Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csináltak már kislányodnak...

Csináltak már kislányodnak kisajak széthúzó ambuláns "műtétet"?

Figyelt kérdés
Kislányomnak kiderült, hogy a kisajkai össze vannak nőve és a doktornő ma elküldött ambulánsan a gyermeksebészetre, hogy ott szedjék szét neki. Volt valakinek a gyerekének már ilyen beavatkozása? Mennyire fáj, mennyire viseli meg a gyereket? Vágnak vagy másképp csinálják?
2010. júl. 8. 15:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én lányom 2 éves múlt és nagyjából másfél éve ezzel küszködünk. Egész pici korában 4 hónapon át volt pöttyös (néha hámfosztottan sebes) a popsija, állandóan bőrgyógyászhoz jártunk vele mire kikísérletezték azt a krémet amitől rendbejött a popsija. Valószínüleg ekkor a begyulladt popsi miatt kezdődött neki a kisajak probléma is. Először szintén teljesen össze volt nőve, akkor a gyerekorvos elküldött minket gyereknőgyógyászhoz. Ott szedték szét neki úgy, hogy helyileg érzéstelenítették (nem injekcióval, hanem lidokaint spricceltek rá), majd pár perc múlva egy kampóval 1 pillanat alatt szétkapta a doki. Abszolut nem volt fájdalmas a dolog. A doki mondta, hogy 1-2 napig a pisilés picit fájdalmas lehet, de nem láttam a kislányon hogy fájna neki. Ezután a kis műtét után (már nem is számoltam) kb 5-ször kellett szétszednie a dokinak a lányom kisajkait, ekkor már mindig csak félig nőtt össze, de volt amikor a 2 beavatkozás között 1 hónap sem telt el! Pedig én mindent megtettem azért, hogy ne nőjjön össz: pisilés és fürdés után mindig szárazra töröltem, majd kentem olajjal, másfél éves korára szobatiszta lett nappalra, de hiába. Általában mindig betegségek után jött ez elő. Most legutoljára tavasszal láttam, hogy kezd megint összenőni, akkor felhívtam a gyerekorvosunkat és megmondtam neki, hogy most már ebből elég, találjon ki valamit. Akkor felírt egy Ftorocor (remélem jól írtam) nevű krémet, amivel az összenőtt részt esténként bekenem és úgy néz ki ez bevált.
2010. júl. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Két utolsónak is nagyon köszönöm! Tegnap voltunk az orvosnál, végül nem csinált vele semmit, mert egy picit be van gyulladva, azt mondta, ilyenkor nem csinálná, mert így biztosan fájdalmas maga a művelet is, illetve utána is a gyógyulás. 2 hét múlva kell ismét visszamenni, nekünk is azt mondta, először valami szondával (?) fogja megpróbálni, tehát nem szikével. De azt mondta, nem vészes a dolog! Köszönöm még egyszer a hasznos válaszokat!
2010. júl. 9. 06:35
 13/16 anonim ***** válasza:
Sajnos a hámosító kenőcsöktől sok kislánynak összenő a puncija. Minden nap többször figyeld neki, és picit Te húzd szét, és egy fültisztítót egy párszor húzz végig a szeméremnyílásánál!
2010. júl. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. júl. 10. 08:34
 15/16 anonim válasza:
Az én kislányomnak 4 hónapossan vettem észre,hogy össze van tapadva a nunija,ne mondjam,hogy ki voltam készülve,Gyermekorvos elküldött,gyermek nőgyógyászhoz,az csak nevetett egy pillanat alatt szétnyitotta neki,még vérezni se vérzett.De 1 hónap se telt el megint össze tapatt,elvittem megint a gyermekorvosunkhoz,azt mondta ne is vegyem figyelembe,baja nem lehet,vigyem kontrolra 6 hónap múlva,most viszem majd 1o-én.Nem tudom kinek mit tanácsoljak,de nem olyan vészes az egéssz ahogy mi anyák látjuk,igaz nem mindegy!!!
2011. aug. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

sziasztok, gondoltam írok, hátha valakinek most aktuális a kérdés

Kislányom két és fél éves, egy éve küzdünk szintén ezzel a problémával.

a nagyon hasznos tanácsadóknak üzenem, nem ez nem a kenőcsök miatt történik, lányom egy éve szobatiszta, nem kenjük semmivel a nuniját mégis, időről időre visszanő.

sajnos a hormonok, így ovestin vagy ahhoz hasonló változókori nőknek ajánlott kúppal, krémmel kell kenegetni, de így is összenő.

a szétválasztás ambulánsan történt (mi a Péterfyben voltunk), egy kis horgolótűszerű dologgal szétválasztják.

A doktornő azt mondta hogy igenis ez nagy probléát tud okozni, főleg a pangó vizelet miatt, gyulladások, fertőzések, tágulatok, szóval nem szabad hagyni.

mi nem a fővárosban lakunk, és itt is azt mondta a doki, hogy addig míg nem menstruál nem lényeg hogy milyen, de konkrétan azt se tudtuk hol pisil. szóval elutaztunk 200 km-t és ott végre kezdtek valamit a problémával, szóval nem szabad hagyni és igenis nagy dolog!

2014. jan. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!