Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adnátok pár ötletet? Már nem...

Adnátok pár ötletet? Már nem tudok újat kitalálni a srácoknak.

Figyelt kérdés

Itt lesz egész nyáron nálunk unokaöcsém (8éves) és unokahúgom (3,5éves), és az van, hogy már minden létező játékot kitaláltam nekik, de nem bírok velük. 2 percnél tovább nem érdekli őket semmi. Az egyetlen dolog, ami lefoglalta őket a gördeszkám volt, de elestek vele és úgy döntöttem, hogy inkább hanyagolni kéne.:D A játszótér 2km-re van tőlünk, ami nekik elég sok gyalog, de ha biciklivel mennének, akkor nem tudnék figyelni rájuk a főúton. Tudnátok adni ötleteket? Esetleg akinek van tapasztalata írhatna pár dolgot..

16.L


2010. jún. 25. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sztem a 2 km nem sok a kicsinek sem. (tapasztalatból mondom)

Azon kívül rajzolás, vízfesték, gyurmázás leköti mindekettőt sztem.

Vagy készítsetek valami kreatív dolgot, ami a nagyot érdekli, és a kisebb is beszállhat a maga módján segíteni.

2010. jún. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Játssz velük olyat hogy eldugsz valamit a szobában, és találják meg, az alapján, hogy mondod nekik hogy hideg, vagy meleg, vagy forró. Én imádtam kiskoromban ezt a játékot. Biztos te is ismered. Ha még távol vannak tőle hideg, és ahogy közelednek langyosodik, végül eljutnak a tűzforróig. Ezt nagyon szeretik a gyerekek. Ők is eldughatják egymásnak.
2010. jún. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, holnap kipróbáljuk.:)

Az a baj, hogy nem engedik őket sehova velem.. Igazából nem értem miért, pedig tök jól elvagyok/lennék velük.

2010. jún. 26. 00:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyű feladat ugyanazzal szórakoztatni egy kiskamasz fiút, és egy óvodás kislányt... Pláne nem úgy, hogy nem is mehettek el sehová. Mondjuk azt anyaként nagyon díjazom, hogy autóúton nem vágsz neki biciklivel 2 kisgyerekkel. Ha bárki elvinné főút mellé bringázni az én 3 és fél évesemet, tuti hogy kitekerném a nyakát...

Egyébként hol laktok? Kertes ház vagy panel? Város vagy kis falu?

Otthon mivel szoktak játszani a gyerekek? Benti játéknak a fiúnak talán nyerő lenne a lego, ebbe azért már a kislány is be tudna szállni, bár nem hinném, hogy a nagy örülne neki. Kislánynak rajzolás, színezés, gyöngyfűzés, gyurmázás, babakonyha stb.

Tényleg nehéz így mert annyira más korosztály és ráadásul más neműek is, plusz ahogy írod alapból nehéz esetek, mert nem nagyon tudnak egy dologgal hosszasan foglalkozni...

Írjál még magatokról, a gyerekekről és a lakókörülményekről, hátha eszembe jut még valami.

2010. jún. 26. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lisztet vízzel összekeversz,és kész a tésztagyurma,díszíthetik szemes borsal,köménymaggal,kukoricával,ami otthon van.

Vagy kiselejtezett anyagokból kivághatsz formákat,és ráragasztva egy kartonlapra,képet készíthetnek.(a karton lehet müzlis doboz hátulja is)

Vagy ha van otthon egy kis gipsz,(olcsó 3-400 Ft egy zacsi)kiöntheted homokozó formába,vagy üdítős flakon aljába,és azt kifesthetik.

Én ezeket csináltam már 3 és 7,5 éves gyerekeimmel.

Tényleg nehéz őket lekötni,meg a korkülönbség is gondot okoz.

Ha javasolhatom,akkor rendszer szerint foglalkozz velük.

Pl reggeli után mindig alkottok valamit,ebédig,ebéd után megnéztek egy mese dvd-t,du pedig az udvaron játszotok.Ha nincs megszokás,akkor nagyon tudnak unatkozni,mert hosszú egy nap amit ki kell tölteni.

Csinálhatsz kinn nekik kincskeresést,papírokat rejtesz el egy területen leírod a következő rejtekhelyet,és azt követik.Bójócskázhattok,labdakidobóst is játszhattok,tollasozhatsz a nagyobbal,vagy feküdjetek a fűbe és találgassátok,hogy milyen formáúak a felhők.

Ja és a kicsi már segítséggel tudna veletek kártyázni,mondjuk egy Fekete Péterrel.És tölthetsz le hercegnős,barbis,Wall-e-s,pókemberes stb... akár milyen nyomtatható színezőket,mert azokat is nagyon tudják szeretni.

Vagy olvashatsz nekik egy órát egy régi mesekönyvedből.

De ha minden kötél szakad,még a szobád is segítenének kitakarítani.:))

2010. jún. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Építsetek sátrat, bunkert.

Kint is és bent is lehet.

Bent plédek, párnák, fotel, szék kell, kint meg bármi, ami van.

Aztán lehet indiánosat játszani, bújócskázni, akadálypályának használni.

2010. jún. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Faluban lakunk.:S Köszi szépen az eddigieket, bár elég sokkal próbálkoztam már.:) A kislánnyal is ugyan azt kell játszani, mint a fiúval, mert nem maradna ám ki semmiből.:)) de ez nem baj, mert megengedem neki, hogy pl gyakorolja a festést, főzést. Vettem ma gyöngyöket, mert imádják az ékszereimet és a sminkeket. Meglátjuk.:) Ha gondoljátok írhattok még.:)
2010. jún. 26. 15:24
 8/8 anonim válasza:
Írták a kincskeresést, én is ezt javasolnám (bár nem tudom, hogy nem tárgytalan-e már a kérdés), annyi módosítással, hogy rajzolj nekik kincskeresőtérképet. Ha vannak nagyobb dolgok az udvarban, pl tyúkól, azt rárajzolod a papírra, tőle x méterre ott a szénászszín, ilyesmiket, és úgy megértik hogy mi hol van és az alapján jelölöd rajta a kincset. remélem elég érthetően fogalmaztam :D
2010. aug. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!