Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Máshol a bölcsiben beszámolnak...

Máshol a bölcsiben beszámolnak arról, ha vmi baleset történt, ill. vezetnek naplót? Vagy ne várjak ilyesmit?

Figyelt kérdés
2 hete jár bölcsibe a fiam.11-en vannak, és értem,hogy a gondozóknak sok dolguk van, de annyira bánt,hogy fogalmam sincs hogy bántotta vki vagy egyszerüen csak baleset éri,mert mindennap újabb foltokkal,sérülésekkel jön haza.Nekem kell felhívni a bölcsit hogy mégis mi történt,akkor meg kicsit mintha hülyének néznének,hogy ekkora gyerekkel mindig történik vmi. De mikor itthon volt, érdekes módon nem voltak foltszerű sebek rajta, félek hogy valaki csipkedi vagy bántja. ja és nem beszél még a fiam,szóval hiába is kérdezem.
2010. ápr. 30. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ő a te gyermeked, védd meg! Igenis kötelesek tudni, mi történik a gyerekeddel, rájuk bízod, azért vannak ott! Úgy bírom a bölcsiben ezt a hozzáállást...Kérd meg, hogy figyeljenek oda jobban, ez nem túlféltés, egyszerű és jogos igény velük szemben!
2010. ápr. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mindig mondom, de szerintem ilyen paramaminak könyveltek el, mivel nem is itatták a fiamat (mivel csak cumisüvegezett eddig) de nekik az az alapelvük hogy nincs kivételezés,hanem majd így tanulja meg h pohárból kell inni, mert csak azt kap. Mondjuk most a második hét végére már ez be is jött, és egyébként kedvesek, de én is láttam mikor a beszoktatás hete volt hogy egyszerüen képtelenség 2 gondozónőnek a 11 gyerek mellett mindig ott lenni egyenként, és gondoltam is hogy több baleset fogja érni a gyerekemet és több kosz lesz rajta mint mikor velem van itthon hiszen én csak rá figyelek stb.

De ha azt mondják hogy nem bántja senki én meg mégis gyanakszom akkor mit tehetnék?? Lessem ki?

Kicsit rosszul érzem magam így is,hogy mennie kellett bölcsibe így hogy nem is beszél...így meg pláne hogy egész nap azon "pörgök" agyilag hogy vajon mi lehet vele...

Hogy lehet ezen túllendülni? :(

2010. ápr. 30. 09:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt azért ne feledd el, hogy egy gondozónőre 5-6 gyerek jut! Természetesen mindenki félti a gyerekét, de minden kék foltot nem kell számon tartani. Ha valami baleset éri, szólni fognak. Ha viszont ennyire nem bízol a gondozónőkban, ne járasd közösségbe a gyereked. Csak úgy mondom, hogy az oviban sokszor még a balesetekről sem tájékoztatnak. Természetes, ha egy-egy nagyobb karmolásra, rákérdezel, de sok esetben a gyerekek maguk sem vesznek fel egy-egy esést, aminek kék folt a vége. (nekem két gyerekem járt ill. jár bölcsibe...)
2010. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen ezt értem is,csak a szándékot hiányolom a gondozókból,hogy egyáltalán SZERETNÉNEK velem közölni vmit is a gyerekemről, mert úgy látom hogy nem :(

Ne járassam közösségbe? Hát jó is lenne, csakhát dolgozni is kell vkinek.

2010. máj. 2. 13:51
 5/6 anonim ***** válasza:

az én kisfiam majdnem négy éves (18 hónapos kora óta tökéletesen, mondatokban beszél) és bizony jön haza gyanús foltokkal és bántja valaki. De nem mondja meg kicsoda, az ovónőknek különösen nem, és én sem tudom kiszedni belőle ki volt és mi történt vele. A múltkor úgy derült ki, hogy egy kislányt is összekarmolt az illető aki viszont elkezdett visítani. És így rájöttek melyik gyerek karmolta össze az enyémet.

De nem írtad mennyi idős a babád, milyen foltok vannak rajta, mert például érzékeny is lehet. Én most úgy nézek ki mint akit összevertek pedig csak megvakartam a bőrőm mert viszketett és a combobm tiszta kék zöld. Lehet hogy valóban nem történik vele semmi különös, amit megjegyeznének a gondozók. Vagy észresem veszik, mertha nem sír nem jelzi, honnan tudnák, hogy beütötte magát ha nem valami tényleg látványos ütés volt.

2010. máj. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, kicsit megnyugodtam ettől amit írtál,hogy ha beszélne se biztos h elmondaná ki volt az vagy mi történt.Egyébként meg nem sírós szóval simán lehet h csak arrébb szaladt és észre se vették.

Csak nekem esik rosszul h ki kell tennem ennek h alig figyelnek rá.

2010. máj. 3. 08:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!