Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi könyvet veszel könyvmol...

Mennyi könyvet veszel könyvmoly 3-5 éves gyerekednek? Vennél többet ha tehetnéd? Mennyi könyve van jelenleg?

Figyelt kérdés
Lányom imádja a könyveket, annyi jó könyv van, hogy én havi 2-3 darabot simán megvennék, de férjem nem engedi. Ő nem szerette sosem a könyveket. Viszont lányom rengeteget olvasat, nem kéne ezt figyelembe venni? Könyvnek örül legjobban.
2010. jún. 21. 13:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
De, es szerintem nagyon jo, ha szereti a könyveket, en ebben realis hatarokon belül semmifele korlatozast nem teszek, sok könyve van, es mindig van eppen aktualis kedvenc, ami slager egy-ket hetig.
2010. jún. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2 évesek vagyunk és 51 könyvünk. Mi is szeretjük a könyveket.
2010. jún. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Elsö vagyok: es vennek meg többet, ha tehetnem :) viszont mindegyiket vegiglapozom, mielött megveszem, gyorsan atfutom, mert böven ert mar rossz tapasztalat.
2010. jún. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Írjatok írjatok még, aztán megmutatom a férjemnek! :) Mondom én, hogy annyi egy könyv, mint most egy görögdinnye, mégis amellett voksol. Móricz Zsigmond Állatmeséket néztem most ki neki, Móra kiadós könyvekben még nem csalódtam.
2010. jún. 21. 13:49
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ebben ne engedj! Minél többet mesélj, olvass a gyereknek, legyen sok könyve, hiszen ennél jobbat úgysem tehetnél vele!!! Ha most megszereti az olvasást, akkor később az iskolában sem lesz neki teher olvasni, és okos, művelt, sokoldalú, nyitott emberke válik belőle!!!

A párod meg igazán elsüllyedhetne szégyenében, hogy "sosem szerette a könyveket", és hogy a zabálást fontosabbnak tartja...

2010. jún. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Elsö vagyok ismet, en pl az ujsagarustol hajtom el ugy, hogy inkabb vegyünk egy könyvet. Gyakrolatilag majdnem, hogy ugyanannyiba kerül mar, az ujsagot kivegzi negyed ora alatt, olvasassal, szettepessel együtt :) Egy könyv meg sokkal tartosabb, azokra vigyaz mar pici koratol (most 3).
2010. jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hé, azért ne bántsd, aranyember ő, csak hát ez inkább anyósom hibája, nem vettek neki könyvet, nem szerette meg.

Igazad van utolsó, főleg ha ilyen szar Micimackó magazin nézek, 600-900 Ft körül van azt hiszem. 2 ilyen szám és megvan egy könyv.

De gyűjthetnénk még a hasonlatokat, mennyit ér egy könyv:

3 zacskó túró rudi multipack

10 gombóc fagyi (azaz 2 fagyizás a családnak)

fél zacskó pelenka (na milyen jó, hogy szobatiszta)

Ötletek?

2010. jún. 21. 14:12
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyermekeim már nagyobbak (6 és 8 évesek), de születésüktől fogva meséltem, énekeltem nekik. A mai napig minden hónapban kapnak könyvet, bár már alig férünk el tőlük. Szerintem nagyon hasznos, ha sokat olvasol neki. Tájékozottabb lesz, bővül a szókincse és könnyen megtanul majd olvasni. Lányom magától tanult meg olvasni nagycsoportosan és azóta falja a könyveket. Már közel 200 könyvet olvasott ki, pedig még csak most végezte el a 2. osztályt. Ő a legjobb tanuló az osztályban :) Fiam most kezdi majd az elsőt, de már ismeri ő is az összes betűt és nagyon ügyes az anyanyelvi játékokban, ami szintén az olvasásnak köszönhető.

Egyébként ha a férjed nem akar könyvet venni, akkor járjatok könyvtárba! Mi is ezt tesszük, mert a lányomnak a könyvesboltban minden alkalommal van legalább 5-6 könyv, amit azonnal szeretne elolvasni/megvenni. Fiamnak szintén sok minden tetszik. Persze kapnak így is bőven, de mindent sajnos nem tudok nekik megvenni.

2010. jún. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Victory82 ***** válasza:
100%
Szia!Az én kisfiam 2 és fél éves kb.30 darab könyve van.Minden hónapban veszek neki 1-2 db-ot,mert imádja őket!A kedvence azért mégis az a könyv,ami még az enyém volt,amikor ilyen kicsi voltam,Grimm mesék,4 mese van benne!Este mindig ebből választ egyet,olyan jó érzés,hogy anyukám is ebből olvasott nekem és most az én kisfiam is így szereti!
2010. jún. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Szerintem is vegyetek, nagyon jó, ha érdekli. AZ enyémek is imádják. A nagyobb 1 éves kora óta könyvimádó, a kicsi csak 3 éves korától, de azóta bepólota rendesen.

Én elég sokat megveszek, de attól függetlenül járunk könyvtárba. nagyon szeretik, ők választják ki, mit szeretnének, és azt vesszük ki. Mi jelenleg külföldön élünk, de szerintem otthon a vaterán vagy tesz-veszen is biztos vannak olcsó jó állapotú könyvek. Nekem a fiam most lesz elsős, és már egy csomó olvasós könyvet vettem neki a használt boltban 1 eurórét, ami a boltban 10 euró körüli áron van. Semmi bajuk, nagyon jó állapotban, nézz körül hátha van olcsóbban is. Sőt úgy tudom a bookline-on is van antikvár oldal, biztos ott is olcsóbb a könyv, mint a boltban. Örülj hogy olvas és nem valami hülye járékot gyűjt, mert tuti az sem lenne olcsóbb mint a könyv.

További jó olvasást nektek.

2010. jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!