyurmázni, ragasztani, rajzolni, építeni), játszani (tulajdonképpen bármit, bármivel... kismillió féle gyerek játék van, lego, építős játékok, társasok, kártyák, fejlesztő játékok, lehet bunkert építeni, lehet játékokat is készíteni saját kezűleg pl. bábokat, plüsst, társast, kártyát kb. bármit), be lehet vonni a gyereket játékosan is az otthoni teendőkbe (pl. főzés-sütés, teregetés vagy rendrakás), ki is lehet menni a levegőre a természetbe (a tömeget kerülni kell, de üresebb helyeken vagy ha van a kertben ugyanúgy lehet játszani, mozogni, bogarakat meg köveket és mindenfélét gyűjteni, kincset keresni, virágot szedni stb.). Nyilván minden gyerek más, de szerintem annyi lehetőség van, hogy mindenki talál magának valamit.

És mielőtt jönne egy olyan válasz, hogy én biztosan utálom a gyerekeket meg sosem voltam még gyerekkel, nem tudom mi az stb., leírom, hogy nekem is van gyerekem. Én meg tudtam oldani, hogy most itthon legyek és ne kelljen bejárnom dolgozni, ami nyilván nagy segítség. Így értelemszerűen nem azokhoz szólok, akiknek probléma a gyerek elhelyezése, felügyelete stb., mert az más. Viszont megmondom őszintén, hogy felidegesítettem magam picit ezen a dolgon, mert egyszerűen nem értem. Más sem hallok, csak azt, hogy pittyeg a telefon, mert fél percenként írogat valaki a csoportba, hogy ő most mit kezdjen otthon a gyerekkel, mert ő ezt nem bírja, nem tud mit kezdeni vele, nem tudja lefoglalni és az óvónőt meg egymást zaklatják folyamatosan. Nekem ebből már kezd elegem lenni, mert szerintem mindenkinek van jobb dolga egy ilyen helyzetben és egyszerűen elképzelni nem tudom, hogy amúgy egy ilyen szülő mit csinál otthon a gyerekével, ha ekkora problémát jelent az, hogy most nincsen ovi és az óvónő segítsége kell még ehhez is.

2020. márc. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk lehet kérni, hogy küldjék, ez nem olyan mint az iskolai, inkább csak ötlet a szülőknek, gyerekeknek. Mi kértük, és így mindig van program, bár én is találok ki dolgokat, de így egyszerűbb.🙂
2020. márc. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
98%

"Más sem hallok, csak azt, hogy pittyeg a telefon, mert fél percenként írogat valaki a csoportba, hogy ő most mit kezdjen otthon a gyerekkel, mert ő ezt nem bírja, nem tud mit kezdeni vele, nem tudja lefoglalni"

Egyetlen óvónő sem kényszerül napi tizenórákat animátorkodni, nagyon nem normális az, amit most a szülőktől, azaz főleg az anyáktól elvárnak, hogy egymaguk csinálják ezt, de azért házimunkázzanak is, meg ha olyan szerencsések, hogy van munkájuk, akkor azt is csinálják. Persze, hogy mindenki szenved. Nonszensz az egész.

És ebben az őrületben igenis hasznos és segítség, ha nem a szülőnek kell még a millió ötletet is átböngészni, hanem készen kap egy válogatást, ami a pedagógus (=képzett szakember) szerint megfelelő, jó lehet.

2020. márc. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
95%
Igen, itthonról dolgozunk mi is(óvónénik )- home office-ban. Anyagot küldünk, heti tervet dolgozunk ki, továbbítunk fontos üzeneteket. Még mi is tanuljuk ezt a rendszert. Nyilván nem napi szinten,de ha a szülő segítséget kér, akkor természetesen rendelkezésre állunk.
2020. márc. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
93%

7-es vagyok. Ez a mi ovinkban nem csak arról szól, hogy ötleteket adjunk a szülőknek (bár ez sem utolsó szempont), hanem arról is, hogy megmaradjon a kapcsolat a gyerekekkel heti 2-3 videóval.


Én is itthon vagyok egy majdnem 3 és egy 5,5 éves gyerekkel. Nem szórakoztatom őket egész nap, elvárom az önálló foglalatosságot nemcsak akkor, ha dolgom van, hanem akkor is, ha épp szusszanni van kedvem, de a közös időtöltést igyekszem kreatívan, hasznosan és szórakoztatóan tölteni.

A kapott mese videók pedig biztosan nagy sikert aratnak majd. Mind a 29 alkalmazott mond mesét (kapcsolódva a heti témához), így egy komoly kis gyűjtemény áll össze a zárlat végére.

2020. márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!