Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet az oka, hogy éjszaka...

Mi lehet az oka, hogy éjszaka 2-3 óránként felébred 13 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés
Amikor felébred mindig ennie kell valamit, próbáltam vizet adni, de nem ivott. Eddig anyatejes volt, jelenleg az első éjszakai felkeléskor kap anyatejet, egyébként lefekvéskor tejitalt iszik (napközbeni alváskor is), fürdés előtt rendesen vacsorázik. Anyatej után kb. 3 óra múlva megint felébred, ekkor ismét tejitalt iszik.
2018. dec. 27. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
A tejital után is felébred?
2018. dec. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elszomorítani, de a két évesem is ezt csinálja. Ébred.

Előbb utóbb minden gyerek átalussza az éjszakát, csak nagyon eltérő hogy melyik mikor. Általában nem éhségről van szó, idegrendszeri dolog ez.

Nagyjából azonosan csinálom a négy gyerekemmel. Kettő jó alvó volt,kettő meg nagyon nem. Ez van.

2018. dec. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

6 hós kora óta nem adok neki éjjel enni.

Inni kapott, most már az sem kell, mégis 4-5 ébredés van átlagosan. 18 hós.

2018. dec. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell ennie. Ez egy rossz szokas, amirol vagy leszoktatod vagy nem. Az enyemet 12 hos koraban szoktattam le az ejjeli szopirol, helyette nincs semmi. Meg tejitalokat se iszik. Plane nem az agyaban..ejjel nem eszunk iszunk. Azota sose kelt fel ejjel, most 21 hos.
2018. dec. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem is beszelve arrol, h ejjel a tejital erjed a szajaban...fogmosas utan nem eszunk.
2018. dec. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A tejital után is felébred.

4-es válaszoló: te hogy szoktattad le?

2018. dec. 27. 15:14
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Egyreszt el kell hataroznod magad es tartani magad hozza. Nekem akkor mar nagyon durva volt, fel orankent kelt, ha 6-8x kelt ejjel az mar jo volt. De nem ez volt az ok, hanem en egy evig akartam szoptatni. Az ejszakai volt az utolso, ami megmaradt. Eloszor felolsztottam az ejszakat. Pl.: ejfelig nem kap cicit, hanem hatsimiztem (nem sirt, csak nyoszorgott...de akar 20percet is kellett simiznu) es ejfeltol kapott cicit. Masnap hajnali 2 volt a hatar, aztan 4 es vegul 4-5 nap alatt vege lett. Egyaltalan nem viselte meg es utana mintha elvagtak volna, alszik egesz ejjel. El se hittem, h ilyen konnyu volt.
2018. dec. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az éjszakai tejtől semmi baja nem lesz a gyerek fogának. Tea, gyümölcslé, szörp az, ami tönkreteszi a fogakat, ez több fogorvos egybehangzó véleménye, és tapasztalat is.

Nyilván mindenről le lehet szoktatni egy gyereket, az evésről is, azt meg úgysem tudja elmondani, hogy neki hogy lenne jó. Ja, hogy éjszaka nem eszünk? Úgy tudom, mi felnőttek három óránként sem szoktunk, a csecsemőt mégis így etetjük (már ha van rá igénye).

Nyilván mindenki azt csinál a gyerekével, amit akar, de ha egy gyerek éhes, kapjon enni. Ha ennek az az ára, hogy gyakrabban kell hozzá fölkelni, akkor gyakrabban fogok fölkelni.

Idővel minden gyerek leszokik az éjszakai evésről, kérdés hogy kinek az igénye a fontosabb.

2018. dec. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!