Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekem, olyan türelmetlen...

A gyerekem, olyan türelmetlen vagyok?

Figyelt kérdés

ismerőseim gyerekei már többet tudnak,van egy 2 éves fiam,10 hónapos volt,mire mászni kezdett és felült,14 hónapos mire felállt,a bicikliülésen még másfélévesen is hisztizett de már a babakocsiban sem akart megmaradni,csak sétálni akart de másfele igy cipelni kellett sokszor,augusztusban lesz két és fél éves,és még fetreng az utcán ha nem arra megyünk,még mindig nem beszél semmit,pedig naponta 200-szor beszélek szavakat hozzá hangosan(amugy jól hall jól lát) még mindig nem tudja 2 éve hogy a mikróra várni kell,végigvisítja hogy melegitek.máfél éves koráig 4-szer felkelt éjjel,még mindig egyszer,1 éves koráig se edte meg a villával összetört kaját,mindig turmixolni kellett,csőröspohárból sem iszik,csak cumisüveg,kergetve öltöztetem,pelenkázom még mindig,sírva fekszik sírva ébred születésétől....


barátnőm kislánya most lett 2 éves,bilibe pisil,mondatokban beszél,pohárbol iszik és szépen vár,cipőjét is probálja csatolni,szépen sétál kézenfogva,biciklin is régóta ül,18 hónaposan már kétszavakat mondott,félévesen már ült mászott,4 hónaposan mr átalutta az éjszakát,ha felkel nem sír.igaz hogy neki van egy 6 éves nővére és nagy a család,mi meg alig találkozunk valakivel,sőt már triciklizik is,a fiam hiba mutatom skszor,még mindig nem érti a bilizést,meg a biciklizést se,és probálnék felolvasni neki,de mindig otthagy olyankor...másik barátnőm azt mondta aggódnom kéne,ha ilyen lassan halad kivizsglsra kéne menni,de én sosem aggódtam ,mert tudtam hogy mindent megcsinál majd csak nagyon nagyon sokára,majdnem 2 és fél éve várok hogy beszéljen olyan türelmetlen vagyok már!!!!....


2017. máj. 20. 04:52
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Az enyém most lesz júliusban kettő. Ő 11 hósan ült fel! 14 hósan indult el, pedig 8 hós kora óta kapaszkodva állt. Ő is türelmetlen, pedig tudja, hogy a mikróra várni kell. Még csak pár szót mond, de nem célirányosan. Pl. minden tita, tudja a papa szót, de az Istenért nem használná.

Mondjuk én a fetrengést azzal megelőztem, hogy ha nem tudtam rávenni a helyes irányra azzal, hogy kézen fogom és viszem, akkor felvettem és arrébb vittem 10 métert.

A húst szétszedem, vagy a nagyobb krumplit kisebb darabokra szedem, de amúgy most jött el az idő, hogy hagyom enni és néha csempészek a szájába. Én nem voltam hajlandó turmixolni. Ő inkább azt az ételt szereti, amelyiket meg tudja fogni. Lehet, hogy nálatok is pl. megenné így a bundáskenyeret.


Neked még cicizik? Mert nálunk akkor kezdte el átaludni az éjszakát, amikor leválasztottam. Amúgy mindig oda van készítve neki éjjelre a cumi, hogy félálomban is meg tudjam itatni, általában azért kel. De volt már, hogy nem evett vacsit, és éhes volt. Akkor félálomban adtam neki babánt, azt hamar betolta és visszaaludt. Hogy altatod, hol alszik?


A fiamat nem érdekli a kismotor, kisjárgány, semmi, pedig látom, hogy a két éves forma gyerekek már nyomják. Viszont a kocsiban mindig a volánhoz akar ülni :D


A fiam imádja a könyveket, de nem tudok neki mesét olvasni, mert kiveszi a kezemből. Szerintem ezzel semmi baj nincs.


Szerintem ne aggódj, főleg amiatt, hogy a másik kislány hogyan halad. A lányok alapból gyorsabban fejlődnek.

Én pl. 9 hónaposan rajzoltam a pálcikaembereket, mégsem lett belőlem művész. Egy barátom meg 4 évesen kezdett beszélni, mégis 3 nyelven beszél, és most kínában van, nyelvet tanulni és dolgozni. Úgyhogy fel a fejjel. :)

2017. máj. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudod hogy mindent megcsinál majd-akkor most miért türelmetlenkedsz?

Nyugi.

És legyél következetes, de engedd neki felfedezni a világot-miért ne mehetnétek mondjuk épp a másik utca felé a boltba, vagy legyen olyan amikor csak úgy csavarogtok és arra mentek amerre ő akar.

Mozogjatok sokat, mondókázzatok, gyurmázzatok, homokozzatok, hintázzatok-nekik még ezek a játékok nagy fejlesztőek és ezek kihatnak a beszédfejlődésre is.

2017. máj. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Jó, látom, hogy nincs értelme normális hangnemben írnom válaszokat. Ez a sokadik, ami nem bántó, mégis sikerült 0-ra lepontozni!


Remélem ezeknek az embereknek ez a legnagyobb öröme az életben.

2017. máj. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt megértelek, mert ha én lennék érintett, tuti én is aggódnék. Másrészt viszont ebben a korban tényleg hatalmad különbségek lehetnek fejlettségben a gyerekek között. Nekem júliusban lesz a lányom 2 éves. Beszéddel tök jól áll, már kezd 3-4 szavas mondatokat alkotni, néha a ragozást is eltalálja, szuperül el tudja mondani, mit szeretne. De ahogy mondták, a lányoknak ez általában előbb megy. Viszont tudja, mire való a bili meg a wc, ha megkérdezed, elmondja, hogy oda kell kakilni, de amikor szól, hogy kakálnia kell, és megkérdezem tőle, hogy ülünk-e a bilire vagy a wc-re, rávágja, hogy nem. Miközben a barátnőm 3 hónappal fiatalabb fia meg kakil a bilibe,és néha pisilni is sikerül, pedig sosem erőltette, magától szól a gyerek. Enni most kezdett el normálisan, eddig rémálom volt, alig tudtam valamit belétuszkolni, és ha igen,az nem volt valami változatos. De hiába tud villával és kanállal enni, ha darabos az étel, nem akarja használni, mert kézzel gyorsabb... sok másfél éves pedig már szépen kanalaz.

Éjszakát még mindig nem alszik át, ha csak 3-4-szer kel, az jónak számít. Mondjuk cicizik még, épp most igyekszem fokozatosan elválasztani, de marhára nem akar együttműködni benne, nehéz.

A mozgásokat ő normál időben csinálta, a séta is általában szépen megy, de volt nekünk is ilyen fetrengés, hogy nem arra akar menni. Olyankor megfogtam, és egyszerűen hazavittem, hogy akkor nincs séta, ott az udvar, ott arra megy, amerre akar. Persze ez nem tetszett, szóval pár alkalom után megtanulta, hogy jobban jár, ha szépen sétál velem. Ha muszáj menni, akkor viszek csatos hordozót (de ugyanerre jó a babakocsi), és belerakom abba, ha nem tud normálisan jönni. Így szépen megtanulta nagyon hamar. Motorral repeszt, de csak 1-2 hónapja, más azt is hamarabb kezdi.

Szóval ne parázz, biztos van olyan, amiben a te fiad is ügyes, a többit meg majd behozza.

2017. máj. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

A gyereked a te tükörképed. Idegbeteg vagy, nem szereted önmagáért, csak hasonlítgatni tudod... persze hogy fetreng, visít.


Egyébként meg teljesen normális időben kezdett mindent.

Tudod mászni 14, járni 18 hónapos korig kell.

Szomszéd kislány most lesz 2 jövő hónapban és tegnap tette meg az első lépéseit, mindenki majd kiugrott a bőréből, annyira örült neki. Óriási munka eredménye, főleg a kislánytól.

Egy egészséges fejlődésű gyerek szülője (mint te), meg csak türelmetlenkedni tud, s fel se fogja, hogy milyen mázlista, hogy neki semmit nem kellett tennie ezért.

2017. máj. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a vlaszokat mindenki normális volt. :) irtam hogy nem aggódok,pedigmondtk is hogy aggódnom kéne,csak már ugy beszlgetnék vele két és fél éve várom,mert látom nla kisebbekis játszótéren hogy beszélnek,és olyan türelmetlen vagyok már :) !!!!az utolsó vicces hogy nekem mondja idegbeteg vagyok mikor ő az...
2017. máj. 20. 15:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!