Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sos. Már nem tudok mit kitalál...

Sos. Már nem tudok mit kitalálni, miért jó ez neki? Valami baja van? 2 éves

Figyelt kérdés

Minden éjjel felszedi a 2 éves lányom a matracát a kiságyban és alá bújik. Ha nem ébresztem fel magam éjjel és nem megyek át hozzá reggelig a funérlemezen aludna. Ma éjfélkor is alábújt kiszedtem, 5 körül is hallottam, hogy mocorog de sajna bealudtam és csak reggel 7 kor szedtem ki. Félek, hogy egyszer megfázik. Brendonos vastag hálózsák van rajta éjjel alatta body meg egy hosszú ujjú póló. és olyan 20 fok van a lakásban.

Mit csináljak? ha kiszedem a lemezt azokon a kis léceken aludna meg szerintem úgy kényelmetlen az ágy. mit csináljak?


2011. febr. 16. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztosan nem fog megfázni, emiatt ne aggódj!Az én lányom csak pizsamában (pamut, nem vastag!) alszik, max. 19-20 fok ha lehet és még így is kitakarózik... Lehet, hogy inkább melege van és a lemez hűti...
2011. febr. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is csak találgatni tudok.

Nálunk 21 fok van a szobában, vastag Vaganza hálózsákban alszik, de én még rá szoktam teríteni egy vékony polártakarót. A hálózsákból kivan a keze, s én is úgy alszom, hogy nyakig be vagyok takarózva. Szóval lehet, hogy fázik egy kicsit. Bár ennek ellentmond az, hogy, a csupasz funérlemezen még hidegebb lehet.

Lehet, hogy fél, hogy ezért bújik el. Mindig egyedül aludt? Mióta csinálja ezt? Felébred vagy alvás közben bújik el? Beszél már? Hátha elmondja, hogy fél e éjszaka?

Lerögzíteni le tudod a matracot (a szélére varrsz rácsonként egy egy masninak való zsinórt, s hozzákötöd a rácsokhoz - ha rácsonként kötöd, valószínűleg nem tudja felszedni, és erősen, így nem is lesz balesetveszélyes), de akkor tuti felébred minden éjszaka.

2011. febr. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudjátok a matracot valahogy lekötözni, hogy ne tudjon alábújni?

Valószínűleg egyébként igénye van valamiféle kuckóra.

Az Ikeában lehet kapni az ágyra szerelhető kunyhó-szerűséget. Én lehet, hogy kipróbálnám, hátha az biztonságérzetet adna neki.

2011. febr. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindig egyedül aludt külön szobában. 8 hetes korától átalussza az éjszakát, ezt vagy 2 -3 hete csinálja. Úgy kezdődött, hogy felriadt éjjelente és be kellett mennem megnyugtatni. Aztán egy darabig visszatért a normális kerékvágás most meg ez a bujkálás.
2011. febr. 16. 08:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezek lapján,amit írtál, fél...
2011. febr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen - második vagyok - fél. Tudom, hogy mindenki az éjszakai vándorlást szeretné elkerülni, de nem lehet kivenni néhány rácsot a kiságyból, s akkor át tudna menni hozzátok, ha felriad? A fiunk simán sétál hálózsákban (aprókat lép, totyog, de bárhova eljut benne).

Mi mindannyian egy szobába alszunk, igaz, eredetileg mindenki a saját ágyában. Most kezdtük a bölcsit, s azóta egész éjszaka hozzám bújva alszik (előtte a saját ágyában aludt). Mivel ő ezt igényli, kibírjuk apával. Lehet, hogy semmi köze hozzá, de a bölcsiben egyáltalán nem sír, szépen eljátszik.

2011. febr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fél a kislány. Ha már beszél, próbáld meg kideríteni mi lehet az oka. A kuckó tényleg jó ötlet, még te is kipróbálhatod, egy paplannal, vagy ágytakaróval letakarni a kiságyat, úgy hátha biztonságban érzi magát. Vagy lehet megoldja az is a helyzetét, ha adsz még neki egy takarót, az alá is el tud bújni. Ha lehet, vegyetek ki rácsot a kiságyból, hátha át tudna menni hozzátok, és az jót tenne neki.
2011. febr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!