Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, készültök már valahog...

Anyukák, készültök már valahogy a bölcsivel járó változásokra?

Figyelt kérdés

Nyilván, akiknek most szeptembertől megy bölcsibe az eddig otthon dédelgetett csemetéje :-)

Lassan két hónap van a bölcsiig, ezért arra gondolok, hogy:

- hordjátok-e a kisgyereketeket már valamilyen gyerekközösségbe, hogy találkozzon kortársakkal, és ha igen, akkor milyen helyre?

- próbáltok-e a bölcsis napirendhez (evés, alvás) alkalmazkodni?

- próbáljátok-e már leszoktatni az olyan szokásairól, ami majd akadályozza a bölcsiben való létet (pl. napközbeni elalvás szoptatással, cumival, stb)?

- vettetek-e már valamit meg a bölcsibe szükséges dolgokból?

stb.


2010. jún. 22. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlőre csak a gondolatot porbálom megszokni...nekem két gyermekem is megy...félek a beszokatástól stb...

ma nézegettem h miket kellene venni,de inkább majd szeptember előtti héten veszem meg

3 hét múlva lesz szülői értekezlet,akkor elmondják,h mit hogyan..

2010. jún. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is szeptemberben kezd.Én nem készülök sehogy max gondolatban.Nálunk csak tisztasági csomagot kell venni, de nem veszem meg előre ill. sok sok ruha.Semmi extra követelmény nincs ezért nincs is mire készülni.Gyerek közösségbe amúgy is jártunk,(barátok, játszóház) ezen sem változtatok.Engem a reggeli korai ébredés nyugtalanit(reggel 5,30kor már kelni kell) de azt csak aug. végén, vagy szeptember elején kezdem csak el,amúgy is 2 hét a beszokás tehát sztem akkor úgy is megszokná.Ez inkább nekünk jelent baromi nagy változást(mármint az elválás) hiszen a gyerekek nagyon jól fogják magukat érezni:)
2010. jún. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi már járznk, de én elkeztem agusztusban. Mi nem negyon ittunk addig tejes dolgokat, de akkor hozzászoktattam, mert sok tejes folyadékot kapnak. A napirendet is próbáltuk tartani, persze nem mindne áron azért. Mi is sokat jártunk már előtte is gyerek közösségbe. Ha ujra kezdhetném a felkészülést a bölcsire, már agusztusban nyomatnám neki az immunerősítőket is. Rengeteg ruha kell, h anem akarod egyszerre megvenni , kezd el feltölteni a szekrényt. Nekünk kifejezetten kérték, hogy ne divatbemutató legyen, kényelmes, játszós, "nem sajnálom" ruhákat vigyünk be. Van hogy 3* is átöltöztetik. Esetleg egy kedvenc párna , vagy kis plüs amivel majd bent alszik az is előkerülhet lassan. Én betettem egy plusz párnát a kiságyba és ott volt vele , aztán bevittük a bölcsibe. Bevált. Az geyedül evést is elkeztük, illetve a pohárból ivást, és 1 hónap elég volt rá, hogy a bölcsiben ne legyen vele gond. De ha nem akarod Te ezeket megtenni, akkor a bülcsi 3 hét alatt megtezsi:-)
2010. jún. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat, különösen az utolsó válaszoló anyuka tapasztalatait!
2010. jún. 24. 07:25
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Úgy gondoltam, csak kiemelem a kérdést, mert jó lenne még pár valakitől hallani erről a témáról, pár ötletet kapni.

Nekünk már csak egy szabad hónapunk van a bölcsiig, mert én jövő hónapban már ismét dolgozom majd. Szóval szeretném ezt az egy hónapot úgy kihasználni, hogy a kisfiam bölcsődébe szoktatása, járása szempontjából is hasznos legyen. (Pl. valamilyen közösségbe vinni addig még időnként, stb.)

Köszi!

2010. jún. 28. 07:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kincsem januárban megy majd bölcsibe, de már most olyan a napirendünk, ahogy kb ott lesz,pl. egyszer alszik ebéd után. Sokat megyünk játszóra,minden du, úgyhogy már megszokta a gyerektársaságot, sőt nagyon szereti is őket.

Szopizni már nem szopizik, a cumi nem gond, ott is sok babának van cumija. Most volt egyébként szülői, nagyon nem kell semmit előre megvenni, popsitörlőt, papírzsepit, váltóruhát, váltócipőt kértek,mást nem igazán. Az immunerősítő jó ötlet, ezt én is adni fogok, de sajnos még így elkerülhetetlen, hogy összeszedje a nyavalyákat.

Én attól félek inkább, hogy nekem majd fél 7-re kell járnom dolgozni, bölcsibe meg 6-ra lehet vinni, necces lesz minden reggel épp beesni a melóhelyre. Meg nekem hétvégén is dolgoznom kell, nem tudom még hogy lesz, nehéz ügy.Voltunk már bennt a múltkor egy kicsit amúgy a bölcsibe, nagyon tetszett a lánykámnak alig akart eljönni, sztem jó lesz neki ott.

2010. jún. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A lányom szeptembertől megy bölcsibe.3 hete családi napközibe jár,mert visszamentem dolgozni.Sehogy nem készültünk rá.Pontosabban, ésszel próbáltam felfogni a dolgokat és tök nyugodtan.Úgy látom,bejött.A lányom 3.nap már ott aludt,hb.1 hétig pityergett amikor mentünk,de eljönni nem akart ill.bólogatott,hogy menni akar ha kérdezték.

4.hete jár,már szalad előre...:-)

Amúgy is egy nagyon nyitott és barátságos kislány.

2010. jún. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja,nekünk kb.6.hétől volt napirend,amit egymáshoz igazítottunk a gyerkőccel,úgy hogy mindkettőnknek jó legyen.Ebéd után itthon is mindig alvás volt.

Nem cumizott cumival,sosem altattuk kézben,egyedül aludt el pár hetes korától.Ilyenről nem kellett leszoktatni.

Ruhával kapcsolatosan igaza volt az előttem szólónak,kényelmeset,egyszerűt,az sem baj,ha egy kicsit kinőtte már,ha nem foltos és szakadt.

2010. jún. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok!

- Ruhákat, melegítőalsókat pont ma vettem őszre, mert kevesebb volt, mint egy egész bölcsis hétre való, napi 2-3 db-bal számolva. Azaz állandóan mosni kellett volna.

- A családi napközin épp most gondolkodom. Ezek szerint nektek bevált. Idáig csak a játszira jártunk sokat, de mivel elég nagy játszótér, ezért sokszor nem játszott egyetlen kisgyerek sem azon a részen, ahol ő szeretett. "Erőszakkal" meg nem vihetem homokozni, ha ő csúszdázni akar.

- Popsitörlő, pelus, mostmár ruha is van elég.

2010. jún. 30. 00:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!