Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A ti munkahelyetek mennyire...

A ti munkahelyetek mennyire toleráns a gyerek miatti hiányzásokért?

Figyelt kérdés

Októberben kezdtem dolgozni egy új munkahelyen, új szakmában.

Eddig vendéglátásban dolgoztam, nem ismertem a szabadság, táppénz, betegszabadság fogalmát.

Most pénzügyi ügyintéző vagyok, és többször előfordult, hogy szabadságot kellett kivennem, mert beteg a gyerek, táppénzen is voltam miatta 2 hete, és most is beteg. Elvileg a hétfőt vettem csak ki, de ma is itthon vagyunk. Holnap már dolgozok.

Viszont szombat is munkanap, akkor meg azért nem tudok menni, mert nincs bölcsi...

Több kisgyerekes van a munkahelyemen, és úgy néz ki nekik nem gond, de néha már én "szégyenlem magam", hogy már megint nem tudok menni a gyerek miatt.


És csak 1 gyerekünk van. Akinél több van, és ez fokozódik, az hogy oldja meg?

1-ik oldalról vannak csak nagyszülők, ők is 130 km-re, szóval napi szinten nem tudnak besegíteni.


2016. márc. 1. 17:32
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Nálunk multinál alapból 3 műszak van, tehát 5-6nap 8 óra. Akinek van gyerek és nem tudja összeegyeztetni a melót a kisgyerekkel annak elengedik az éjszakázást. Tehát csak de/du dolgozik, és nincs 12 órázás.
2016. márc. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Én csak magam miatt voltam még betegszabin .
2016. márc. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Amikor engem alkalmaztak a jelenlegi munkahelyemen és kiderült, hogy van egy kisfiam, közölték, hogy csak úgy vállaljam el a munkát, ha nem kell sűrűn táppénzen lennem, ugyanis nem tudják megoldani a helyettesítést.

Másfél éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, még egyszer sem voltam táppénzen, sem magam, se a kisfiam miatt.

Persze, sokat volt már beteg és itthon a kisfiam, de volt, hogy 3 családtag beszervezése kellett, de nem kellett táppénzre mennem. Én pedig betegen is mentem dolgozni.

2016. márc. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ügyfélszolgálaton dolgozok. A legnagyobb gondot az okozza, ha váratlanul jön a dolog, tehát amikor beteg a gyerek. Általában a férjem megy el érte és viszi az orvoshoz, aztán megbeszéljük. De másnapra engem már általában tudnak helyettesíteni. Ha mégis van olyan ügyfelem akit nem szeretnék átadni, akkor a férjem marad táppénzen.


A szüneteket előre megmondják, arra időben veszek ki szabadságot, ezért nyilván nem szólnak.

2016. márc. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ebből szerencsére nem csinálnak gondot, nagyon sok a kisgyerekes, a főnökasszonyomnak meg négy gyereke is van (oké, már nagyobbak, de nyilván ő is emlékszik rá, hogy milyen volt anno). Ha beteg a gyerek, elmegyek táppénzre, és kész, maximum közben hívogatnak telefonon, hogy mi hol van, vagy mit hogyan kell. De ezzel nincs gond, amúgy is szoktam mondani, amikor szólok, hogy táppénzen vagyok, hogy telefonon nyugodtan hívjanak, ha kellenék.

Két dolgot viszont nem értek:

1. ha beteg a gyerek, miért szabira mész? Kelleni fog az nyárra, meg az ilyen-olyan szünetekre.

2. hogyhogy nincs nyitva szombaton a bölcsi? Ha egyszer munkanap, nyitva kellene lenniük, hiszen nekik is le kell dolgozniuk, a szülők meg nyilván dolgoznak a legtöbb helyen. Vagyis hát dolgoznának, ha tudnának.

2016. márc. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Már nem dolgozom,de ebből a szempontból maximálisan megértő volt a főnökség.Sosem problémáztak a táppénz -akár magam,akár gyerkőc- miatt.A szabival sem volt gond.Irodai munkát végeztem és szintén telefonon,mailben egyeztettünk,ha valami miatt szükség volt rám.

Azon gondolkodtam,hogy ez sajnos nem túl elterjedt dolog magyar munkahelyeken.Már hogy a tolerancia a gyermekesekkel szemben,vagy úgy általában semmivel szemben sem,ami a munkából való átmeneti hiányzást vonja maga után.

Sokan próbálják megoldani nagyszülők,rokonok,ismerősök segítségével ezeket az időszakokat,de akinek nem adatik meg,az ássa el magát,kb.Szomorú!

2016. márc. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszek nem visszaélni a gyerekekel. Most felváltva voltak betegek, összesen 2 hétig. Két napot szabiztam, két napot a férjem szabizott. Anyukám folyamatos műszakba dolgozik a két napot o is bevállalt. A többi bébiszitter. Ez van. 😞 az elmult 2 évben összesen egy hetetvoltam állományban. A többit a fent leírt külső segtséggel oldjuk meg. Kolleganom igen gyakran ment allomanyba, neki szóltak. Végül magukhoz költöztette a nyugdíjas anyukját es így oldotta meg.
2016. márc. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Vállalkozó vagyok, a magam főnöke, így valamennyivel rugalmasabb az időbeosztásom, de ez sem nagyon könnyű, mivel a megrendelőim általában azért szigorúan ragaszkodnak a határidőkhöz. Bár, ha beteg a fiam, leginkább alszik, így én tudom intézni az ügyeket. Akkor van baj, ha én is kidőlök és ez sajnos majdnem mindig így van. Bölcsis amúgy a fiam is, kb két hetente lebetegszik a téli időszakban. Szerintem ne szégyelld magad! Nincs ebben semmi szégyellni való! Így működnek a kisgyerekek. Nekik még minden baci és vírus új....
2016. márc. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, akkor máshol sem jobb a helyzet.

5-ös azért, mert nem akarok 1-1 napokra táppénzre menni. Most is csak a tegnapról volt szó, mert múlt héten is beteg volt, akkor anyósom volt vele, most csak kontrollra vittem, és szerdáig még marad itthon. Nyáron sem fog több nap kelleni mint most, mert bölcsi van végig, nyaralni meg nem járunk (egyenlőre). A bölcsis szünetekre meg már anyósom "le van szervezve". Arról nem is beszélve, hogy kevesebb jóval a táppénzem, mint a fizetésem.

2. Sajnos nálunk felmérik az igényt, ki szeretné szombati munkanapon vinni a gyerekét, és most is csak egy szülő jelezte (rajtam kívül, engem nem kérdeztek, mivel nem voltunk), így nem lesz nyitva, nincs rá igény...

De múltkor férjemnek szerda délután mondták, hogy pénteken nem lesz bölcsi, oldjuk meg (szerencsére akkor itthon volt).

2016. márc. 1. 22:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat hogy nem a kérdésre válaszolok de kérdezhetek tőled? n apoloként dolgoztam, de nem akarok a munkahelyemre vissza menni, most varom a masodik bábát és pénzügyi számviteli ügyintézőnek tanulok. Milyen gyorsan tudtál vele elhelyezkedni ugy hogy előtte nem ezt dolgoztad?

Egyébként mi a férjemmel megbeszéltük hogy az elejen ő megy majd táppénzre, kesobb meg felváltva.

2016. márc. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!