Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az én gyerekem miért nem tud...

Az én gyerekem miért nem tud szépen sétálni, úgy mint a többi?

Figyelt kérdés
Már,már egy kész kálvária lemenni sétálni. A lassan másfél évesem egyszerűen kiakaszt. Ha babakocsival megyünk le kb 10-15 percig bírja aztán ki kell venni. De persze akkor nem az van, hogy jön szépen mellettem, mindíg az ellenkező irányba akar menni, így futhatok érte babkocsistól. Ezért is mostanában próbálunk kocsi nélkül menni mert lassan feleslegessé válik. De így sem jobb a helyzet, mert az én gyerekem olyan önfejű és makacs ha nem arra megyünk amerre ő szeretne balhézik. Össze vissza,árkon-bokron, saran tócsán keresztül, egyszerűen mindenhol csak ott nem ahol kellene. Elnézem más gyerekek olyan szépen sétálnak az anyukájukkal. Ilyenkor felemrül a kérdés bennem, hogy valyon én rontottam el valamit? Vagy minden gyerek ilyen csak idő kell nekik?
2017. febr. 27. 12:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem annyi a különbség, hogy más anyukák - ha sétáról van szó - egyszerűen arra sétálnak, amerre a gyerek akar menni. A séta szóljon a gyerekről. Ha 40 percig tart az 5 perces út, akkor addig tart. Ha másfél óra a játszótér, akkor másfél, legfejjebb kevesebb idő marad hintázni.

Ha viszont a cél a bevásárlás, akkor célirányosan kell menni, és a lehető leghamarabb elintézni, és a gyerekben is elkezdeni tudatosítani a különbséget.

2017. febr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Betu ***** válasza:

Ez egy jo kérdés kérdező!😉

Nekem már hamarosan két éves lesz a kisfiam, de kész káosz a séta. Van amikor szépen megy a saját lábán megfogja a kezem viszont van hogy nem egyezik az uticelunk.😁 Ha babakocsi nélkül megyünk ki akkor persze nem akar sétálni akkor cipelhetem. Ha babakocsiba akkor meg nem akar abba ülni na ez ilyen. Már én is kitaláltam mindent kis bevásárló kocsi amit ugye ő tolhat maga előtt, vagy kis motor, kis furik , de sose jó semmi ritka hogy az van amit èn szeretnék, úgyhogy hagyom hogy élvezze ki azt amit ő akar ès próbálom azért néha terelgetni a saját akaratom szerint.😊 Majd megtanulja egyszer a helyes közlekedés szabályait😆. Ez egy ilyen kor nyugi egyszer majd csak kinövik.

2017. febr. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Kedves 9es azért azzal nem értek egyett hogy nem fog kisétálni sz útra mert érti hogy kórházba kerül!!29hós a fiam nagyon okos sokszor el lett mondva neki hogy megállunk a zebránál nem szaldunk ki az utra mert ez és ez lesz.. már ahogy elkezdett járni mondogadtam neki sőt ha babakocsival voltunk akkor is. És lám lám van hogy nem állna meg a zebránál úgy kell elkapnom.. Szóval csak óvatosan ezzel a kijelentéssel.. Nálunk ha sétálni megyünk az róla szól most már nagyobb így célírányosan megy( játszótére kisbarátaihoz stb..) amíg meg össze vissza séta volt hagytam fedezze fel a világot.. sosem cipeltem..
2017. febr. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!