Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezek alapján jó a zenei hallása?

Ezek alapján jó a zenei hallása?

Figyelt kérdés
Fiam 2,5 éves. Visszaénekel (szöveggel együtt) egészen (neki) bonyolult dallamú dalokat is. Tehát nem csak a boci boci tarkát vagy a suss fel napot, hanem viragéknal eg a világ, tavaszi szél, busz kereke, cickom cickom stb. Ezeket szépen énekli, nem csak éppen hogy felismerhető hanem rendesen dallam szerint. Ezek alapján következtethetek arra, hogy kimondottan jó a zenei hallása vagy ez az ő korosztályában átlagos teljesítmény (nincs a közvetlen közelemben hasonló korú, így nem tudhatom)? Félreértés ne essék, nem akarok kristály/ indigo/ csoda/ zseni gyereket, csak kíváncsiságból kérdezem.
2017. aug. 24. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez jó zenei érzékre vall. Valamilyen szinten mindenki fejleszthető, de akinek nincs hallása, az sosem fog tudni tisztán énekelni. Mi az a busz kereke amúgy?
2017. aug. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Busz kereke korbeforog, gyerekdal. YouTube-on fent van.

Amúgy ez a kedvence.

2017. aug. 24. 19:53
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

A zenei tehetseg oroklodik.

Ha senki sem volt a csaladban, aki tehetseges volt, valoszinuleg o sem lesz az.

Persze az is lehet, hogy valamelyik nagyszulo, esetleg ti, a szulok tehetsegesek vagytok, csak nem fedeztetek (meg) fel.

2017. aug. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem jó hallasom van (szerintem a férjemnek is), de a ritmuserzeke biztosan jó. Dédapám pedig hegedűművész volt.
2017. aug. 24. 19:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Főleg a ritmusérzék jelzi előre a zenei tehetséget fura mód, nem is annyira a dallam visszaadása. Ha ügyes, vigyétek zeneközelbe, hangszerkóstolóra, hátha rákap valamire. Ha van tehetsége, nem fogja hidegen hagyni.
2017. aug. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igy mar elegge eselyes a dolog!
2017. aug. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Nem hiszem. Én 99 október közepén (14) születtem és erre már karácsonykor képes voltam, fejből tudtam a 7 törpét, tudtam a számokat húszig és nem tartom magam egy nagy was ist dasnak
2017. aug. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

" A zenei tehetseg oroklodik.

Ha senki sem volt a csaladban, aki tehetseges volt, valoszinuleg o sem lesz az. "


Ez egy hatalmas baromság ebben a formában.

Egyrész öröklődHET. Attól, hogy van zenei zseni a családban, még nem biztos, hogy az ő fia/lánya is a zenében lesz tehetséges. Az esély megvan rá, garancia viszont nincs

És az sem igaz, hogy csak akkor lehet tehetséges, ha valamelyik felmenője is az volt. Számtalan művészt ismerünk, akinek nem volt zenész felmenője. (És a leszármazottja sem lett az.)

---


Igen, kérdező, jó a zenei hallása. Viszont ez sem garancia semmire, a tehetség csak egy lehetőség. Ha szeretnéd ezt a lehetőséget kihasználni, akkor lehet vinni Ringatóra, be lehet majd íratni zeneoviba, később zeneiskolába. Esetleg szóba jöhet egy zenei általános iskola. Aztán úgyis kiderül, hogy van-e kiemelkedő tehetsége és zenész lesz, de ha nem, hanem megmarad amatőrnek, az sem baj, mert az is rengeteg örömet tud adni. De az is lehet, hogy egészen más fogja később érdekelni. :)

2017. aug. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!