Mitől érzi biztosra egy kisgyermek, ill mennyi időtől, hogy foglalkoznak vele?
Munka után ki vagyok purcanva és kávéznom kell az itthoni "esti műszakhoz"is, főzés vagy agyalás ha nem eszi ami van, mit dobjak össze, gyors takaritás, fürdetes, fogmosás.
Ujabban itthonrol is dolgozom es hajtanak a cégek a mailekkel, plusz ügyintézéshez is magammal kell vinni
Ő egésznap szinte azt kapja, o mindjárt mindjárt, anyának most erre arra kell idő légyszi
Tegnap amig a munkámban voltam agyilag, elkeseredésében csendben apránként széttépte a kedvenc mesekönyvét. Az érzés hasonlithat ahhoz amikor pl mi felnőttek szomoruan/csalodottan fényképet tépünk szét..
A sírás kerülget..
De egy mesekönyvre sem tudtam mostanság fokuszálni.
Hogyan osszam be, mennyi az az idő amivel a gyermek tud mellettem fejlodni pl szokincsbővülés, szituácuok, kreativitás, valami..es azt érzi, hogy anya VAN.
Kb az egész napom lefekvésig olyannak tunik, hogy munka munka munka kipurc.
Reggel sietni ügyintézni, ide oda, főnökkel tárgyalni, munkát végezni, ebédeltetni is alig tudom, magátol alszik el, ahol éri, aztán ágybateszem, estére pánikolás a vacsi körül, plusz a kötelező szabályok fogmosás, vitamin, fürdes, esti tej stb
NINCS egy kikapcsolt pillanatom vele, amikor csak ő van és én és semmi más.
De ha ez mellett kinyögnék egy ötperces mesét, az mi egy gyereknek? 5 perc a 24-ből es még csak nem is interaktiv beszélgetés..
Hogy oldjam ezt meg?
Hétvégente a rokonok a megmentők, átmegyünk, vagy jönnek, csak ekkor látom, hogy élet is van..
Hát az első dolog ha már ennyire nem megy hét közben időt szakítani rá, hogy hétvégén próbálnám pótolni amit lehet, nem mennék meg hívnék át rokonokat, vagy legalábbis nem mindig, hanem vele töltenék minőségi időt, amikor rá figyelek, nem a rokonságra.
Emellett próbálnék normálisabb munkát keresni.
Nem tudom hány éves lehet, de valamiért úgy gondolom még kicsi, szüksége van rád, most tudod megalapozni a kapcsolatotokat, hogy ne az legyen hogy kamaszként hozzád sem szól.
Rendszer kell. Legyenek meg azokat az időpontok, amik ha törik, ha szakad, az övé, és ezt mondd el neki úgy, hogy számára érthető legyen. Pl. ne azt mondd, hogy tíz órakor mesélek, hanem a tízórai után, vagy egy számára is látható tevékenység után (ha elindultok haza, stb.). Így tudnak várni.
A másik, hogy inkább a háztartás fusson, mint a gyerek legyen elhanyagolva.
Én is dolgoztam itthonról, ráadásul három gyerekkel. Nem könnyű. Bármennyire fúj, a rajzfilm nézés is ki tud segíteni, időt tudsz nyerni vele.
Köszönöm, hogy leírtad, így odafigyelek, hogy ilyen biztosan ne legyek a későbbiekben sem. Ez a mesekönytépés még így olvasva, ismeretlenül is teljesen elszomorított.
Naponta legalább fél órát szakíts rá! És ne csak arra gondolj, ami most van, hanem hogy ez a viselkedésed kihat az egész további életére. Most alapozod meg a kettőtök kapcsolatát, a bizalmat. Később már hiába várod el, hogy ha gondja van hozzád fordul, mert most az tudja csak, hogy anya sosem ér rá.
Bölcsi szerintem is. A háztartast hanyagold el nyugodtan, rendelj kaját főzés helyett néha. A gyerekeket az ilyenek nem érdeklik.
Ha valami házimunkát végzel, vond be a gyereket is, legalább valamit csináljatok együtt.
Munka, gyerek, háztartás legyen a sorrend szerintem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!