Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik az Asperger szindrómás...

Mik az Asperger szindrómás óvodások jellemzői?

Figyelt kérdés
Miben térnek el egy átlag óvodástól?

2018. aug. 28. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Ez nagyon széles spektrumú, van akin egyáltalán nem látszik, nem is az csak rámondják, van aki súlyosabb, de azt észre lehet venni. Teljesen más a viselkedése mint egy átlag gyereknek. Kicsit úgy érzem gátlástalanabbak jó értelemben persze. Nem érzik azt hogy mit lehet megtenni kimondani és mit nem. Van olyan aki hangosabb pl. Van aki veszekedősebb. Én ezt nem tartom betegségnek, egyik ember ilyen, a másik olyan. Ma nagyon sokmindenkire rámondják hogy az, de ennek töredéke aki súlyos is.

Nem tudom miért írtad ki a kérdés vagy érintett vagy e a témában, én valamennyire érintett vagyok.

2018. aug. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én Asperger szindrómás vagyok, 17éves, de sztem nem súlyos, abban nyilvánul meg, hogy kicsit zárkózottabb vagyok, mint az átlag ember, az Aspergeresekre jellemző többi dolog(Pl. Görcsösen ragaszkodnak értelmetlen dolgokhoz) egyáltalán nem jellemző rám.
2018. aug. 28. 20:42
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Egy Aspergeres óvodás vélhetően már tud írni-olvasni-számolni-sakkozni. Intelligenciája kimagasló (Asperger kritériuma az átlagos vagy afeletti intelligencia), ellenben a többi gyerek játékába nem tud rendesen beilleszkedni, állandó kognitív és fizikai konfrontációba keveredik és noha absztrakt dolgokat könnyebben megért, azt nem képes feldolgozni és értelmezni, hogy miért nem képes beilleszkedni és sose látja át a helyzetet. Több forrás említi, hogy sok Aspergeresnek van egy speciális külön érdeklődési pontja, ami az életének a legnagyobb részét tölti ki kis túlzással. Hazudni nem tud/akar, a szabálytudata nagyobb a többieknél. A hangos és éles zajok fájdalmasan hatnak rá.


Egyes források szerint elbűvöli az Aspergeres óvodást a pörgő dolgok látványa, mások szerint "repked" a kezével.


Jómagam Aspergeres vagyok, nagyon későn diagnosztizálva és tudtam óvodás koromban írni-olvasni-számolni-sakkozni. Zseni voltam, a legjobb képességű, de mindig vertek a kortársaim és sose értettem, hogy miért. A mai napig képtelen vagyok egy közösségbe beilleszkedni, leblokkolok a szociális interakcióknál.


Az, hogy a többi Aspergeres óvodás miben tér el, az az információ nem áll rendelkezésemre, mert nem láttam még életemben Aspergeres óvodást. Óvodás koromban pedig még nem tudtam, hogy az vagyok, csak több, mint 20 év múlva diagnosztizáltak.

2018. aug. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én azért óvodás koromban nem tudtam írni-olvasni, a társaimmal szemben meg passzív voltam, 1-2 verekedésem volt csak. De azért elég okos vagyok szerintem, majd vagy mérnökinfóra, vagy villamosmérnökire megyek továbbtanulni.
2018. aug. 29. 09:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan voltam, mint egy kis professzor. Ha valamit megkérdeztek, kimerítő, kerek választ adtam rá, akkor is, ha udvariassági kérdés volt. 4 évesen tudtam olvasni, gyűlöltem az óvodát meg az iskolát, nem bírtam a zajt, a rohangálást, és a gyerekek huzakodását valódi kegyetlenségnek hittem.
2019. jún. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!