Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha rákérdez a fiam hogy hogy...

Ha rákérdez a fiam hogy hogy lesz a kisbaba akkor mit mondhatnék neki?

Figyelt kérdés
Olyan fura lenne ha 5és fél évesen felvilágosítanám .
2010. máj. 20. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Azt gondolom tudja hogy a fiúknak kukija, a lányoknak puncija van. Szóval én azt mondtam mikor a lányom kérdezte,, mert kistesója született, hogy: a nők pocakjában és a férfiak kukijában kis magocskák vannak, amik arra várnak hogy találkozzanak és kisbaba legyen belőlük. Mikor egy anyuka és apuka elhatározza hogy kisbabát szeretnének, mert nagyon szeretik egymást, akkor az apuka kukijából és az anyuka pocijából is elindul a magocska. Az anyuka pocakjában finom meleg fészek várja a két kis magot hogy a kisbaba biztonságban növekedhessen, aztán 9 hónap múlva megszületik.
2010. máj. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2010. máj. 20. 18:22
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Vedd meg ezt a könyvet, én még kislánykoromban kaptam, nagyon szép, és szemléletesen lerajzolja az anyuka pocijában a babát.

Egészen kicsiknek való, érthető kis könyv.

[link]

2010. máj. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Ezt még én is olvastam gyerekkoromban, pedig 38 vagyok. Nagyon szép könyv.
2010. máj. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Egyáltalán nem fura ilyen korban felvilágosítani! Mindig legyél hozzá őszinte, amit kérdez, az ő szavaival magyarázd el. Ez ne egy beszélgetés legyen, hanem egy folyamat. Mindig annyit kell mondani, amennyit éppen kérdez, de nagyon fontos, hogy mindig őszintén a korának megfelelő szavakkal!!! Ami még nagyon fontos, hogy a nemi szerveket is meg kell nevezni, az ő szavaival!!!! Pl. punci és kuki.
2010. máj. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A sehány éves kislány nekem is ott volt a polcon kiskoromban :) Nagyon szép mese, ilyen korú gyerekeknek tökéletes. Ráadásul gyönyörű képek vannak benne.
2010. máj. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!