Részben úgy választottunk óvodát, hogy ne legyen abból gond, hogy a gyerekünk alváshoz még pelenkát igényel. Jó az, hogy mégsem adják rá, és kivétel nélkül minden nap bepisil alvás közben?
... és még annyit -az egzakt számokról is szólva-, hogy kb 33-34 hónapos kor az ÁTLAG, EGÉSZSÉGES kisgyermekek esetén, amikorra szobatisztává válnak.
Ez azt jelenti, hogy ha csak pont a negyedik szülinapra lesz szobatiszta valaki, bár határeset, de még NEM mondható rendellenesnek!
Sőt, tovább megyek... amit az imént említettem, az CSAK a nappali bepisilésre és a széklet visszatartására vonatkozik, tehát önmagában nem utal rendellenességre az SEM, ha 5 és fél, esetleg hat évesen még néha, havi egyszer ágyba bepisil a kisgyermek, és még akkor is igaz ez, ha NEM szorongás/trauma miatt történik!
A húgyúti záróizmok érése az egyik létező legnehezebb kontroll, kisgyermekkorban.
(Egyébként ijedtség esetén még 8 évesen is természetes, bár nyilván 8 éves korban már csak esetileg, alkalmilag mondható normálisnak.)
* A húgyúti záróizmok szabályozása az egyik létező legnehezebb kontroll, kisgyermekkorban.
(Amúgy a végbélzáróizmok se éppen a legkönnyebben kontroll alatt tarthatóak kicsi korban.)
A pszichés folyamatoktól az ágykérgi gátláson át sok minden meghatározza.
Ha tehát valamit időbeli sorrendben előbb visz véghez az anyatermészet a kicsi gyermekeknél, akkor óhatatlanul későbbre marad egy másik életkori képesség kialakulása ugyanannál, a máskülönben átlagosan, normálisan fejlődő kisgyermeknél.
(Nyilván van egy életkori határ, azon túl a rendellenesség egyértelmű.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!