Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Írnátok nekem véleményt erről...

Írnátok nekem véleményt erről a pár sorról, ha van egy kis időtök?

Figyelt kérdés

"A mai gyerekek nem akarnak unatkozni.Nem értik meg ,hogy az unalom néha az élet elkerülhetetlen része.Ugyan akkor az unalmat minden gyereknek meg kell tanulnia kezelni.

Mivel a gyerekek és az emberek általában, rengeteg inger befolyásához szoktak,nagyon magas az ingerküszöbük.

Mindegy,hogy elsőre mennyire izgalmas valami,idővel elveszíti az érdekességét.

az emberek el kezdenek keresni valami mozgalmasabbat,izgalmasabbat ami elszórakoztatja őket.

Az unalom nem azt jelenti,hogy valami elromlott-ez nem egy valódi probléma,így nincs is mit megoldani.A gyermeknek meg kell tanulnia,hogy nem az izgalmat kell keresni állandóan."


Idézet Sue Atkins ,nevelési tanács adó könyvéből.

Szeretném kérni a nagyobb gyermekes anyukák véleményét erről a pár sorról.Tapasztalatokra lennék kíváncsi,hogy egy kisgyermek hogyan tudja kezelni az unalmat testvér nélkül vagy tesóval,és hogy a szülőnek ebben mi,és hol a szerepe(le ültök vele játszani,vagy tanítatok neki valami játékot amit egymaga eljátszhat?)Valóságosnak érezhető az a veszély,ha egy kis gyermek kamasz koráig csak "pörög" és folyamatos ingerek veszik körül,a felnőtté válás útján egyre nagyobb ingert igényel majd,ami drogok használatához sodorhatja? Köszönöm a válaszaitokat.


2010. jún. 14. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Húú, elég messzemenő következtetés, de akár lehet is benne valami.

Magam részéről szerintem nem megfelelő az unalom szó használata, talán a fordítás nem tökéletes.

Inkább úgy mondanám, hogy hagyjuk a gyermeket magától IS! felfedezni a világot, ne nyújtsunk mindent tálcán.

Ne szóljon mindig a tv, leljen örömöt abban, hogy felfedezi mi hogyan működik.

Hogyan viselkednek más élőlények, állatok, bogarak, vagy egyszerűen a különféle embereket.

Hogyan mozognak a fák lombjai, ha a szél fújja, hogyan süt át a nap a lombok között. Ilyen és ehhez hasonló apróságokra gondolok, amik egyébként nem is apróságok.

Azt gondolom így fejlődik a gondolkodás, a logika, az emberséges jellem.


Persze emellett arra is szükség van, ha a gyermek segítséget, figyelmet kér, azt biztosítsuk számára, a lehető legjobb mértékben.

Kissé sarkosan: arra gondolok, ha a gyermek játszana magában, akkor ne szóljanak rá, ezt is nézd, azt is nézd, ide figyelj.

Amíg leköti valami, addig hadd foglalkozzon azzal és csakis azzal.

2010. jún. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát kábítós biztos nem emiatt lesz.

de tuti, hogy a mai gyerekek nagyon másik, mint az eddigiek.

És igen, sokszor unatkoznak, de gyereke válogatja. Lányom szeritnem még soha nem unatkozott... (2 éves)

Ha tesója van, annál kevésbé tud unatkozni...

Szerintem nem kell ezt ennyire túllihegni, hogy keresed a megoldást a semmire.

ha babád eljátszik egyedül hagyd, néha játsz vele, tanítsd, és cserélgesd a játékati. Nem kell neki mindig valami újat adni, újnak számít a rég nem látot tis.

2010. jún. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem arról szól ez az idézet, hogy mostanában nagyon "divatos" a fejlesztés. Folyamatosan azt adagolják a kismamáknak hogy foglalkozzonak a gyerekkel, mert nagyok az elvárások. Ergo, a gyerek nem tanulja meg önállóan lekötni magát. Meg kell találni az egyensúlyt.

Szerintem. Remélem nem tüntem túl okoskodónak.

2010. jún. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy 8 éves lányom és egy 6 éves fiam van. Ha valamelyikük unatkozik, akkor szólnak a másiknak, vagy nekem hogy társasozzunk, vagy a lányom akkor leül olvasni. Nem igazán szoktak unatkozni, mert mindig találnak valamit. Fiam pl. állandóan az udvaron van jó időben és imádja a bogarakat nézegetni, vagy az ebihalait és horgászni is jár. Ha a lakásban vagyunk, akkor pedig általában együtt legóznak, társasoznak, vagy kitalálnak maguknak valamit.

Viszont én azt vettem észre, hogy azok az ismerős gyerekek, akik sokat ülnek tv, számítógép előtt azokat nagyon nehéz lekötni és hamar unatkozni kezdenek. Pl. nem tudnak leülni legózni, vagy társasozni, kirakózni mert ezek a dolgok nem kötik le őket.

2010. jún. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!