Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A munkahelyetek mennyire...

A munkahelyetek mennyire toleralja azt, hogy az oviban osszeszed mindent a gyerek?

Figyelt kérdés
2018. jún. 28. 21:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%
Engem kirúgtak volna, szintén iroda, számlázás stb. Szeptemberben kezdett, az első 6 héten 2 hetente volt beteg. Az azt jelentette, hogy 2 napot ment aztám újból itthon, ebből volt kórház is. Kicsivel itthon voltam, de ha dolgoztam volna, pont kirúgtak volna nagyszülői segítség híján.
2018. jún. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
40%
8-asnak! Érdekes meglátás, biztos nagyon okos vagy! Írtuk, hogy attól még a munkánkat meg kell csinálnunk. Hidd el nem örömömben dolgozom otthonról olyankor vagy járok be esténként miután lepörgettem 1 napot a két beteg gyerekemmel. Attól, hogy így megtudom oldani még fontos vagyok a cégnek, hisz rajtam múlik a bérük és még egyéb más is.
2018. jún. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2018. jún. 29. 13:51
 14/21 anonim ***** válasza:
60%

Nem. Mi kis leánycég vagyunk, 4 emberrel az irodában (az anyavállalat külöldi).


Amikor anyuka 2 hétig dolgozik, majd 2 hétig otthon van, akkor a negyedik alkalommal megmondta a főnök, hogy ez volt az utolsó, és ki is rúgta.


Megértem, mindig mi szívtunk vele, mert a gyereke beteg volt, állandóan mi túlóráztunk, mi jártunk be ünnepnapon, nekünk kellett az életünket is átszervezni, mert "Bencuska elkapott egy vírust". Hát, remek volt, mit ne mondjak.


Nagyobb cégnél biztosan toleránsabbak, de az attól is függ, mennyi a kapacitás, behívható ember, meg mennyit beteg a gyerek.

2018. jún. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem beteges a gyerekünk, de mindkettőnk munkája végezhető otthonról is, és a bölcsink sem utasítja el egy tüsszentésre a gyerekeket. Szóval munkahely, intézmény és gyerekfüggő a dolog.:)
2018. jún. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
61%

Az én munkahelyem egy szuper hely, mindent megért, rugalmas, emberségesek stb. Én nem vagyok szülő, de a csapatomban dolgozik egy anyuka. A gyereke 5 éves és állandóan beteg.

Az egy dolog, hogy a nő folyamatosan behozza a betegséget, de amikor otthonmarad a gyerekkel, mi sokszor helyette dolgozunk. Én, konkrétan, mint felettese, olyankor MINDIG tovább benn maradok, hogy amit lehet, elvégezzek helyette, hogy ne csússzon a projekt.

Persze, nem egyszer volt, hogy minden igyekezetünk ellenére is csúszott a projekt, ami csak azért volt rohadt kellemetlen, mert az ügyfél kiakadt, a pénz nem jött be időben, a csapat emiatt nem kapott annyi bónuszt, ami adható lett volna pont karácsony előtt.


Én nem megértem, hogy egy gyerek sokszor beteg, ez természetes. De nem kicsit tartom pofátlannak, hogy amikor az említett kolléga dolgozik és megkérem, hogy maradjon benn egy kicsivel tovább és fejezze be a feladát, mielőtt hazamegy, ő van a legjobban felháborodva, hiszen "neki gyereke van", maradjon itt az, akinek nincs.


Nem sokáig fog itt maradni ezzel a hozzáállással és nem azért, mert sokat beteg a gyerek, hanem mert természetesnek veszi, hogy más emiatt dolgozik többet, emiatt túlórázik, de amikor őt megkérem, hogy fejezze be a feladatát, mielőtt lelép, akkor kikéri magának.

2018. jún. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
36%
Értem én a munkaadók problémáját is, de nálunk első szülőin elmondták, hogy amennyiben nem érnek be időben a szülők a gyerekért hibatalból értesítik a rendőrséget.
2018. jún. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

17es!

Ez mit jelent? Este nem er be idoben? Vagy hogy?

2018. jún. 29. 16:54
 19/21 anonim ***** válasza:
Elhiszem, 17-es, más munkahelyen meg ha nem végzed el a rád bízott feladatot, akkor ezért kirúgnak. 16-os voltam.
2018. jún. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
65%

Ha késik az anyuka, az óvónénik ügyesen elültetik a gyerekben, hogy "anyád jól itt felejtett már megint", ha fél ötig nem sikerül odaérni. Négyig dolgozva, félórás úttal nehéz odaérni 4-re, legkésőbb negyed ötre...

Pedig elvileg fél 6-ig van nyitva az óvoda...

A harmadik ilyen alkalom után már a gyerek sem akar óvodába menni, mert "megint ott felejtesz".

És évek alatt sem gyógyul meg a kicsi lelke, hogy őt "ott felejtették" az oviban.

2018. júl. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!