Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálsz, ha 3-5 éves...

Mit csinálsz, ha 3-5 éves gyereked annyira behergeli magát, hogy nem tudja abba hagyni?

Figyelt kérdés

Fiam 4 éves,kegyetlen mennyit szenvedek vele.

De ma szakadt el csak igazán a cérna.

Délután kettő óta szenvedtem vele,hogy ugyan tessék már aludni. Elmondtam szépen 100x,hogy fejezze be,nem használt. Rákiabáltam,a képemben röhögött. Direkt provokált és feszegette a határait. Na elpattantam,olyat sóztam a fenekére fél órája,hogy egyből csendben maradt. Azóta alszik,egyből meg tudott nyugodni.

Kicsit bűntudatom van,soha nem csaptam még meg. Se a kezét,se másik testrészét.

Mit csináltok Ti ilyenkor,ha már semmi nem használ? Néhány nevelő célzatú fenékre csapás jót tenne neki?



#Hergeli
2016. aug. 9. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt. Addig nálam nem szakad semmi, amíg magában nem tesz kárt. Tegnap tett szándékosan, a hiszti miatt és kapott a fenekére. De egy kicsit nyugtat a tudat, hogy nem csak az enyém ilyen :) a gigahisztik emlékezetesek maradnak nálunk is :)
2016. aug. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%

Sosem ütöttem meg a gyerekeimet. A 3,5 éves kisfiamnál a hosszú ölelés válik be, a legnagyobb hisztije közepette képes megölelni, és hosszan öleljük egymást. Lehiggad.

A másfél éves kislányom most mászik bele a dackorszakba. Nála nem válik be egyelőre a nyugtató ölelés. Ő kidühöngi magát, addig nem igazán engedi, hogy megközelítsük. De az Ő korában még működik a figyelemelterelés is. Egy 3-4 évesnél már nem jön be.

Egy ölelés? Vagy ha csak picit egyedül hagyod, hogy kitombolja magát, lenyugodjon? Mit csinál akkor, ha beküldöd a szobájába tombolni vagy benthagyod, ha ott jött rá éppen? Persze elmondod neki, hogy kéznél vagy, ha lenyugodott...

2016. aug. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Én szívesen kölcsönadom mindenkinek a fiamat, aki azt képzeli hogy csakis az ő módszere a jó, a másikat meg le kell szólni :DDD
2016. aug. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Jól tetted.
2016. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
97%
Én nem alvásért nem bántotam soha ,ha nem alszik akkor nem alszik ,az oviba alszik a lányom itthon nem soha nem is aludt itthon .
2016. aug. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!