Elbizonytalanodtunk. Mi a véleményetek a kialakult helyzetről?
Sziasztok!
Azért írok erre az oldalra, mert itt teljesen anonim tudok maradni. Benne vagyunk örökbefogadással kapcsolatos csoportokban, de ezekben nincs lehetőség névtelenül kérdést feltenni, így maradok ennél az oldalnál. Természetesen azoknak a szülőknek a válaszát is várom, akik nem érintettek az örökbefogadással kapcsolatban.
A történetünk:
4,5 év várakozás után megcsörrent a telefon, nagy részletekben elmondták amit tudni kell a kisgyerekről, majd mentünk aktabetekintésre, és hamarosan el is jött a rápillantás időpontja.
Országos listáról "kaptunk" egy gyermeket, ő Jász-Nagykun-Szolnok megyében él, mi pedig Zala megyében lakunk.
Kétszer találkoztunk eddig, csütörtökön kellene legközelebb mennünk.
A problémánk: nem igazán jött az érzés, amikor az első alkalommal megláttuk a gyermeket, igaz, szorongva mentünk oda, tele voltunk kavargó érzelmekkel. (Az első alkalomnak az volt a lényege, hogy csak megnézzük, meséljenek róla, nem ültünk le vele játszani)
Másodjára már leültünk hozzá, de még mindig úgy érzem, hogy idegen számunkra.
Nehezíti a dolgunkat, bár ez csak mellékes, hogy messzire kell ingáznunk hozzá, alig tudjuk megoldani. Ott nem maradhatunk szálláson, mert a férjemnek nem adnak annyi szabadságot, a gyermekkel pedig hetente találkozunk.
Mi a véleményetek a kialakult helyzetről? Ti mit tennétek a helyünkben?
Azt nem írtad le, hogy hány éves a gyerek.
Én amúgy ha csak ez lenne az egyetlen megoldásom a gyerekre, akkor nem engedném el. Mindent megtennék azért, hogy megismerhessem a gyereket és csak akkor hátrálnék meg, ha száz százalékra kiderülne, hogy nem passzolunk egymáshoz. Ezért lenne jó tudni amúgy a korát is, azért az sem mindegy hány évesről van szó.
Amúgy azért azt is vedd figyelembe, hogy évek óta vártok, lehet, hogy ez az egyetlen esélyetek és többet nem fog megcsörrenni az a bizonyos telefon, ha most visszaléptek.
Kedves Kérdező!
Nem bántás tényleg, de a gyerekre sokkal többet kell költeni, sokkal több szabadság és sokkal több szervezés kell majd.
4 éves volt a saját gyerekem,mikor az az érzés jött amiről beszélsz.
Pont az fogalmazódott meg bennem is, mint a 4. válaszolóban.
A saját vérszerinti gyerekkel kapcsolatban is vannak a szülőknek hullámvölgyei és össze kell szokniuk. Van akinek ez néhány hónap, van olyan is, akinek hosszú évek.
Amikor megszületett a fiam, nagyjából ezt éreztem.
Ott van, az eszem tudja, hogy az enyém de végtére is egy idegen ember akit meg kell ismernem.
Nagyon vártuk már mégis idő volt mire kialakult bármiféle kötődés.
Ha ez az egy esélyetek van én nem szalasztanám el.
Inkább nemet mondani, és tovább várni, mint igent mondani, aztán később felbontani az örökbefogadást.
Nekünk legalábbis ezt mondták a tanfolyamon.
7-es, oké, és mi van akkor, ha nem lesz többet lehetőségük? Ezzel kapcsolatban mit mondtak a tanfolyamon?
Mennyivel jobb az, hogy visszamondja és utána ha megint évekig nincsen semmi, akkor rámegy a lelki egészsége arra, hogy állandóan azon fog járni az agya, hogy mi lett volna ha várt volna még egy kicsit? Az jobb, hogy utána elkeseredve várakozzon ismét éveket és most meg se próbálja, mert kezdeti bizonytalanság van?
Kicsit OFF:
Alapítványnál próbálkoztatok már?
Nekem ismerőseim fogadtak így örökbe gyereket. Nem tudom, mennyit vártak, de biztos nem többet, mint ti eddig. És újszülöttet fogadhattak örökbe, már a kórházból ők vitték haza. Azért ez se mindegy.
Ha így bővülnének a lehetőségeitek, talán nem éreznétek úgy, hogy ez az egy esélyetek van, és nem mentek bele olyanba, ami utána se nektek, sem a gyereknek nem lesz jó.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!