Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisiskolás gyerekét ki mivel...

Kisiskolás gyerekét ki mivel motiválja, ösztönzi?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, h az olyan gyerekeket, akik okosak, értelmesek, de mégis hiányzik belőlünk az "akarás", a "küzdés", mivel tudtok motiválni? A gyerekem okos, értlemes de hiányzik belőle az a pozitív értelembe vett törtetés és azt látom, h így nem tud kibontakozni, sokszor hátrányban van egy másik rosszabb képességű gyerekkel szemben, akiben pedig ez megvan. Mivel tudom segíteni?

2017. nov. 12. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

Minden jegy után kap pénzt féléves éves bizi után teljesítjük az egyik kívánságát.

Ha versenyen helyezést ér el akkor is.

Nagyon megszenvedtünk a tanulással így legalább motivált :)

2017. nov. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Pontokat gyűjt.

Van egy táblázat, hogy mennyi jár ötösért, piros pontért, mosogatásért, stb. Természetesen levonni is lehet, ha feketét hoz, vagy rosszat csinál.

Ezeket válthatja be a számítógépezéssel töltött percekre.

Épp abban a korban van, mikor csak a játék érdekli.

2017. nov. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elsős lányomat matricával jutalmazom. Van egy matricás füzet, abba ragasztja be.
2017. nov. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a jo jegyet pénzzel jutalmaznám, akkor már egy vagyonba kerulne. Már most van vagy 40 drb jegye. Szerintem azért is jegyet adnak, ha szépen mosolyog.
2017. nov. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A folyamatos jutalmazás megfelelési kényszert vált ki,

tehát nem javaslom.


Elsősorban önbizalmát kellene növelni, éreztetni vele, hogy bízol benne, és javaslom, adj át neki megküzdési- és ambíciókkal kapcsolatos stratégiákat, akár játékos formában.


Ezen felül leginkább érdemes volna feltérképezni az okokat. Valszeg alkati oka is van, de az is lehet, hogy szorong, esetleg múltbeli kellemetlen élmények miatt

(nem lehet kizárni akár traumát sem, de látatlanban erről nem tudhatunk).


Ajándék, zsebpénz stb az élethez kell. Nem azért, mert teljesít. Ha teljesítményért kapja a gyermek, sajnos megfelelési kényszer alakulhat ki nála, ráadásul kritikátlanul -a többséghez hasonlóan- sajnos elhiheti, hogy a presztízsszemély (pl szülő, tanár) kvázi "mindentudó, mindenható", ami tévedés.


A megfelelési kényszer gátolja a tudati-lelki fejlődéshez szükséges józan kritikus / egészséges értelemben kritizáló hajlamot, azt, hogy

nem szabad semmit se -stílszerűen szólva- "készpénznek venni", hanem mindig mindent érdemes felülvizsgálni - amire persze egy kisiskolás még nem igazán képes, de kisgyermekkorban alapozódik meg a tinikori, és felnőttkori gondolkodásmód, hogy az független, önálló , objektíve felülvizsgáló gondolkodásmód lesz-e, vagy pedig kevéssé...

2017. nov. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!