Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket csinál 28 hónapos babátok?

Miket csinál 28 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
Fel és le tud vetközni? Sajnos mi nem.
2010. jún. 13. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Ekkora babának még nem kell egyedül felöltözni-vetkőzni. Ovodás koruk tájékán várják el ezt a gyerekeketől. De akkor is kell a legtöbbjüknek még egy kis segítség.
2010. jún. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én ismerek ekkora gyereket aki tudja, mondjuk ő meg nem beszél.
2010. jún. 13. 23:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia igaz az enyém csak 27-honapos szeret egyedül kezet mosni,még ő se tud egyedül öltözni,néha felveszi cipőjét egyedül és a sapiját.Szeret tornyot épiteni,motorozni,kint lenni a szabadban.Nagyon sokat beszél mondatokban most kezdi szineket felimerni,de mégcsak egy pár szint ismer.Megtudja mondani hogy hivják.Nagyon aranyos kisfiú,minden nap csinél valami újat. És a tiéd mit tud?Kisfiú vagy kislány?
2010. jún. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Kislány. Sapiját ő is felveszi, motorozik, pár hónapja tud lépcsőn menni, ő csak másfél évesen indult el, így kicsit bénább, mint az átlag. Folyékonyan beszél, ragoz, énekel. Nagyon okos. Színeket már nagyon rég tudja, számol 10-ig. Barkóbázni szoktunk. Én mondom pl. hogy hosszú a nyakam, lombot eszem, ő meg kitalálja milyen állat vagyok. Szeret rajzolni, festeni, de felismerni még nem lehet.
2010. jún. 14. 09:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát a cipőt leveszi egydül, de felvenni nem mindig tudja. Nadrágból ki tud bújni, de a pólóból nem. Felvenni segítséggel tudja. Viszont pl. profin porszívózik :) Komolyan, én csak bekapcsolom, és kitakarítja a szobát :D Imád segíteni, próbálom is ezt a jó szokását megtartani. Mosásnál is segít, én szétválogatom a ruhákat, ő meg bepakolja a gépbe.


Elég ügyes a mozgása, pl. már nagyon régóta váltott lábbal közlekedik a lépcsőn, le is, fel is. Kockákból meg gyönyörű tornyot tud építeni, nagyon magasakat. Kupakokat régóta szépen lecsavar, általában visszacsavarni is sikerül, meg apróbb dolgokat is egymásba tud illeszteni. Ja, és amin teljesen meglepődtem, hogy hibátlanul tudja, hogy melyik a jobb és melyik a bal. lehet, hogy ez csak nekem ilyen meglepő, mert szerintem nálam ez valamiért nem működik, nekem így felnőtt korban is néha gondot okoz (de biztos nekem van valami defektem ezzel). Aztán amit nagyon jól megtanult, hogy hogyan kell ajtót csukni. Kétszer becsípte az ujját kisebb korában, azóta nagyon figyel, hogy ne legyen ott az ujja.

Ebéd után mindig kiviszi a tányérját a konyhába, a levetett ruháit pedig beteszi a szennyesbe. Szoktam is mondani, hogy nálunk a gyerek a rendfelelős, én sajnos kicsit rendetlen vagyok, meg feledékeny is. Pl. kirakom az ajtó mellé a szemetes zsákot, de én biztos elfelejteném levinni, csak a fiam mindig szól, hogy "anya vigyük le a szemetet" :) Szóval igazi kis segítőtárs :) Sőt, hihetetlenül jól megjegyez dolgokat. Pl. egyik pénteken mondtam, hogy majd ha hétfőn megyünk a Metro-ba, akkor venni kell szemetes zsákot. Utána nem is említettem, sőt, el is felejtettem, aztán hétfőn, amikor mondtam, hogy indulunk vásárolni, akkor ő mondta, hogy anya kell venni zsákot.

2010. jún. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy persze vannak dolgok, amiben ügyes, de van, amiben kevésbé, pl. csak két éves kora után kezdett el beszélni, és bár mostanában már alakul a dolog, de nagyon sokáig nem ragozott egyáltalán.
2010. jún. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom alulról vetkőzik és öltözik(ezt már nem olyan könnyen) mindent, ha felül cipzáros van, akkor azt leveszi egyedül, cipő, zokni, papucs, mamusz(liliputi és gumis), szandi, már régóta tudja. Beszélni ragozatlanul, mondatokban tud. Nagyon okos, mindent megjegyez ő is, és valóban szereti a rendet, ha valami nincs a helyén, pakol. Rollerezik, mocizik már tavaly nyár óta, néha sikerül pedálozni is a triciklit. MEgtanítottam ollóval vágni és metszőollóval is segít kint :). A mosakodásban is segít, porszívózni is tud, ügyesn és felmosni is. Énekelünk együtt, már tudja fejből a dalokat és mondókákat, csak nem tud minden szót rendesen kimondani. Iszik pohárból, üvegből, szívószállal, eszik mindent önállóan kanállal, villával. Sokat segít mindenben és szereti, ha feladatot kap, bármit kérek hozza, viszi, a ruhákat is ő rakja el. :) Lépcsőzik profin, szinte szalad le-föl, létrára mászik, kiköpi a magját a cseresznyének. De még nem sikerült a fogkrém kiköpést megtanítanom neki, de folyamatban. (Hát ami lehet hogy nem a legjobb, de a lap-topomat is ügyesen kezeli, a gumumacit szoktuk halgatni néha a netről és meséket, de mindent tud, tudja hová kell kattintani, odaviszi a nyilat az egérpadon, ahová kell. Ezt inkább zárójelezem) Tud számolni 10-ig, megmondja a nevét, hol lakik, mindenki keresztnevét ismeri a családban, köszön az utcán és megköszön mindent, bocsánatot kér, ha valamit elszúr. Most hirtelen ennyi jutott az eszembe. :)
2010. jún. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!