Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Visszatartja a pisilést! Mit...

Visszatartja a pisilést! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két és fél éves a fiam, most tartunk ott, hogy otthon napközben már nincs rajta pelus. Ha nincs belememrülve a játékba vagy mesébe, szól időben, ha jön a pisi és kiérünk a wc-re, de ha nagyon játszik, akkor látom, amikor pisilini kell neki, mert úgy "megáll" a gyerek, látszik, hogy tartja vissza, de ha kérdezem, hogy menjünk?kell pisilni? akkor a válasz, hogy nem, nem. Utána meg mondja, hogy fáj a hasa, gondolom a visszatartástól. Tegnap sírásig mentünk, mert már megivott egy csomó vizet és láttam, hogy kell neki, de nem akart menni, mert játszott, aztán mégis sikerült, de nem akarom, hogy erőszakoskodjak. Mit gondoltok megoldásnak?
2010. jún. 9. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Várjál. Én is nemegyszer volt hogy egész nap nem pisiltem, annyi munka volt a munkahelyemen.Pedig kellett volna. Más gyerek is így csinálja, ez már az ő ügye. Ha nem pisil be, akkor akkor mehet ki, amikor neki megfelel.

Majd rájön, hogy megvárja a játék.

A számítógép elől se fog felállni húsz évesen, csak ha már csurog.

2010. jún. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Az oviban kiviszik őket menetrend szerint reggelikor, ebédkor, alvás után. Mindenki megszokja.Ugyanabban a (negyed)órában Ezt te is bevezetheted.

Amúgy túlaggódtad.

2010. jún. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké. Köszönöm.
2010. jún. 9. 12:05
 4/6 anonim ***** válasza:
vidd oda a bilit ahol éppen játszik, így gyorsan végez a pisiléssel és a játéktól sem kell elszakadnia. Egészségtelen ha hosszú időn keresztül visszatartja a vizeletet
2010. jún. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ezt csináltam! Így sem nagyon akaródzik ráülni neki, de így azért nincs hiszti és gyorsan végez. Köszönöm a válaszod. Átgondoltam, lehet, hogy tényleg túlaggódom. Ha a szőnyegre megy, hát odamegy. Majdcsak ezen is túl leszünk :-)
2010. jún. 10. 07:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Én tesóm is visszatartja. Mi már ott tartunk hogy üvölt és egyszercsak elkezd spriccelni belőle a pisi. Mit csináljak vele?
2011. dec. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!