Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 év körüli gyerekednek...

5 év körüli gyerekednek milyen a szobája? Milyen bútorok vannak? Túlzás ha a szoba falán mászóka lenne csúzdával? Galériára gondoltunk, arra a mászóka csúzdával.

Figyelt kérdés
Végre kiköltözünk panelből kertes házba. Nagy beltéri magasságú a ház, kiszeretnénk használni, álom gyerekszobát szeretnénk.
2018. máj. 7. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

Biztos nem csinálnám ilyenre, mert a kertes ház egyik lényege, hogy KINT mozogjon a friss levegőn. Ezért nem csinálnék a szobájából játszóteret, hanem csak a kertbe.

Mi télen is kint játszunk, így ez se ok. A benti csúszda csak elkényelmesítené

2018. máj. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Az oviban a lányoméknál van ilyen galéria csúszával. De szerintem egy 5 évesnek teljesen felesleges már ilyent a szobába beépíteni. Teljesen igaza van elsőnek, a kertben legyen amennyit csak lehet. Legyen ott mászóka, rohangáljon kint sokat.
2018. máj. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Es ha a galériárol nem csuszni akar hanem ugrani? Egy rakás feltétel is kéne. Gimipadlo gumifalak.

Kizárt hogy beltérre bármi hasonlot én furjak. A macska alatt is rezeg az egész plüss macskaház mig rohangál ugrál az 5 kilojával a magasban

2018. máj. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha van rá pénzetek, miért ne? Viharban, ónos esőben, stb. csak nem fog a kertben játszani. Minden gyereknek van igénye arra, hogy saját szobája, kuckója legyen és a szabad ideje egy részét ott tölthesse el. Ha meg tudtok neki adni egy ilyen klassz benti játszóhelyet, annál jobb. Az én gyerekemnek mindig ez volt az álma, de nem tudtam megadni neki. Sima átlagos gyerekszobája van: ágy, szekrény, íróasztal, könyvespolc, két kis komód. Kertünk sincs. Próbáljátok úgy tervezni, hogy később felnőttesebbé alakítható legyen, pl. most lehet alul egy jó kis játszó kuckó, később viszont egy kanapé vagy olvasósarok. A lépcső legyen biztonságos, korláttal, a csúszda pedig leszerelhető (és a helye berácsozható, betakarható), majd akkor, ha nagyobb lesz és már nem használja. Egy ismerősömnél van sima fekvőgaléria, ő padlószőnyeggel bevonta a lépcsőfokokat, hogy ne csússzon.
2018. máj. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
5 évesnek már nem alkalmas a benti mászóka csúszdával. Kicsi gyereknél igen, de egy ötéves már hamarosan iskolába megy. Gyűrű, bordásfal, mászófal, csimpaszkodó (keress rá a neten, szuper, ahogy a gyerek ninja módjára csimpaszkodik a lakásban és a szobájában), hinta, függőlétra, függőszék. Egy csúszda az ő méretéhez igazítva (gyakorlatilag bármilyen magasból le tudnak már csúszni) elég furcsa lenne a szobájában, ha egyáltalán van akkora. Nem érezné szerintem jól magát. 6 éves korától már komoly szellemi foglalkozásra is alkalmasnak kell lennie a szobájának. Egy játszóteret biztosan nem rendeznék be ott neki.
2018. máj. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!