Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti elengednétek így a nagyszül...

Ti elengednétek így a nagyszülővel?

Figyelt kérdés

Adott 3 gyerkőc, akik itthon vannak velem nyáriszünetben. A kicsi 1,5 éves, vele vagyok jelenleg gyeden, a középső 6, a nagy 8 éves. Nagyon nehéz olyan programot csinálni, ami mind3-mat lekötni, mível nagy a korkülönbség a kicsi és a nagy között.

Nincs számottevő segítségem, az egész nyarat szinte egyedül kell megoldanom, apa dolgozik, nagyszülők szintén. Viszont az egyik papi már nyugdíjas, a gond az, h ő nem ért a gyerekekhez. Amikor kisebbek voltak szinte semmit sem foglalkozott velük, mióta nagyobbacskák javult kicsit a helyzet.

A gondom az, h kitalálta, h ő elviszi a nagyot (csak a nagyot), és ez szerinte nekem mekkora segítség lenne. Hiába magyarázom neki, h inkább csináljuk együtt valamilyen programot, menjünk el olyan helyekre, ahová én a 3 gyerekkel nem tudok, de vele megoldható lenne. Ő ezt nem érti és csak a nagyot hajlandó elvinni, de őt is olyan "programra" ami neki megfelel, mármint a papinak. Amikor mentek máskor, a gyerek különösebben nem érzete jól magát, elvolt vele.

Ti erről mit gondoltok?



2017. júl. 25. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezném a nagyot, hogy akar-e menni vagy sem.
2017. júl. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Én ragaszkodnék hozzá, hogy a két nagyot elvigye, a 6 éves se kicsi már. És javasolnék neki gyerekbarát programokat.
2017. júl. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
nem engedném. ez olyan mintha a nagyot jobban szeretné, mint a többit. tuti jól esne a középsőnek...
2017. júl. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

2!


Nem kellene egy gyereket, aki nem érdekli a nagypapat raeroszakolni.


Kérdező, nem engedném. A két nagyobb lefoglalhatja egymást, míg ha a legnagyobb el megy, akkor egyrészt neked kell több figyelmet szentelned a kozepsonek, illetve egészen biztosan féltékeny is lesz.

2017. júl. 26. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Nem biztos, hogy nem érdekli a kisebb, apu se tudott mit kezdeni az unokákkal 8-10 éves koruk előtt, pedig imádja őket. Van hat unoka, ők sose problémáztak azon, hogy kit visz, kit nem.

De te ne engedd és akkor mártírkodhatsz, hogy de rossz neked...

2017. júl. 26. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem mártírkodom, feltettem egy kérdést, leírtam a részleteket, ennyi történt.

Igen, az utolsó előtti válaszoló jól leírta a helyzetet. Nem, nem könnyebbség ha elviszi a nagyot, mivel vele van a legkevesebb gond, illetve a középsővel már szépen eljátszanak, sőt még a kicsivel is. Tehát nekem csak rosszabb, ha elviszi, de nem akarom a papit sem megbántani és a gyerek is elvan vele, ezért dilemmázom.

Jöhetnek még vélemények.

2017. júl. 26. 07:35
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
én is azt javasolnám a papának, hogy vigye el mindkét nagyot. ha ez így nem megfelelő, akkor pedig közös program, aminek a papa is részese lehet.
2017. júl. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Magyarázd el a papának, hogy mennyivel nehezebb neked, ha elviszi a legnagyobbat. Hátha megérti, hogy ezzel neked nem tesz jót, rajtad nem segít (ha valóban a segítő szándék vezérli, akkor meg kéne ezt értse). Szóval vagy viszi a 6 évest is, vagy ne vigye egyiket sem.
2017. júl. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rábeszélném, hogy helyette jöjjön velünk egyszer egy közös programra. Ha nem jön be neki, akkor máskor nem jön.
2017. júl. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!