Hogy fegyelmezzem? Egyáltalán kell e vagy majd kinövi?
mindenképpen kell fegyelmezni! mert különben azt hiheti hogy nem csinál semmi rosszat.
hangsúlyosan mondd hogy nem szabad! és én el is raknám azt a játékot amivel megdobál. amikor hangosan üvölt hogy megkapjon valamit akkor se engedj neki.ne is figyelj rá ilyenkor. ha látják hogy nincs "közönség" akkor előbb utóbb abba hagyják.
én ilyenkor beszoktam vinni a szobájába hogy ott ordítsa ki magát. amikor már 3-4 éves volt,meg is mondtam hogy addig ki sem jöjjön amig nem tud szépen viselkedni
Telejsen normális ez a szituáció, most akarja megtanulni, hogyan is bánjon az érzelmeivel és fizikai képességeivel.
Rengeteg trükk van a gyerek nevelésben, és mindig a biztonságot kell nézni.
A folyamatos fegyelmezés nem sokat ér, mert 1,5 évesen nem fogja fel ha elmondod neki.
DE ha megdob fakockával, vagy dobni akar, akkor egyszerüen mondod neki, hogy "nem szabad" majd elveszed a fakockákat(mindet). Ha legközelebb megint dobni akar vagy dob, akkor megint ugyan így teszel. Lényeg, hogy legyen egy szó/mondat amivel legközelebb is tudod fegyelmezni. Néhány gyerek már 2-3 alkalom után tudja, hogy ha dob, fakovkát elveszik, a konokabb gyerek akár hónapokig is kitart, de ha következetes vagy egy idö után azért ök is belátják...
DE pl ha plüss állatokkal dobálodzik azt hagyni kell neki, azzal senkinek sem árt, az agresszióját jól letudja rajta vezetni...
Harapásnál abban a pillanatban le kell tenni, ott kell hagyni, és mondani, hogy így nem játszok veled....
Előző válaszoló: tehát fakockákkal nem dobálhat, plüssökkel igen? Hol van ebben a következetesség?
Ha nem érti meg azt, hogy nem szabad, akkor hogy értse meg azt, hogy a kockákkal fájdalmat okoz, plüssel nem?
Kérdező! Hogy jutott eszedbe az ijesztő szót -lly-nal írni? Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de olyan helyesírási hibákat látok itt néha, hogy azt hiszem, ezek az emberek egy betűnyi könyvet nem olvastak még életükben.
A kérdésre pedig: tök normális a gyermeked viselkedése, próbálgatja a határait. Most kell megfogni, határozottan, de agresszió, erőszak nélkül. Két gyerekem van, viszonylag kevés, de jól lefektetett határok között mozgunk: az egyik fő szabály, hogy nem bánthatják egymást és más gyerekeket semmilyen formában, nincs dobálózás, harapás és sorolhatnám. A fiamnál hiszti ellen az ölelés működik, őrjöngős, agresszí verekedés ellen viszont a szobában egymagában gondolkodás, lehiggadás.
A kislányom ellök, ha tombol a hiszti, Őt békén kell hagyni, pár perc alatt lehiggad, odajön és vagy bocsánatot kér, ha egyértelműen tudja, hogy rosszat csinált vagy kér, hogy beszéljük meg. 3 és 5 évesek.
4-es te mindent megtiltasz a gyerekednek, mert az veszélyes lehet?
Pont a lényeg a gyerek nevelésnek, hogy tanítsuk meg a gyereknek mi a veszélyes és mi nem. A fakocka veszélyes dobálni, de építeni nem, a plüss dolgok viszont nem veszélyesek. Ne hogy már ezért a gyerek soha többet semmit ne dobhasson.
Az én gyerekeim 1,5 évesen megtanulták melyik labdával lehet csak gurítani és melyikkel dobni is.
"plüss dolgok viszont nem veszélyesek."
Hát ha forró teával/kávéval a kezemben dob meg egy plüssel, és nem számítok rá, elég veszélyes lehet...
Igaza van a válaszolónak, hogy nem dobálózunk semmivel. Van olyan játék, mint pl párnacsata, akkor lehet, de random nem dobálózunk semmivel!
Alapvetően ezt kell megtanulnia egy gyereknek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!