Rossz szülők vagyunk, mert kínozzuk a gyereket?
Egy munkatársam mondott elég sarkos véleményt a legutóbb. Szerinte kínozzuk a gyereket, mert sok oltást kapott.
Valóban, a születése után megbeszéltük a gyerekorvossal, hogy mindenre szeretnénk oltatni, amire lehet és érdemes (szóval malária ellen nem :)).
A munkatárs szerint kínzás ennyi injekció egy gyereknek. Úgy gondolom, hogy inkább 1-2 perc kellemetlenség az oltással, mint esetleg egy komolyabb szövődmény.
Mondjuk ő annyira a túlparton van, hogy a kötelező oltások alól is próbál kibújni a gyerekével, több-kevesebb sikerrel.
Így teljesen érthető a kullancsoltás.
Bárányhimlő esetében én ilyen jellegű szövődményről még tényleg nem hallottam (persze, attól még lehet). Nekem is a középső hozta haza anno az oviból, a kicsi 4 hónapos volt és természetesen el is kapta. Volt rajta kb. összesen 20 pötty, és ennyi. Mondjuk nálunk valószínűleg örökletes a bivalyerős immunrendszer, 3 gyerek 25 év alatt két kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor volt komolyabban beteg. Apjukat jobban megviselte, mert ő is benyalta, pedig állítólag már volt bárányhimlős.
12!
Azért, mert csak A és B -esetleg C- vírus ellen véd és kB 50 fajta influenza vírus van. Így elenyeszo az esély rá, hogy épp azt kapja el a gyerek, amire be van oltva, az oltás valamelyik mellekhatasa pedig szinte mindenkinél elojon. Ha az orvos javasolta volna, mert a gyerek veszélyeztetett kategória, akkor beadattam volna.
Az influenza ellenit azért nem, mert a gyerekorvos szerint egy alapvetően egészséges gyerekre nem jelent veszélyt.
Én magam se kaptam el soha, a gyerek se volt még influenzás.
Illetve ott én sokallom az évi gyakoriságú oltást, akárhány éves. A legtöbb oltás max. 2-3 alkalomból áll és vagy egész életre, vagy felnőttkorig védettséget ad. Felnőttként már a saját döntése lesz, hogy oltja-e magát.
Kanyaró... én magam beteges kisgyerek voltam, ezért átlag havi 1-2 injekcióhoz volt szerencsém úgy 5 éves koromig (amíg rá nem jött az orvosom, hogy túltolta az antibiotikumkúrákat). Ezért nálam erős tűfóbia alakult ki - nem oltásokat kaptam (csak), hanem gyógyszereket, utólag kiderült, hogy az injekciók nagy része felesleges volt. A mostani eseteknél írták, hogy a 89 előtt születettek nem teljesen immunizáltak.
A gyerek ugye az, ő megkapta kötelezőként. Viszont én annyira be vagyok tojva a tűktől, hogy a férjemet oltattuk be, és most én vagyok az, aki bízik a "családi nyájimmunitásban". Nem szép dolog, de saját magamon kockázatvállalóbb vagyok.
Egyébként pont a fóbiám miatt én minden oltásnál elfordítom a fejem, hogy ne lássam a tűt és a férjem fogja le a lábát. Én a fejénél vagyok és szól az orvos, ha már odanézhetek - és gyorsan elrakta a tűt. Nem szeretném továbbadni a parámat a lányunknak.
Ha valamiért mégis kialakul nála, addigra legalább beadtuk neki, amit kellett, a kötelezők alól pedig nem bújhat ki nagyobb korában sem. Felnőttként pedig már saját felelőssége lesz.
Kérdező, nekem 15 hónap alatti gyerekem van és Csongrád megyében élek ezért vagyok dühös az oltásellenesekre.
#10 voltam
Mindenkinek más oltás a fontos (a kötelezőkön kívül), attól függően, hogy milyen területen él.
Nálunk ritka a kullancs (évek óta nem is láttam), erdőben nem járunk, nem adattam be ilyet a gyerekeknek. A rotáról anno megkérdeztem a védőnőt és azt mondta, hogy ezen a részen ahol lakunk ritka mint a fehér holló, nem tartja szükségesnek beadatni, nem adattam be. Ha más részen élnénk biztos, hogy beadatom.
Nem kínzás, ne hallgass hüly.ékre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!