Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy két éves kisfiúnál milyen...

Egy két éves kisfiúnál milyen tünetek alapján lehet gondolni arra hogy cukros?

Figyelt kérdés

Kisfiam rengeteget iszik!!!Van olyan hogy nap 4-5 liter folyadékot!És a házi orvosunk arra gondol hogy cukros!Milyen tünetek vannak még azoknál akik cukrosak?

Nagyon megijedtem!Nem elég hogy 2-3 hónapos kora óta asztmás,teljes imunhiánya van meg 2 hete kiderült hogy tejérzékeny!Ha most még kiderül hogy cukros is....!!!!


Elöre is köszönöm!


2008. nov. 12. 07:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én lányom három hónappal múlt két éves és szintén rengeteget iszik, cumisüvegből. Ez miatt sajnos keveset is eszik. A védőnőnek említettem, de nem gondolt rá, hogy cukros lenne. A cukros tünetekről nincs információm gyerekeknél, de kerestem neked róla olvasnivalót. Itt találod: [link]

Remélem, nem lesz baj!

2008. nov. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt már vércukormérés ezmiatt? -ha a doki komolyan gondolta, akkor küldött volna laborba.

Szegényke ennyi baj is elég neki, de a gyerekkori cukorbetegség hamar kiderül: jelek pl: fáradékonyság, ételek utáni lustaság, étkezés utáni rosszullét. A 2 éves gyerek általában mindenteszik amit a felnőtt, ha valóban cukros, akkor nem csak szomjas lenne,hanem rosszul is lenne sokszor.

Kérd meg a háziorvost, hogy vizsgálja ezt ki , ne csak találgasson.

2008. nov. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
tökéletes második válasz, annyit hozzáfűznék, h a cukorbetegeknek gyakran cserepes a szája. Reméljük nem cukros a kisfiad, és csupán jólesik neki az üdítő. Lehet, sokat mozog és kimelegszik...
2008. nov. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pénteken kell mennünk cukor vizsgálat szóval kiderül majd!De tényleg szegény kisgyerek ha rossz napja van még a boltba a fehérköpenyes hentestöl is megijed annyit volt már kórházba,szanatóriumokba!:(
2008. nov. 12. 10:47
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanultam, hogy a cukros kisgyerek ha keveset eszik is sokat hízik, vagy éppen sokat eszik és alig gyarapszik. Száraz a szája, sokat iszik (reméljük, a tiéd nem ezért:(

Fáradákony, bágyadt, fáj a hasa.

2008. nov. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!