Mondjuk neki hogy örökbe van fogadva?

Figyelt kérdés
Novemberben születik a kislány akit az édesanyja örökbead nekünk. Mit gondoltok, mondjuk neki hogy örökbe van fogadva, vagy ne? Melyik lenne jobb neki?

szept. 6. 19:45
A kérdező szavazást indított:
Igen, mondjátok neki azonnal
Ne most mondjátok el neki, majd ha nagy lesz
Ne is mondjátok el neki, hisz akkor is a ti gyereketk lesz
74 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Igen. Semmi baj nem lesz, ha pici korától kezdve tudja. Például : nem az én pocakombol bújtál elő, és mi már alig vártunk téged... És ha szép lassan őszintén kezelitek az elejétől fogva, akkor nem lesz benne egyáltalán törés, de ha később tudja meg (pláne nem tőletek) akkor a kapcsolatotok is rámehet.
szept. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Minél hamarabb kell ezt tudatosítani a gyerekben, hogy ez legyen neki a természetes. Nem ugyanaz az eset, de nekem az idősebbik nővérem csak feltestverem, mert még nem ismerte anya apát, amikor noveremet szülte. Mivel nővérem meg nem ismerte az igazi apját, hiába csak 6-7 évesen ismerte meg az apukámat, őt szólította apának. Na most, nekem elfelejtették mondani, hogy ő csak a feltestverem, így csak kb olyan 9-10 évesen tudtam meg véletlenül, amikor meghallottam, hogy anya és mama erről beszélgetnek 😂 de a vicces, hogy ez a coming out így valahogy csak az én életemből maradt ki, mert van egy másik nővérem, akivel majdnem egyidősek vagyunk, amikor mondtam ezt neki, azt mondta, ő már rég tudja, meg a húgom is :D elég fura volt ezzel szembesülni már majdnem kiskamaszkent. Mondjuk az anyámmal való kapcsolatomat amúgy is hagyjuk, nem csak ebben nem volt velem korrekt életében.
szept. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
23%
Azonnal? Végül is... Hátha annyira okos lesz, hogy már pár órásan megérti.
szept. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Muszáj hogy tudja, sose lehet tudni, nem kerül e valaha olyan helyzetbe hogy vért kell kapnia például, és az elég trauma ha akkor derül ki hogy nem ti vagytok a vér szerinti szülei.
szept. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Thunderfairy ***** válasza:
88%
Szerintem is jobb ha tudja. Koráhóz mérten nyugodtan mond el neki majd.
szept. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Én őszintén nem is értem, ez miért kérdés valakinek. Egyszer úgyis kiderül, és minél később, annál rosszabb. Ahogy cinikusan írta az egyik válaszoló, hogy egy pár órás baba úgysem érti meg, hát oké, de azért kell folyamatosan mondogatni, hogy ez így belevesodjon, és természetes legyen neki úgymond. Minden lenyomatot képez a lelkén már újszülött korától kezdve, amilyen ingereket, érzéseket, gesztusokat közvetítünk felé. Ha az eszevel még nem is fogja fel, amit mondunk neki, beleivodik a személyiségébe.
szept. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
16%
Azért írtam azt, mivel a válaszok között nincs olyan, hogy gyerekként. Az van ott, hogy azonnal. Erre mit lehet válaszolni, főleg, hogy mindenki azt jelölte jó megoldásként.
szept. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
7# mert tényleg születésétől kell mondani, nem már amikor 3-4 éves mondjuk, hogy meg is értse. Akkor már rég késő, becsapasnak fogja érezni, még ha nincsenek is emlékei korábbról.
szept. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%

Kezdettöl fogva nyiltan kell beszélni a témáról, nem pedig terelgetni meg problémázni rajta. Megmondjátok szerettetek volna egy kisbabát, ö tetszett nektek és ezért megkaptátok. Így elejétöl hall arról, hogy kaptátok, kiválasztottátok, és késöbb rá tud kérdezni, amikor hall a témáról, hogy a te hasadban nött. Akkor meg tudod mondani, hogy nem, más valaki hasában volt, de amikor megszülett, te lettél az anyukája.

Idövel egyre több mindenre rá fog kérdezni, meg ti is modtok neki dolgokat, ezért soha nem fogja sokként érni, hogy örökbefogadott gyerek.

szept. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%

Nehezen hiszem el, hogy ilyen közel állva az adoptáláshoz még nem olvastatok a témában ajánlást, ha nyílt örökbefogadás és alapítvány közvetít, ne edukáltak volna titeket.

Ott az orokbe.hu meg több más oldal, amiket akkor is megnéz az ember, ha csak felmerült az adoptálás, mint opció.

Aki ezt komolyan megkérdi adoptálás előtt gyik-en, idegenektől, az SEMENNYIRE nem áll készen arra, hogy örökbefogadó szülő legyen.


Mert ez az, amit még a legkevésbé tájékozott is tud: egyértelműen tudnia kell a gyermeknek, hogy örökbefogadták. A legelejétől így kell állni hozzá.

szept. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!