Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vigyem el holnap orvoshoz?

Vigyem el holnap orvoshoz?

Figyelt kérdés

A 3 éves lányom hétfőn belázasodott, 37,8 volt reggel, adtam neki 3X Nurofent. Így napközben csak hőemelkedése volt, gondolom a gyógyszer miatt nem ment fentebb. Egyébként a rossz közérzeten kívül semmi tünete nincs. Ma már nem adtam neki semmit, bár ma is 37,7 -tel indult a nap, de aztán magától lement 36,6-ra, később megint 37,4- 37,7 ilyesmi. Szerintem a torka lehet a bűnös, bár nem engedi megnézni. Eddig úgy voltam vele, hogy hátha magától megoldódik, van itthon Stodal, hogyha köhögne elkezdem adni.Hátha nem kéne antibiotikum. De ma anyukám beijesztett, hogy majd hétvégére betegszik le, aztán mehetek az ügyeletre, ráadásul jól lecsesznek majd amiért nem mentem hamarabb.

Nagyon ritkán beteg amúgy, legutóbb januárban volt. Csak azért hezitálok, mert helyettes doki van.

Ti minden esetben megmutatjátok dokinak a beteg gyereket, vagy van amit otthon kúráltok ki?


2010. júl. 6. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én elviszem mindig orvoshoz,ha lázas,soha sem lehet tudni mi a baja.Nemrég volt 1 éjszakán át lázas a lányom,reggel elvittem az orvoshoz és torokgyulladása volt.Ja és nálunk is helyettesítő orvos volt,ezen ne parázz,az is orvos!
2010. júl. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindig elviszem, ha lázas, ha tudom, még aznap, de másnap mindenképp.

Hőemelkedés sokmindentől lehet, kimelegszik pl., de a láz azért az más, az valami betegség jele.


Jobbulást!

2010. júl. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%

Én megmondom őszintén nem szoktam egyből orvoshoz rohanni.

Csak ha már 3 napja lázas, akkor. Én még várnék holnap, még a 7vége odébb van, ha amúgy nincs más baja.

2010. júl. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi ugyanezt éltük át a kislányommal, igaz nekünk a sok hőemelkedés között volt egy 38,8-as láz is. Én 2 nap után vittem orvoshoz. Vírusos torokgyulladása van. Nekünk azt mondta az orvos, hogy ez most járvány.
2010. júl. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Végülis ma még nem mentünk dokihoz. Adom neki a Stodalt, mert úgy veszem észre, hogy ingerli a köhögés. De egyenlőre még nem köhög, csak éjszaka köhintett kettőt. A hője is rendben van.
2010. júl. 7. 11:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!