Mi történik azokkal a gyerekekkel akik árvaházban élnek és senki sem fogajda őket örökbe?
Tudom hogy furi egy kérdés és lehet hogy rossz kategóriába tettem ezért is bocsánat.
Úgy értem a kérdést hogy akik ott élnek akár hány éves koruk óta és senki sem fogadja örökbe őket, mi történik akkor mikor be töltik a 18 életévüket? Kidobják őket onnan mivel már nem "gyerekek"?
Vagy el küldik őket dolgozni, hogy mielőbb el mennyenek onnan?
"Ő 16évesen terhes lett. Így fogták, és kitették.
A gyerek apja elvette, hogy nagykorú legyen."
Ez itt hibás következtetés. Nem kitették, mert terhes lett, hanem a pasijához akart menni, már elmúlt 16, ezért gyámhatósági engedéllyel engedték neki a házasságot, a terhességére való tekintettel, hisz már úgyis mindegy volt, ha úton a gyerek. Így 2 gyerek került ki a rendszerből (beleszámolva a születendőt).
De azért, mert terhes, nem teszik ki, a gyerekét pláne nem, mivel rengeteg intézetis leányanya van, akiknek a gyerekük automatikusan bent marad a rendszerben.
Nem mellesleg, az ő gyerekeik közül kerül ki sok újszülöttként adoptálható baba is (persze csak a szülőanya jóváhagyásával).
Elméletileg minden állami gondozott gyereknek családban, vagy legalábbis lakásotthonban kellene élni, de ez nem így van sajnos, még vannak intézetek is. Ne lovagoljunk már a szavakon, a köznyelv árvaháznak hívja, hiába nem árva a legtöbb ott élő, mindenki tudja mire gondolt a kérdező.
Kérdező, igen, 18 évesen kapják meg az állami apanázst, ami 2019-ben 1,5 millió forint volt, és menniük kell, de kapnak utógondozást 25 éves korukig ha kérik + árvaellátást, ami gyaníthatóan éhenhalni sem elég. Órákon át lehetne sorolni, hogy milyen problémák vannak a rendszerrel, mivel nem tanulnak meg bánni a pénzzel, meg ez az összeg kb. semmire nem elég az esetek nagyobb részében gyorsan elúszik és/vagy valaki kihasználja őket és elszedi tőlük (család, lányoktól a "szerelmük" stb.).
Ez egy egész jó cikksorozat, 2019-es, de most nincs időm frissebbet keresni: [link] szóval lehet pár részlet a szabályozásban változott, de nem pozitív irányban.
Egyik kollégám sokáig dolgozott nevelőként otthonokban, nagyon szomorú dolgokat mesél. Ritka mint a fehér holló, hogy onnan valaki nem ugyanazt az életutat, életmódot folytatja, mint a szülei. Nagyon szomorú, hogy az állam a stadionok gyepének öntözését fontosabbnak gondolja, mint hogy ez a rengeteg gyerek felnőve jó eséllyel munkanélküli, kilátástalan életet folytasson, mint a szülei, nagyszülei.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!