Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem a "kisbaba...

Hogy kezeljem a "kisbaba vagyok" felkiáltásait?

Figyelt kérdés

Nagylányom 2,5 éves, a kislányom 10 hós. Normális, hogy ilyenkor visszafejlődik, azt tudom, de meddig? És hogy kezeljem?

Előtte egyedül pisilt ,most inkább bepisil, de nem megy el egyedül.

EGyedül nem eszik. Ha nem etetem, egy falatot sem eszik.

Ölben kell vinni, mert ő kisbaba- ezt persze csak néha, azt is az apja szokta..

Meg hasonlók.

Tudom, hogy valameddig ez normális, de meddig? Hogy kezeljem? Etessem? vagy ne etessem és majd eszik, ha éhes? És mikor múlik ez már el? Mikor jön rá, hogy ő már nem kisbaba?

Olyan nehéz így vele...


2011. jan. 18. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szintén ez megy, a 4,5 éves kisfiamnak a kishuga 4 hónapos.

Ölbe viteti magát,ringatni kell.

Néha azt mondja,hogy anya ne csak a babával foglakozz,holott rengeteg figyelem terelődik így is rá,dehát megfosztották a kizárólagos szülői figyelemtől.


Én szeretettel kezelem a helyzetet,engedek is a kéréseknek,idővel úgyis elhagyja majd.

2011. jan. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Eddig körülötte forgott a világ, most itt a kistesó, és azt hiszi, azzal szerezheti vissza a figyelmeteket, ha ő is olyan lesz, mint az. Én a helyedben pisiltetném és etetném, amikor kéri, de ugyanakkor rengeteget foglalkoznék vele kettesben, mesélnék neki, játszanék vele, olyankor átölelném, és olyanokat mondanék neki, hogy ő az én okos nagylányom, és milyen jó, hogy ő már ügyes, és tud egyedül enni, pisilni, nem olyan kis tehetetlen már, mint a kishúga. Az elsőszülöttek jellemzően féltékenyek, ezt csak azzal tudod megszüntetni, ha érezteted vele, hogy továbbra is ő a legjobb, legfontosabb számodra. Esetleg bevonhatod a kicsi etetésébe, pelenkázásába is segíteni az "okos nagylányt".
2011. jan. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én örökre kisbaba maradtam. OÁÁÁÁÁÁ OÁÁÁÁHÁÁÁÁÁÁÁ
2011. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!